<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Sikret ny kontrakt i beintøft marked

Publisert 14. aug. 2020
Oppdatert 14. aug. 2020
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
STOREIER: Investor Christen Sveaas er største eier i det gjeldfrie offshorerederiet Viking Supply Ships. Foto: Per Martin Norli
STOREIER: Investor Christen Sveaas er største eier i det gjeldfrie offshorerederiet Viking Supply Ships. Foto: Per Martin Norli

Viking Supply Ships har sikret en lengre kontrakt til et av sine fire ankerhåndteringsskip (AHTS), ifølge rederiets kvartalsrapport.

Kontrakten til «Loke Viking» starter i november og varer inntil 165 dager.

«Magne Viking» har siden juni vært på et oppdrag i Russland som varer i inntil 160 dager, mens «Njord Viking» er i spotmarkedet.

«Brage Viking» ligger i midlertidig opplag som følge av de utfordrende markedsforholdene. Rederiets inntekter ble mer enn halvert i andre kvartal til 60 millioner svenske kroner.

Byggingen går sin gang

Som Finansavisen omtalte for en uke siden er management-avtalen med Vard for plattformforsyningsskipet (PSV) «Defender» terminert og overtatt av Island Offshore.

Viking Supply har to helt nye PSV-er under bygging i Polen i kompaniskap med Borealis Maritime.

I kvartalsrapporten opplyses det at byggearbeidet går etter planen, og at det første er planlagt levert ved utgangen av året.

VIKING SUPPLY SHIPS

(Mill. SEK) 2.kv./20 2.kv./19
Driftsinntekter 60 111
Driftsresultat - 55 - 12
Resultat etter skatt - 54 - 19