Hypro

oryx
HYPRO 01.06.2024 kl 08:15 900

Mens NEL handler på 17 ganger EV/salg handler HydrogenPro på 2 ganger EV/salg. Ser vi på selskapsverdien mot den faktiske rapporterte backlogen etter tredje kvartal handler Nel på 8,1 ganger og HydrogenPro på 1,6 gangeren. HydrogenPro har etablert sterke samarbeid med store aktører, og rykker stadig nærmere muligheter for store inntekter med disse. Ikke rart at analytikerne har en sterk kjøpsanbefaling i HYPRO. Investorene sover i timen nå og ser kun på NEL. Imens har HYPRO startet reprisingen i det stille og går solid på børsen. Mens Gard Aarvik i Pareto har kursmål 22 kroner har Thomas Mordelle i Bryan Garnier kursmål 50 kroner i HYPRO!

https://hydrogenpro.com/

"Spår firedobling
Pareto-analytiker Gard Aarvik har tidligere trukket frem HydrogenPro som sitt foretrukne bet innenfor hydrogensektoren.
– HydrogenPro er vårt foretrukne bet innenfor hydrogensektoren da det handles til en stor rabatt mot sammenlignbare selskaper, til tross for å ha sikret samarbeid med globale blue chip aktører og står ovenfor sterk vekst, sa han den gang.
Aarvik har oppjustert sitt kursmål til 22 kroner, og dersom Aarvik får rett i sine spådommer innebærer det en oppside på over 80 prosent. Før åpning tirsdag kostet én aksje 12 kroner, men klokken 13 er aksjen oppe i 14,50 kroner.
Thomas Mordelle i meglerhuset Bryan Garnier har imidlertid oppjustert sitt kursmål til 50 kroner pr. aksje etter dagens kvartalsrapport. Det gir en oppside på hele 320 prosent – en firedobling."

https://www.finansavisen.no/energi/2024/02/27/8102895/analytiker-spar-firedobling-i-hydrogenpro-vi-far-et-formidabelt-konkurransefortrinn
Redigert 03.06.2024 kl 11:31 Du må logge inn for å svare
oryx
02.06.2024 kl 11:44 800

HYPRO har startet en sterk stigende trend. Det er 66% opp til 20 kroner fra fredagens sluttkurs på 12,04 kroner. Aksjen gikk opp over 10% på fredag, og det skal bare 6-7 dager til med tilsvarende stigning før aksjen går over 20 kroner. Kan bli meget artig å være HYPRO-aksjonær i dagene og ukene som kommer.
Martin10
02.06.2024 kl 14:05 765

Har mottatt tilsagn på over 50 mill. norske kroner fra den danske stat for oppføring av fabrikk utenfor Randers. Flotte penger.
oryx
02.06.2024 kl 17:00 717

Pengestøtten på 50 millioner NOK fra Export and Investment Fund of Denmark (EIFO) for å etablere fasiliteter for produksjon av neste generasjons elektrodeteknologi i Danmark er utrolig sterke nyheter for HYPRO!

https://newsweb.oslobors.no/message/620356

Dette kommer i tillegg til investeringen på 83 millioner NOK som det østerrikske selskapet Andritz AG nylig gjorde i HydrogenPro i april.

https://newsweb.oslobors.no/message/615523

I sum har HYPRO på kort tid sikret seg verdifull og trolig tilstrekkelig kapital, som gjør at de kan fortsette utvikling og kommersialisering mot større inntekter, uten at de trenger å hente noe mer kapital. Fremtiden ser meget sterk ut for HYPRO nå.

Ferden mot 20 kroner kan gå fortere enn mange tror. Da er det mange som har sittet på gjerdet og ventet som vil inn og vi kan lett se ny dobling mot 40 kroner.
Redigert 02.06.2024 kl 18:31 Du må logge inn for å svare
oryx
03.06.2024 kl 08:24 600

Det kan bli en ny sterk uke for HYPRO. Trenden fortsetter etter forrige ukes bullishe oppdatering om tildeling av midler. En sluttkurs fredag på rundt 15 kroner hadde vært flott og absolutt berettiget. Da er 20 kroner innen rekkevidde innen noen uker.
Redigert 03.06.2024 kl 08:45 Du må logge inn for å svare