Pensions selskab og fonden vil kaste sig over ENSURGE MICROPOWER

Kvike11
ENSU 15.02.2024 kl 10:28 182931

Pensionsselskaber i hele Norden vil nu investerer kraftigt i ENSU og muligvis store selskaber i USA.
Endelig lykke det for selskabet af fremstille et batteri, der slår alle andre på marked.
Bliver en milliard forretning.
Mange snakker om kurs nkr 1, det bliver hurtigt til kurs 10 og måske 100
BULL BULL BULL
Herman*
I dag kl 12:32 18

Har selskapet levert i henhold til guiding? Tror også på kurseksplosjon hvis og når vi får en serie med gode nyheter, men å si at selskapet har levert i forhold til guiding er vel like korrekt som å si at Danmark har massive fjellkjeder.
Alby
I dag kl 11:20 117

På tross av manglende info. syntes jeg aksjen holder seg godt. Den virker sterk.
Kvike11
I dag kl 10:55 157

Tror at Terje Rogne gerne ville komme med nyhed om færdig batteri.
Må være meget tæt på.
Selskabet har leveret iht. guide.
Tror på stor kursstigning, inden for kort tidshorisont.
Kan ENSU nye batteri også tåle varme grader op til 225 C, og minus grader ned til minus 40-60 C.
Nvanellak
I dag kl 09:31 264

Det er nok sant, men nå begynner troverdigheten til Terje Rogne å rende ut i sanden også. Selskapet har ikke levert iht guiding, så få man håpe at den siste rapporten som ble annonsert stemmer, og at de har løst alle store utfordringer.
iTRADER09
I dag kl 09:08 332

Hen har bare vært med ett år og har ikke opplevd noen skikkelig grise-emisjon enda.
Etter at Terje Rogne kom inn har selskapet hatt så såpass troverdighet at de har kunnet trykke aksjer nær børskurs, så emisjonene har liten innvirkning på kursen.
Dog blir det mange å dele gevinsten på om loddet skulle gå inn. Oppsiden vokser ikke slik antall aksjer gjør. Den blir heller mindre etterhvert som tiden går.
Seriøs
I dag kl 08:52 395

Vil minne om at målstreken har vart siden Opticom ,Thinfilm m.fl. Hvis det er så stor oppside som mange tror så er et bedre å stå utenfor å vente for så å kjøpe seg inn HVIS den positive meldingen skulle komme. Da slipper du emisjoner m.m
Nvanellak
I dag kl 08:48 417

Har passert ett år, så jeg tåler ltt til. Kan ikke kaste kortene nå, sett med mine øyne --> ved målstreken:)
Seriøs
I dag kl 08:41 453

Tør jeg spørre hvor lenge du har hatt trua? Kan være dyrere å sitte videre enn å kaste kortene. Finnes jo bedre case enn ENSU. Høyrente konto gir mere gevinst.
Nvanellak
I dag kl 08:33 486

Jeg har trua, hvis ikke hadde jeg kastet kortene. Vil ikke sitte utenfor når/om/hvis den rette meldingen kommer:)
Seriøs
I dag kl 08:21 543

Tror du bør krysse mer en fingre og børsmelding kan også være katastrofe som er mer nærliggende i ENSU.. Imponerende at ENSU klarer og holde koken med å lokke investorer i alle disse årene. Idex også og de er "snarlig" nær en suksess hele tiden men må ha noen emisjoner hele tiden..
OPC1000
I dag kl 08:12 570

Du tror at det er gode nyheter som holdes igjen ?
(Selv om det er straffbart)
aklm
I dag kl 06:56 669

At ledelsen for en gangs skyld holder kjeft er positivt. Har vært nok at idiotutspill fra den kanten der.
OPC1000
I dag kl 00:10 807

Siste dagers handelsmønster vitner ikke om nært forestående nyheter.
Nvanellak
I går kl 22:09 906

Krysser fingrene for børsmelding før åpning i morgen:)
Alby
I går kl 21:59 930

Ja, håpe det har vi lov til i vår levealder 😂
Redigert i går kl 22:00 Du må logge inn for å svare
OPC1000
I går kl 21:43 966

Mener å huske fra tidligere uttalelser at du er godt voksen ja.
Så får vi håpe at Ensu lykkes i vår levealder.
Alby
I går kl 21:34 986

Jeg tror nok du blir smågutt i forhold til min alder, jeg kan si at mitt fødselsår er 1943. Så kan du regne resten selv 😂😂
Kvike11
I går kl 16:43 1206

Hvor din tålmodigheds grænse går, kan jeg desværre ikke svare på.
Jeg har været med siden start af Thinfilm, og sidder også med stor tab, selv om jeg har suppleret mange gange, hvis jeg sælger mine aktier.
Jeg tror ikke de kan finde på flere historier om udbygning af fabrik, ansættelse, nye maskiner o.s.v
Derfor er jeg tålmodig lidt endnu.
vi skal ikke mere end ca 2 år tilbage da var kursen næsten kurs 8 , og der er sket meget.
Idag er det de store der holder hånden under kursen, de vil ikke have den ned på nkr1 igen, da de har warrents til kurs nkr 1
Kan kun vente, må lykkes til sidst.
Derefter vil kursen stige mange gange op, og der vil blive underskrevet mange aftaler, med forud betalinger
OPC1000
I går kl 15:26 1292

26 år på meg.
Mulig du ikke har levd så lenge ?
Redigert i går kl 16:18 Du må logge inn for å svare
Herman*
I går kl 14:02 1402

Denne ventingen er selvsagt svært frustrerende. Mitt inntrykk er at de har løst alle de omtalte tekniske utfordringene, men Hver gang en feil fikses, må selvsagt batteriene testes for å bekrefte at endringene er vellykket, noe som virker å være veldig tidkrevende. Når de har holdt på i over fem år, vil de nødig la smårusk ødelegge inntrykket, men dette er selvsagt enda en liten ripe i lakken. Synes det er rart at rapporten som ble sluppet ikke nevner at det gjenstår testing/verifisering før batteriene sendes ut. Har ellers hørt at denne Fortune 500 aktøren er et meget stort multinasjonalt selskap, og at utviklingsavtalen som forhandles med ENSU er et tema som involverer toppledelsen. Det setter jo ting i perspektiv. Uansett må de få ut batteriene før de kan signere både små eller store utviklingsavtaler.
Redigert i går kl 16:39 Du må logge inn for å svare
Alby
I går kl 13:45 1429

Nei, det er sant ca 1,5 år . Det er nok andre her som har ventet meget lenger.
iTRADER09
I går kl 13:08 1497

Dette er helt klar en konkurrent med mange tilsvarende egenskaper som ENSU.

Største con er energi-tetthet hvor ENSU er pver 4 ganger bedre og attpå til har større potensial for videre forbedringer. Denne er mye sannsynlig laget på et tykt substrat av silisium eller glass.

Største pro er selvfølgelig at de er i masseproduksjon, og de har en PMIC for styring av ladning utviklet i samarbeid med ROHM. De har også et ekstremt temperaturområde fra -20 til +110 for lading og -50 til +125 for utladning. Ikke spesielt nødvendig for hearables, men det åpner mange områder som idag ikke kan ha batteridrift i det hele tatt.
OPC1000
I går kl 12:08 1567

Du har ikke ventet i så mange år ?
Alby
I går kl 11:15 1644

Helt riktig, jeg har lenge vært i vente modus 😂
OPC1000
15.03.2025 kl 22:47 2351

Kvike bør kunne si noe om hva han definerer som «tålmodig» og evt hvor lenge han selv har sittet i OPC/ThinEnsu.
Redigert 16.03.2025 kl 09:28 Du må logge inn for å svare
Fuselmannen
15.03.2025 kl 22:37 2369

Fuselmannen skrev I dag ?
I dag Ca. 1,8 Raki 45 %Partizani Raki artizanale shqipyare 🫗
Redigert 15.03.2025 kl 23:06 Du må logge inn for å svare
Herman*
15.03.2025 kl 22:34 2377

Gradvis overgang til nytt produksjonsutstyr vil redusere risikoen knyttet til oppskalering av produksjonsvolumer.
OPC1000
15.03.2025 kl 22:28 2391

Fuselmannen skrev 0.5
I går
Fuselmannen
15.03.2025 kl 22:12 2421

OPC1000 skrev 0,5 i promille ?
I dag ?
Fuselmannen
15.03.2025 kl 21:51 2468

Ja, det er håp for Ensurge Micropower basert på informasjonen i rapporten. Selskapet har gjort betydelige fremskritt innen produktutvikling og produksjonsteknologi, noe som tyder på at de er på vei mot å kunne levere et kommersielt levedyktig produkt. Her er noen hovedpunkter som underbygger dette:
1. Forbedringer i stablingutbytte: Ensurge har økt utbyttet av funksjonelle flerlagsbatterier til over 80% for 10μm substratceller og over 90% for 75μm substratceller. Dette er en betydelig forbedring som er avgjørende for å skape et lønnsomt produksjonsvolum.
2. Raskere lading og bedre pulsytelse: Batteriene kan nå lades til 80% kapasitet på bare 8 minutter, og de kan levere pulsstrømmer på opptil 50mA. Dette gjør dem mer attraktive for bruk i elektronikk som krever rask lading og høy pulsytelse, for eksempel Bluetooth-enheter.
3. Løsning på parasittiske lekkasjeproblemer: Ensurge har identifisert og løst problemene med uønsket utladning, noe som forbedrer batterienes levetid og pålitelighet. Dette er et viktig steg mot å sikre at produktene deres oppfyller kravene til kommersielle applikasjoner.
4. Forbedret syklusytelse og coulombisk effektivitet: Totalt sett har forbedringene i overflatebehandling, reduksjon av parasittiske lekkasjer og stablingutbytte ført til en høyere coulombisk effektivitet, noe som direkte oversettes til lengre levetid og bedre ytelse.
5. Strategiske investeringer i personal og prosesser: Ensurge har investert i kompetanseheving og standardiserte prosedyrer, noe som har bidratt til å fremskynde læringssykluser og forbedre produksjonsvolum.
Selv om disse fremskrittene er lovende, er det viktig å merke seg at Ensurge fortsatt er i en skaleringsfase. Det er fortsatt risikoer knyttet til storstilt produksjon, inkludert behovet for å opprettholde høye utbytter, forbedre kvalitetskontroll og sikre stabilitet i produksjonsprosessene. Investorer og interessenter bør fortsette å overvake selskapets fremgang og gjøre uavhengige vurderinger.
Konklusjonen er at Ensurge Micropower viser tegn til å være på rett vei mot å levere et konkurransedyktig produkt, men det er fortsatt arbeid som gjenstår for å sikre langsiktig suksess.
🔋
Ensurg Micropower
🍷🪫


Hilsen Deepseek
Redigert 15.03.2025 kl 21:58 Du må logge inn for å svare
OPC1000
15.03.2025 kl 17:44 2570

«OPC1000 du har ingen tålmodighed«
Har vært med siden forrige århundre (26 år).

Hva er din definisjon på tålmodighet ?
Redigert 15.03.2025 kl 17:45 Du må logge inn for å svare
Herman*
15.03.2025 kl 17:43 2593

Hvis vi forutsetter at de må hente litt kapital før de går break even, tilsvarer 100 kroner ca en market cap på 100 milliarder. Dette er klin umulig i det markedssegmentet de nå adresserer, for å oppnå en slik prising må de nærmest bli markedsleder i alle segmenter opp til (men ikke inkludert) bilbatterier. Hvor lang tidshorisont har du til 100 kroner? Selv mener jeg du kaster ut tall og spådommer uten særlig rot i virkeligheten, men om de har full klaff i 10-15 år skal en selvsagt aldri si aldri. Jeg tror selskapet blir kjøpt opp i år. 5 milliarder har blitt omtalt som "peanuts" av sentrale skikkelser , men jeg tror jeg ikke de får mer enn dette hvis det selges i løpet av 6 mnd.
Kvike11
15.03.2025 kl 17:27 2600

Kan godt mene at det har taget lang tid, i forhold til forventningerne.
Har jo taget flere år, måske er det bare tålmodigheden der kommer på en prøve i forhold til.
"tænk på et tal "
tror stadigvæk at kursen kan gå i 100, ingen i verden har et produkt der har samme egenskaber, med så mange patenter, når de melder om færdigudviklet
batteri, klar til marked,
Produktet bliver et unikum, OPC1000 du har ingen tålmodighed , jeg tror du har forståelse for, hvor stor en revolution batterier står overfor, når det færdige produkt er færdigt.
Forventer de med tid kan scala op størrelsen på batteriet, uanet muligheder
Ørkenvandring er igang derefter kommer kurs 100
Herman*
15.03.2025 kl 10:07 2808

Som vi har forsøkt å forklare deg før: De har ikke et patentert produkt, men en rekke patenter som beskytter bla produksjonsprosessen. Hvordan vet du at selskapet ikke blir kjøpt opp? Fordi de ansetter folk? Et oppkjøp skjer når det dukker opp et bud som er så godt at en ikke kan si nei.

For øvrig bør det komme en gladmelding til uka hvis vi ikke atter en gang må stille spørsmål ved selskapets kommunikasjon. I Q4 rapporten skrev de at de var i ferd med å løse problemet med energilekkasje. Så børsmeldte de en teknisk rapport som stadfestet at problemene var løst. Til tross for dette har de ikke sendt fra seg batteriene. Jeg spekulerer i at de fortsatt driver med testproduksjon for å være 100% sikker på at de kan produsere en stabil kvalitet, men det kan også tenkes at de avventer for å kunne slippe flere nyheter samtidig. Desto lenger tid det går, desto mer usikkerhet og spekulasjon.
OPC1000
15.03.2025 kl 09:28 2853

I det ene øyeblikk snakker du om NOK 100.
I det neste om ørkenvandring.
Kvike11
15.03.2025 kl 08:57 2907

Forstår ikke i snakker om opkøb.
Der er ikke noget opkøb på vej,
ENSU de ansætter nye folk, og gør klar til produktion.
Kan ikke vare længe inden de melder ud.
Mere end et år siden jeg troede de var klar til produktion.
Ørkenvandringen må snart være forbi,
og det endelige patenteret produkt er klar til milliard forretningen
Tør slet ikke tænke på hvor højt op kursen skal
Redigert 15.03.2025 kl 08:57 Du må logge inn for å svare
OPC1000
15.03.2025 kl 07:36 1187

Fuselmannen skrev 0.5
0,5 i promille ?
Herman*
13.03.2025 kl 17:32 1736

Kommer jo helt an på hvor langt de har kommet når en interessent eventuelt melder seg.
Redigert 13.03.2025 kl 17:51 Du må logge inn for å svare
Alby
13.03.2025 kl 16:52 1795

Oppkjøpskandidat ? Hva mener dere selskapet bør selges for ?
Redigert 13.03.2025 kl 16:58 Du må logge inn for å svare
Nvanellak
13.03.2025 kl 16:36 1837

Det er sant, men for en gangs skyld så håper jeg de er ett skritt foran og ikke et skritt bak:)
Hvis de har løst alle utfordringer ref rapporten som kom sist uke så bør det tikke en melding ganske så snart. De skrev vel 20 januar at de skulle bruke et par uker på å produsere en batch med lik kvalitet, vil anta at de bruker samme tid nå også. Hvis de har løst alt…Spennende tider!
Redigert 13.03.2025 kl 16:38 Du må logge inn for å svare
Herman*
13.03.2025 kl 16:19 1896

De er ikke avhengig av å ha nådd min antall ladesykluser før de sender ut batteriene. Dette skyldes at kundene ikke er klare til å motta batteriene før de har designet dem inn i sine ulike applikasjoner. Som nevnt før virker det ikke som om mange er bekymret for dette, ref bla forhandlinger med Fortune 500 selskap. Ref påstand om haussing: Med utgangspunkt i volumet, kan en konkludere at det ikke er større aktører som p.t handler i aksjen. Dette kan jo kanskje ha sammenheng med at enkelte er satt i innsideposisjon. Om Ensu faktisk har løst alle tekniske utfordringer, er jo selskapet definitivt et oppkjøpscase, og hvem vet om det skjer så mye at styret må sondere litt blant de største aksjonærene. Dette er ren spekulasjon selvsagt.
moneymachine
13.03.2025 kl 16:17 1880

Litt i samme gata som dine kamuflerte forsøk på baising...
Nvanellak
13.03.2025 kl 16:03 1912

Jeg håper de har løst dette med antall ladesykluser, det er noi mange som avventer inngang i dette papiret før de ser at batteriene er på tur ut til kunder.