Tråden er privat, og bare inviterte kan svare

Aker Horizons - Blir dagens aksjonærer totalt utvannet av Aker?

Frodon
AKH 11.09.2023 kl 21:12 233960

Røkke sin nye store satsing er Industry Capital Partners, ledet av den gamle oljesjefen Yngve Slyngstad. Røkke og Slyngstad er 100% avhengig av å gi disse nye gigantiske aksjonærene god Røkke-avkastning, hvis de skal klare å beholde noen av verdens største investorer i fondet. Hvis Slyngstad skal klare god avkastning på Røkke sin grønt satsing, er det for høy risiko pr dags dato å gå inn i AKH når flaggskipet Mainstream holder på å synke pga de dårlige PPA avtalene i Chile. Mainstream holder på med restruktureringen nå, hvor de må hente inn mer penger. Det vil mest sannsynligvis si at egenkapitalen i Mainstream er tapt og investeringen må nedskrives til kr 0. Er det her muligheten til Slyngstad kommer? De kan kjøre en enorm emisjon i AKH, betale ned all obligasjons gjeld som ikke er til Aker og nullstille dagens aksjonærer mot at eksisterende aksjonærer får tegningsrett i det nye selskapet? Obligasjonslånene til AKH går kanskje også i brudd med lånebetingelsene, hvis Mainstream blir nullstilt?

Røkke og Co holder på med opprydding i AKH. Her håper jeg de går over pipeline til Mainstream, slik at de ALDRI gjør samme feil igjen som i Chile. Den ene feilen har senket hele Aker Horizons til nå. Samtidig trenger AKH enormt mye penger til alle sine prosjekter, for å kunne gå med overskudd i fremtiden. Nå som de holder på med oppryddingen, ser de kanskje om det er noen prosjekt i AKH de vil gå videre med i fremtiden og hvilke prosjekt de vil skrote. Da kan Slyngstad børste støvet av powerpoint presentasjonene fra IPO til AKH og kanskje ha mer kjøtt på beinet om hvor mye cash de trenger før de går med overskudd. En del av denne oppryddingen går sannsynligvis også ut på at dagens aksjonærer vil se at aksje verdien deres er tapt. Men de kan få lov til å betale for å bli med på AKH 2.0 via tegningsretter. Aker skjønner nok uansett at verdien i AKH er tapt pga de massive investeringskostnadene, som de ikke ønsker å ta selv pga høy eierandel.

Det hjelper vell ikke AKH aksjonærene om Slyngstad hadde gått direkte inn i Mainstream, for da hadde vell AKH eierandelen ca blitt nullet ut uansett. Og hva er det igjen i AKH uten Mainstream?

Alternativt kan Aker fusjonere AKH inn i Aker, i bytte av Aker aksjer, slik jeg har skrevet om i lang tid. Men mulig de ikke synes AKH er billig nok priset, siden det ikke er noen innsidekjøp i aksjen. Eller finner Røkke en annen fusjoneringspartner til AKH? Eks noen i Japan med for mye cash?

Hvis det er noen andre som har noen bedre forslag til hvordan AKH skal få finansiert sine prosjekt, som koster ca kr 200-250 milliarder, vil jeg svært gjerne høre om disse finansieringsplanene. Spesielt med tanke på at mcap i AKH er ca kr 3 milliarder og rente/obligasjonsmarkedet er svindyrt for selskap ca uten inntekter.

Et lite tankekors til dagens langsiktige aksjonærer i AKH: Hvis Aker legger ut fusjonsplan mellom AKH og Aker nå, kan de gjøre det på en kurs ca 30% over dagens kurs og få det igjennom. Det vil si at da blir dere tvangsutløst på ca kr 5,7 pr AKH aksje, hvis dere ikke selger frivillig ;) På andre siden, vil det utløse et massivt fradrag for dere på skatten, slik at dere får ekstra ferie penger i 2024 ;)
Redigert 03.07.2024 kl 23:04 Du må logge inn for å svare
MorganKane
13.12.2023 kl 22:24 6231

Haha,

Frode svetter. Renteavgjørelsen over dammen gjør (bør gjøre) at AKH stiger tosifret i morgen.
BOHICA
13.12.2023 kl 23:13 6186

Ja, dommedagsprofetene fikk ikke rett denne gangen heller. Er alltid like fascinerende å se dem skrive om krakk og børskollaps, cash is king og det vanlige. Hva skjedde nå? Nok en gang, verden går videre og ting roer seg, kan dere ikke bare for én gangs skyld legge det fra dere....?

Folkens, good vibes her inne fra nå av, konstruktivt selvfølgelig, men vær så snill, slutt å lek guder.
Slettet bruker
14.12.2023 kl 08:04 6242

Nye 5 millioner i bot for bussjåføren for blant annet manipulering av AKH. Nå bør dere være forsiktige her, kan fort rase ned hvis han må selge seg ut.
Slettet bruker
14.12.2023 kl 10:43 6110

Fem mil i bot hørtes lite ut siden det er gjentagende?
Skalleknarp
14.12.2023 kl 12:32 6012

Ref COP 28 og at man fikk inn noe tekst om at fosilt brennsel er på vei til å bli fy - fy. Dette tror jeg vil ha en god effekt for de grønne selkapene med abisjon og kapasitet om å være med. Hadde ikke AKH inngått en memorandum of understanding MOU med Saudi Aramco...? Håper det snart tikker inn noe snadder derfra etterhvert. Tror alle de store oljeproduserende landene - spesielt i Midtøsten begynner å føle at det haster med å finne på noe for å kompensere for olje industrien og inntektene defra som etterhvert vil kunne svinne bort. (tar tid å omstille) Tror derfor snøballen her vil rulle fortere enn man i dag aner og tror. Spesielt hvis det også ettterhvert blir gunstigere å finansiere prosjektene når rentene etterhvert synker 2024>... Time will tell :)
Redigert 14.12.2023 kl 13:56 Du må logge inn for å svare
Frodon
14.12.2023 kl 22:26 5977

Nå vet jeg ikke helt hva du sikter til, men børene skal ned før rentene kommer ned. Chen guider at det skjer i Q1 2024, hvis jeg husker riktig. Ser noen av dine trofaste tror Equinor skal langt ned….da følger vell Oslo børs med samme vei…?

Profetene i AKH har unngått enorme tap, som de trofaste aksjonærene valgte å ta. Får håpe de får en fin jul uansett
Frodon
14.12.2023 kl 22:29 5971

Han må vell ikke selge, men rart han fortsatt får lov å holde på…hvis det ikke er lov. Av det jeg husker at han skrev om saken, var at han bare gjør det store meglerhus gjør når de flytter aksjene mellom egne kontoer via slutthandel. Han har i hvert fall skapt action i AKH aksjen og fått opp volum 😜
Frodon
14.12.2023 kl 22:36 5957

Var vell ACC som har MOU? Jeg tipper det kommer til å bli sykt mye penger å tjene i olje i lang tid, spesielt når «verden» slutter å leite etter ny olje. Hvor høyt vil oljeprisen gå da? Husk at pr dags dato trengs det olje til det aller meste av matproduksjon….og det trengs masse olje for å gjennomføre det grønne skiftet 😜

Hvor mange COP på rad har det vært som har sagt fy til olje? Var det ikke i 2015 Paris avtalen ble lagd? Hvor mange av de 175 landene som signerte avtalen, er det som er i rute til å nå målene…?
Frodon
14.12.2023 kl 22:39 6121

Hvorfor skal jeg svette? Har tjent veldig gode penger i rente og obligasjonsmarkedet i år, ca helt risikofritt + unngått nedtur i AKH. Jeg har nedbetalt all gjeld nå, boligrenten ble jo satt opp til vanvittige 3,6% 😅 Har du realisert tapene nå, eller tar du et nytt år med minus i porteføljen?

Tenk deg tapet til AKH aksjonærene når du legger sammen kursnedgang + inflasjonen 🙈
Redigert 14.12.2023 kl 22:41 Du må logge inn for å svare
omac
14.12.2023 kl 22:42 6175

ikke vi som kjøpte på 4, og jeg har fastrente på 2,3% effektivt
sisterx
14.12.2023 kl 22:44 6171

Hva tror du om SATS fremover, Frodon? Husker du var litt opptatt av den aksjen i fjor på samme tid (har gått en del siden den tid). Sorry andre her, at jeg nevner SATS på en AKH-tråd. De shorter AKH nå, men det er slettes ikke umulig at denne kan bli en nyttårsrakett?
Skalleknarp
15.12.2023 kl 08:20 6004

Hvis oljeprisen blir svært høy så vil jo dette garantert tvinge frem smartere billigere GRØNNE løsninger enda raskere da alt som er avhengig av olje da også blir "svært" dyrt. Slik er den moderne verden.
PS: Det er mange som fortsatt sverger til fossilbiler, men tror denne skaren vil miske betraktelig hvis diesel/bensin en vakker dag koster NOK 45 ++ pr. liter...
Redigert 15.12.2023 kl 09:34 Du må logge inn for å svare
Frodon
16.12.2023 kl 22:11 5475

Når du tegnet fastrente, hadde jeg flytende rente på 1,1% 😉 Dvs den gang betalte du mer enn 100% mer i renter enn meg. Men, skal ikke klage. Har brukt den skattefrie inntekten fra fastprisavtalen på strøm til å nedbetale gjeld.

Hva tenker du om AKH videre?
Frodon
16.12.2023 kl 22:22 5526

Jeg har ikke fulgt caset siden jeg realiserte gevinsten. Jeg kjøpte hovedsakelig aksjen fordi den ble priset lavere enn under pandemien når det var 0 folk på treningssenter. Var liksom litt rart at bedriften gjør det bedre med ingen på trening, enn når det var nesten fullt av folk på trening 😜

Det er stadig vekk noen shortere i AKH, men mest småtteri.

Det store spørsmålet rundt AKH, hvordan skal de løse et investeringsbehov på kr 60-250 milliarder før de går med overskudd, når mcap er kr 3,3 milliarder…?
Frodon
16.12.2023 kl 22:27 5545

Absolutt, «for høy» oljepris er det grønne skiftes beste venn 😉 Men, så er det Kina som styrer material/mineral prisene som det grønne skiftet er helt avhengig av. Hvis olje prisen blir skyhøy, skal vi da regne med at Kina øker prisene betraktelig, men samtidig lave nok priser til at det er mer lønnsomt med grønt enn olje?

Som sagt mange ganger tidligere, jeg liker svært dårlig det klientell som styrer energipriser nå og i fremtiden
optimist68
17.12.2023 kl 16:33 5059

AKH ?
Tirade
17.12.2023 kl 17:21 5088

Ja. Kan Aker Horizons bli en nyttårsrakett?

Fra intradag topp på 55 kroner den 1. februar 2021 falt aksjen 94 prosent til 3,28 kroner den 1.november 2023. Siden det har aksjen snudd opp, brutt den fallende sekundærtrenden, bekreftet bruddet og steget knappe 44 prosent.

Aksjen har stanget opp mot 200 dagers glidende gjennomsnitt og den tekniske motstanden på 5,30-nivået. 12. desember var den på det meste opp mer enn 61 prosent fra bunnen 1. november. Etter også å ha blitt svakt overkjøpt korrigerte den ned igjen til 4,12 kroner og testet bunnlinjen i den stigende sekundærtrenden onsdag, før den snudde opp igjen torsdag og stanget opp mot den tekniske motstanden i området opp mot 4,81 kroner fredag.


AKER HORIZONS: Det er dannet positive undertoner i RSI-chartet og aksjen kan være i ferd med å bunne ut og snu opp.
Den tekniske motstanden på 4,80-nivået må brytes på stigende omsetning for å signalisere ny testing av den tekniske motstanden opp mot 200 dagers snittet og 5,30-nivået. Disse må brytes for å utløse nye kjøpssignal og åpne for videre oppgang mot neste tekniske motstand på 6,0-nivået. Neste tekniske motstand kommer på 7,0-nivået og mot topplinjen i den fallende trenden.

RSI har også brutt den lange fallende trendlinjen i toppen av RSI-chartet. Det er også positive undertoner i RSI-chartet, som både støtter vendingen opp og den stigende sekundærtrenden. Så lenge de fortsetter, og ikke blir brutt, kan eventuelle nye korreksjoner ned bli forbigående. Den stigende sekundærtrenden kan da også åpne for ny oppgang mot taket i den fallende hovedtrenden.

Les også
Dette er nyttårsrakettene

Litt avhengig av fort trendbruddet eventuelt kommer kan det også være at aksjen må bryte gjennom både 8-nivået 9,0-nivået. Skjer det kan Aker Horizons også bli en nyttårrakett
Tirade
17.12.2023 kl 17:21 5178

optimist68 skrev AKH ?
Ja. Kan Aker Horizons bli en nyttårsrakett?

Fra intradag topp på 55 kroner den 1. februar 2021 falt aksjen 94 prosent til 3,28 kroner den 1.november 2023. Siden det har aksjen snudd opp, brutt den fallende sekundærtrenden, bekreftet bruddet og steget knappe 44 prosent.

Aksjen har stanget opp mot 200 dagers glidende gjennomsnitt og den tekniske motstanden på 5,30-nivået. 12. desember var den på det meste opp mer enn 61 prosent fra bunnen 1. november. Etter også å ha blitt svakt overkjøpt korrigerte den ned igjen til 4,12 kroner og testet bunnlinjen i den stigende sekundærtrenden onsdag, før den snudde opp igjen torsdag og stanget opp mot den tekniske motstanden i området opp mot 4,81 kroner fredag.


AKER HORIZONS: Det er dannet positive undertoner i RSI-chartet og aksjen kan være i ferd med å bunne ut og snu opp.
Den tekniske motstanden på 4,80-nivået må brytes på stigende omsetning for å signalisere ny testing av den tekniske motstanden opp mot 200 dagers snittet og 5,30-nivået. Disse må brytes for å utløse nye kjøpssignal og åpne for videre oppgang mot neste tekniske motstand på 6,0-nivået. Neste tekniske motstand kommer på 7,0-nivået og mot topplinjen i den fallende trenden.

RSI har også brutt den lange fallende trendlinjen i toppen av RSI-chartet. Det er også positive undertoner i RSI-chartet, som både støtter vendingen opp og den stigende sekundærtrenden. Så lenge de fortsetter, og ikke blir brutt, kan eventuelle nye korreksjoner ned bli forbigående. Den stigende sekundærtrenden kan da også åpne for ny oppgang mot taket i den fallende hovedtrenden.

Les også
Dette er nyttårsrakettene

Litt avhengig av fort trendbruddet eventuelt kommer kan det også være at aksjen må bryte gjennom både 8-nivået 9,0-nivået. Skjer det kan Aker Horizons også bli en nyttårrakett
optimist68
17.12.2023 kl 17:29 5158

Solgte med voldsomt tap som tas på skatten neste år. Kjøpte 15k på ny konto til 4,2. Tap på minst 300' 😅 får kanskje igjen noe på sikt men 37,8 fra staten er bankers.
rakett09
18.12.2023 kl 04:48 7027

Vet ikke hvor stort strømforbruk eller hvilken fastprisavtale det er snakk om her. Men det må jo ligge et visst forbruk bak dersom det skal monne ift å betale ned gjeld. Eller kanskje veldig lav gjeld. Hører gjerne mer om hvilken strømavtale du hadde til å finansiere nedbetaling av gjeld .
Redigert 19.12.2023 kl 19:26 Du må logge inn for å svare
omac
18.12.2023 kl 07:37 6931

Nå tegnet jeg 10 år august 2021 da den var ca 1,7% flytende, jeg tegnet og samme måned fastpris strøm på 49 øre kwh hos stranda energi i 2 år, skulle tatt 5 ja.
Men dtet mest lønnsomme blir nok 150k aksjene i AKH på 4 og 15000 i ACC på 11
Redigert 18.12.2023 kl 07:38 Du må logge inn for å svare
Skalleknarp
18.12.2023 kl 13:19 6885

Ikke mye AKH innlegg i dag. Startet veldig bra på OBX i morges, men plutselig gikk det rakt nedoverbakke selv om børsen fortsatt er i godt pluss.. Why?
Frodon
19.12.2023 kl 15:25 6783

Alle monner bidrar 😉 Gevinstene i rente og obligasjonsmarkedet har bidratt mest. Litt morsomt at noen av gevinst kommer fra obligasjon i AKH 😅 De gir jo skyhøye renter 😜 Forrige mnd hadde jeg ca kr 5,9 mill i gjeld, nå er den i 0. Greit å slippe dyre renter på boligen nå. Har rammelån, slik at det er kjapt å hente cash ved behov til investeringer
Frodon
19.12.2023 kl 15:28 6836

Hehe, jeg har mest tro på bra avkastning på fastrentelån og fastpris på strøm, enn på AKH og ACC 😜 Hvordan tenker du at det enorme finansierings behovet til AKH skal løses?
omac
19.12.2023 kl 15:48 6975

Det tenker jeg som eier at de som er ansatt for å jobbe med det løser.
Frodon
19.12.2023 kl 22:32 6810

Ja, kapital innhenting er jo den billigste måten å hente inn pengene. Men da blir jo dagens aksjonærer totalt utvannet. Vil det si at du håper på fusjon, som kan redde investeringen din hvis bytte forhold er riktig? AKH har snakket om obligasjonslån også, men det blir vell for dyrt nå som mye av egenkapitalen er låst fast i lån til Mainstream? Hva var din vurdering av dette før du kjøpte aksjer her?
MorganKane
20.12.2023 kl 16:13 6629

Akh trenger ingen egenkapital. Ikke nå. Ikke før statelige garantier gis. Hva snakker du om?

Havvindparkene vil først bygges hvis garantier fra de respektive land gis. Storbritannia ga nylig en slik garanti (3 kroner per kWt eller hva det var). Med slike garantier på plass sier det seg selv at egenkapitalen vil komme. Storsamfunnet har akseptert at havvind ikke kan utvikles uten slike garantier. For ACC kommer pengene til å renne inn når de ulike utbygginsstudiene gjøresom til kontrakter. Egenkapitalen vil her komme inn fortløpenfe når fakturaene sendes ut etterhvert som kontraktene gjennomføres.

Og paralellt med dette faller 10 åringen fortsatt som en stein og er nå på ca 3,9%...
Redigert 20.12.2023 kl 16:16 Du må logge inn for å svare
omac
20.12.2023 kl 19:48 6585

Jeg vurderte at det ordnet seg på ett vis og aksjen ble kastet ut i panikk og frykt for at verden går under. Går nok fint dette og i verste fall tar han far den av børs for 10+ kroner. Røkke skal tigge penger av politikerene så han kan ikke både ha flyttet til sveits og kaste småsparerene under bussen når han ser de i øynene. Tiden vil vise hva som skjer, 12% opp så langt. Hvor mye tapte du før du kastet kortene den gang da og hvilke tanker gjorde du deg rundt verdesettelsen når du kjøpte?
Redigert 20.12.2023 kl 19:49 Du må logge inn for å svare
MorganKane
20.12.2023 kl 23:13 6470

Røkke bygger ingenting i Norge. Det er i Storbritannia, Sverige og Asia de store prosjektene er. Norge går rett i dass den dagen olja er på vei nedover. Det skjer nå. De neste 5 år. Men hvem bryr seg om hva Norge gjør egentlig? Vel, utenom Ola dunk da.... Ingen.
Frodon
21.12.2023 kl 07:46 6340

Tenker du at det er havvind AKH trenger kapital til…? Kun havvind…?
Frodon
21.12.2023 kl 07:59 6428

Tapte? Jeg har tjent på alle investeringene mine i AKH…la ut innlegg med en gang jeg kjøpte og nytt innlegg med en gang jeg solgte. Det var en gang jeg hadde urealisert tap. Da 3 doblet jeg investeringen når en bunn formasjon ble dannet, og solgte i toppen av trend kanal. Pluss jeg har tjent på short i AKH 😉

Når jeg eide aksjen, var det tro, håp og kjærlighet i grønt bølgen. Når jeg gikk short var det pga overreaksjon i markedet pga en børs mld. Aksjen gikk opp nesten 30%, da var det raske penger å tjene på short

Problemet er jo finansieringen nå som mcap er så lav. Hvert prosjekt koster ca kr 60 milliarder ++, det er mye når mcap er på knappe kr 3,5 milliarder. En fusjon med Aker har jeg skrevet om lenge her. Men slik markedet er nå, spesielt siden AKH er kausjonist for Mainstream, tviler jeg på at Aker vil fusjonere tapssluket AKH inn i Aker. Da tror jeg heller det blir en ekstern fusjonspartner, som har cash, men mangler teknologi. Aker har forhøy eierandel i AKH til å kjøre større emisjoner, da blir jo Aker sittende med regningen.

Det jeg frykter mest for dagens aksjonærer, er hvis Slyngstad skal inn i AKH med fondet sitt. Slyngstad er helt avhengig av bra avkastning i fondet sitt. Måten han kan få til det, er å opprette et nytt selskap og fusjonere det med AKH, hvor bytte forholdet ikke blir bra for AKH aksjonærene.

Det skulle vært FID i Rjukan nå, men ingenting er meldt. Er det utsatt…igjen? Det har blitt utsatt mange ganger nå. Vet du hvorfor?
Frodon
21.12.2023 kl 08:02 6436

Flaggskip prosjektet til AKH er i Narvik, Norge…

Går oljen i dass de neste 5 årene? Hvordan tenker du at mat skal bli produsert i verden da?
Frodon
21.12.2023 kl 08:09 6511

Denne husker nok mange, fikk mye motstand på denne analysen

«Aker Horizons - Verdier for ca kr 5,92 pr aksje? Kurs nå kr 13,8«

https://www.finansavisen.no/forum/thread/157709/view/5490399?legacy=0
omac
21.12.2023 kl 08:48 6648

Nå glemte du å svare på spørsmålet og tar en god dag mann økseskaft isteden
MorganKane
21.12.2023 kl 08:57 6842

Hvis etterspørselen faller 10-15% (fra 100 millioner fat til 85-90 millioner fat) så halverer prisen seg. Det skjer svært raskt. Se på hva som skjedde under covid. Da falt olja til under null. Hvor mye falt etterspørselen med da? 15-20%? Først når Opec + reduserte tilsvarende hentet prisen seg litt inn. Opec+ kan ikke kutte sin egen produksjon i det uendelige. Resten av verden vil d bare vokse og Opec blir til slutt en vits.

En halvering av prisen vil være en katastrofe for Norge.
Redigert 21.12.2023 kl 08:58 Du må logge inn for å svare
Frodon
21.12.2023 kl 13:22 6846

Hva mente du nå? Svarte deg jo i innlegg kl I dag kl 07:59 idag?
Frodon
21.12.2023 kl 13:31 6995

Det virker fortsatt for meg som om du kan svært lite om dette og om AKH. Trodde du at AKH bare var havvind?

Først så skriver du som om okje skal fases ut innen 5 år, som er minst 20-30 år før det er realistisk å kunne fase ut olje i hele tatt. Også skriver du plutselig at hvis olje forbruk går ned 10-15% vil olje prisen halvere seg. Leser du fag rapporter om dette i hele tatt? Hvis olje prisen faller mye, er det utelukkende fordi Opec/Saudi Arabia vil det. Du fikk kanskje ikke med deg hvorfor olje prisen falt mye under covid? Det var olje krig mellom Russland og Saudi, hvor Saudi viste makten sin og påførte Russland enorme tap ved å kjøre olje prisen til ca minus usd 22 (tror jeg det var, intradag var en stor jojo). Olje pris blir styrt etter produksjon vs etterspørsel. Saudi skal selge seg ned i olje og kommer til å holde olje prisen høy i god tid før hvert nedsalg. Uansett, verden er 100% avhengig av olje og vil være det lenge. Leting etter olje har lagget etter etterspørsel. Når leting etter olje er lav, faller produksjonen og da kommer det an på hvordan etterspørsel vil holde seg.

Tror dere rigg markedet eller grønt markedet vil gå med størst overskudd de neste 5 år?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020_Russia–Saudi_Arabia_oil_price_war
Redigert 21.12.2023 kl 13:33 Du må logge inn for å svare
omac
21.12.2023 kl 16:03 6922

ah, så bare siste svaret, beklager
Frodon
02.01.2024 kl 09:32 6256

Har alle vurdert å få solgt seg ut av nyttårsrakett aksjene før 4 januar? Det er da kruttet vanligvis er brukt opp og de går inn for en hard og brå landing

Da regner jeg forøvrig med at Folketrygdfondet faktisk realiserte tapene i AKH, siden beholdningen har ligget på ca 4,1 mill aksjer en lang periode. De fleste trodde aksjene var lånt ut til short

Godt nytt år!
Redigert 02.01.2024 kl 09:34 Du må logge inn for å svare
mingus7777
02.01.2024 kl 09:50 6197

Det er nå det skal fylles opp.
synste
02.01.2024 kl 09:59 6167

Tipper at New York Mellon sitter short her. Synlig short og NYM beholdningen samsvarer ganske godt.
Frodon
03.01.2024 kl 15:51 5653

Hvor mange ganger bommet du på det i 2023?

Jeg trodde det var nå aksjen skulle selges, før nyttårsraketten faller i bakken?
Frodon
03.01.2024 kl 15:52 5734

Tenker du på short antallet totalt, som er synlig?

Hva tenker du om at Folketrygdfondet realiserte tapet?
DividendYield
03.01.2024 kl 15:53 5802

Er folketrygden ute?
synste
04.01.2024 kl 06:00 5578

Ja var det jeg tenkte på. Folketrygdfondet sitter vel fortsatt med rest på 4,18. De gjorde vel som mange andre og hadde et håp for lenge. Men nyhetstørken rår.
Short økte senest 2/1.24.

Dichesbuen er helt ute av lista. Ser han sitter kun privat. Vil volum og aktiviteten falle som følge av salget?..
Redigert 04.01.2024 kl 06:07 Du må logge inn for å svare
Frodon
04.01.2024 kl 22:44 5402

DividendYield skrev Er folketrygden ute?
Aksjebeholdningen sank drastisk for en god stund siden og de fleste trodde aksjene ble lånt ut til short. Men det ser ikke slik ut noe mer? De har ca 4,1 mill aksjer igjen.

Folketrygdfondet kjøpte masse aksjer i ACH og AKH. ACH aksjene tapte de stygt på, da de ble tvangsinnløst av AKH ved fusjonen. Folketrygdfondet hadde kostpris i AKH på kr 35. Ved fusjonen med ACH, fikk Folketrygdfondet masse nye aksjer i AKH + de kjøpte mye mer over børs og fikk kostpris ned til ca kr 24. og nå har de solgt de fleste aksjene under kr 5?

Når kommer overskriftene om at staten har realisert store tap på Røkke sitt grønt eventyr?
Redigert 04.01.2024 kl 22:45 Du må logge inn for å svare