Sikret ny kontrakt i beintøft marked

Viking Supply Ships har sikret en lengre kontrakt til et av sine fire ankerhåndteringsskip (AHTS), ifølge rederiets kvartalsrapport.
Kontrakten til «Loke Viking» starter i november og varer inntil 165 dager.
«Magne Viking» har siden juni vært på et oppdrag i Russland som varer i inntil 160 dager, mens «Njord Viking» er i spotmarkedet.
«Brage Viking» ligger i midlertidig opplag som følge av de utfordrende markedsforholdene. Rederiets inntekter ble mer enn halvert i andre kvartal til 60 millioner svenske kroner.
Byggingen går sin gang
Som Finansavisen omtalte for en uke siden er management-avtalen med Vard for plattformforsyningsskipet (PSV) «Defender» terminert og overtatt av Island Offshore.
Viking Supply har to helt nye PSV-er under bygging i Polen i kompaniskap med Borealis Maritime.
I kvartalsrapporten opplyses det at byggearbeidet går etter planen, og at det første er planlagt levert ved utgangen av året.
VIKING SUPPLY SHIPS
(Mill. SEK) | 2.kv./20 | 2.kv./19 |
Driftsinntekter | 60 | 111 |
Driftsresultat | - 55 | - 12 |
Resultat etter skatt | - 54 | - 19 |