<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Nikola-aksjen suser opp på Wall Street

Mener bedragerirapport var designet for å gi fordel til shortere.

Publisert 14. sep. 2020
Oppdatert 14. sep. 2020
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
ANGRIPER HINDENBURG: Nikola-gründer Trevor Milton angriper Hindenburg Research.  Foto: MASSIMO PINCA
ANGRIPER HINDENBURG: Nikola-gründer Trevor Milton angriper Hindenburg Research.  Foto: MASSIMO PINCA

Nikola-aksjen stiger rundt 12 prosent på Wall Street mandag. Det skjer etter at lastebilprodusenten tidligere i dag publiserte en melding der det angriper Hindenburg Research som forrige uke anklagde Nikola for bedrageri.

Nikola-aksjen falt samme dag 11 prosent.

Nikola mener Hindenburg-rapporten er designet for å gi et falskt inntrykk til investorer og til å manipulere markedet negativt for å gi en finansiell fordel til short-selgere.

Hindenburg har selv shortet Nikola-aksjen.

I tilsvaret går Nikola punktvis gjennom påstander fra Hindenburg. Nikola skriver det har kontaktet det amerikanske finanstilsynet angående Nikolas bekymringer knyttet til Hindenburg-rapporten. Nikola har til hensikt å samarbeide fullt ut med SEC, heter det i meldingen.

Nikola er hydrogenselskapet Nel NEL sin desidert største fremtidige kunde.

I tillegg eier Nel aksjer i Nikola.