BGBIO - Fase II studiet avsluttes!!!

Ravntid
BGBIO 04.11.2024 kl 16:17 143456

BGBIO sitt Bemcentinib publisert i Science som ny medisin mot Parkinson!

https://www.chinadaily.com.cn/a/202502/21/WS67b7cfcaa310c240449d6713.html


Utrolig spennende situasjon, nÄr fÄr vi nyheter fra BGBIO vedrÞrende effekt pÄ Parkinson? BGBIO kan ikke la vÊre Ä si noe om det, det er publisert i velrenommerte Science ett 5 Ärig studie med 29 forfattere hvor Bemcentinib er sannsynlig banebrytende hemmer mot utviklingen av Parkinson! Det mÄ komme en kommentar pÄ dette. Etter intradag i dag?

Det er Bemcentinib vi snakker om her, barnet til BGBIO! Dette er helt ekstraordinĂŠre og fantastiske nyheter!


Blir det tidenes comeback?

BGBIO har falt fra 35 kroner siden januar 2024. Dette til tross for at situasjonen og potensialet er stÞrre nÄ en noen gang. BGBIO er langt bedre posisjon i starten av 2025 enn ved Ärsskiftet 2023/ 2024. Fallet skyldes i stor grad frykt i hele biotek segmentet pÄ OSEBX etter Ultimovacs fall fra ~ kr 100 til ~ kr 7 over natten nÄr avlesning av fase II studiet viste dÄrlig resultat. Risikoen i BGBIO er slikt sett like hÞy, men studiene frem til nÄ har vÊrt svÊrt lovende.

Status starten av 2025:
- Cash beholdning - godt inn i Q3-2025
- Sterk kostnadskontroll
- Godkjent safety Data (BGBC016)
- NÊrt forestÄende interimavlesning
- Samarbeidsavtale med Tempus
- Eksternt finansiert klinisk studie (BgB/SOBI/ UT Health San Antonio)
- Styrket styresammensetning gjennom David Colpman
- Nye CEO pÄ plass i november 2024
- KursmÄl pÄ 17 og 38.
- FĂžrste avlesning av fase II studiet skjer i starten av 2025.

Hva kan vi vente fra fase II studiene til BGBIO?

Vi vet at BGBIO’s bemcentinib sĂ„ langt har hatt gode resultater ved behandling av ikke smĂ„cellet lunge kreft (NSCLC). BGBIO har presentert resultater fra tidligere studier i flere vitenskapelige artikler, men ogsĂ„ i mer folkelig form i Q3-2023 rapporten. PĂ„ side 13 i Q3-2023 presentasjonen til BGBIO sĂ„ oppgir de median Overall Survival (MOS) for AXL positive (hĂžyt responderende pasienter) med behandling med bemcentinib + pembrolizumab (KeytrudaÂź) gikk fra 6,5 mĂ„neder til 14,1 mĂ„neder. MOS hadde signifikant Ăžkning pĂ„ AXL negative pasienter ogsĂ„. Dette er en betydelig Ăžkning i MOS og mange legemidler har blitt tatt til markedet med langt mindre MOS enn dette.

Link til BGBIO Q3 2023 presentasjon: https://cdn.prod.nntech.io/fundamentals-file-proxy/quartr/pdf/647854dc4faa136f500b08564ee20bba.pdf

Til sammenligning var Ultimovacs sine resultater ikke like gode fĂžr selskapet startet fase II studier. PĂ„ side 12 i Q3 2023 presentasjonen til Ultimovacs sĂ„ oppgir de Median Overall Survival (MOS) for UV1 i kombinasjon med IPI -NIVO behandling versus IPI – NIVO behandling. Median Overall Survival gikk fra 11,1 mĂ„neder til 15,4 mĂ„neder.

Link til Ultimovacs Q3 2023 presentasjon: https://cdn.prod.nntech.io/fundamentals-file-proxy/quartr/pdf/242e08593a039406ff2e8ca3ef27abb1.pdf

MERK ogsÄ side 16 i BGBIO sin Q3 2023 presentasjon (Recent ESMO cross-study data supports favorable BGBC008 survival vs. existing 2L NSCLC therapies) hvor Bemcentinib + Pembrolizumab behandling blir sammenlignet med eksisterende behandling; Pembrolizumab alene (Monotherapy) og Docetaxel following CIT. En ser her en betydelig Þkning i Median Overall Survival (MOS) ved kombinasjonsbehandling Bemcentinib + Pembrolizumab (6,1 til 14,1 mÄneder) versus Pembrolizumab alene (2,8 til 6,9 mÄneder) og Docetaxel following CIT (5,4 til 10,6 mÄneder).

Pembrolizumab er altsÄ Merckv & CO sitt medikament KeytrudaŸ som de mister patent pÄ i Europa i juni 2028 og USA i november 2036. Det gjÞr fÞlgende artikkelen interessant som omhandler Merck & CO sitt sÞk og arbeid for Ä finne medikamenter som kan kombineres med Keytruda (biosimilar) for Ä fÄ fornyet patentet som biosimilars/ kombinasjons medikament. Keytruda: https://www.gabionline.net/biosimilars/general/biosimilars-of-pembrolizumab

Merck & CO fÞlger nok nÞye med i fase II studiene og jeg vil anta at de er hÞyaktuell kandidat til samarbeid med Ä fÄ bemcentinib til markedet eller oppkjÞp av hele BGBIO. Fra internettet: Merck & Co. has a market cap or net worth of $301.27 billion as of January 19, 2024 (~3000 milliarder NOK).

SÄ gitt studier frem til nÄ sÄ er det forventet at bemcentinib skal gjÞre det bra i fase II studiet. Men her er ingenting avgjort og en vet ikke noe fÞr resultatene faktisk foreligger. Det er spennende tider for BGBIO og deres aksjonÊrer. Dette kan bli stort eller sÄ gÄr vi pÄ en skikkelig smell.

BGBIO kursmÄl:
Det er kommet to kursmÄl siste 45 dager pÄ Bergen Bio og disse er pÄ henholdsvis kr 17 og kr 38. Her er det ventet oppgang og det skjer fort nÄr det fÞrst gÄr oppover. Her kan det vÊre lurt Ä sitte inne fÞr den ryker oppover.

https://www.nordnet.no/aksjer/kurser/ber-gen-bio-bgbio-xosl?details


KursmÄl BGBIO 38 kroner:
https://markets.businessinsider.com/news/stocks/bergenbio-asa-earns-buy-rating-from-joseph-pantginis-due-to-strong-financial-performance-and-bemcentinib-progress-1034010433

Hvilket markedspotensial har bemcentinib?
Dette har BGBIO faktisk skrevet noe om i Q2 2023 presentasjonen. PÄ side 20 i presentasjonen er det gjort en beregning pÄ dette og potensialet er 4,3 B USD/ 47 milliarder NOK Ärlig. Sikkert best case scenario, men tall fra selskapet selv. Se side 20 pÄ link under.

Hvis dette gÄr veien og BGBIO lykkes med bemcenitib sÄ har det liten betydning om du betaler 10, 15 eller 20 kroner aksjene i dag.

Link:
https://bgbwebpagefiles.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/wp-content/uploads/2023/08/Q2-2023-Presentation.pdf

Kanskje ikke rett Ă„ sammenligne, men for Ă„ illustrere hvilken retning dette kan ta ved full klaff: Keytruda som brukes sammen med Bemcentinib i fase II studiet er Merck & CO sitt mest innbringende medikament noensinne og ett av de bestselgende produkt i verden noensinne. Inntekt i 2023 var 25 milliarder USD (280 milliarder NOK) i 2023.

SÄ 47 milliarder hÞres sykt mye ut, men ville ikke vÊre i nÊrheten av medikament som selger mest i verden. Men sett at Bemcentinib Ärlige markedsverdi «bare» verdsettes til 10-15 milliarder ved ett oppkjÞp. Skal leve godt med det jeg i alle fall.

Link:
https://www.statista.com/statistics/1269401/revenues-of-keytruda/

—————————-

OppkjĂžp av BGBIO er hĂžyaktuelt.
Kan det komme en avtale for Bemcentinib og kan denne komme fÞr jul? Sannsynligvis ikke, men ikke helt utelukket heller. Det vi vet er at Bemcentinib brukes i kliniske stuider i kombinasjon med Keytruda/ medikament fra Merck & CO. Vi vet ogsÄ at Merck er pÄ vei til Ä miste patentbeskyttelsen for Keytruda (2028). Beste mÄte Ä sikre videre verdi i Keytruda er da reaktivering (Biosimilar) gjennom forpliktet relasjon med underliggende sekundÊrt (som f.eks Bemcentinib). Vi vet ogsÄ at det andre store (eller mer riktig gigantiske) aktÞrer som er interessert i Bemcentinib og ikke minst BGBIO som selskap.

At David Colpman kom inn i styret i BGBIO kan sees pÄ som et utvetydig tegn pÄ at BGBIO Þnsker Ä inngÄ samarbeid eventuelt salg av hele BGBIO. David Colpman har en imponerende CV nÄr det gjelder forestÄelse av salg og inngÄelse av betydelige avtaler (https://www.finansavisen.no/forum/post/6161781 )

Det kliniske studiet som gjelder sikkerheten ved bruk av Bemcentinib fikk vi endelig svar pÄ 7. oktober 2024; det er sikkert for pasient (https://www.nordnet.no/market/news/4caab2cf-7c79-4463-8fc2-f7061d279e71). Dette var en svÊrt viktig og avgjÞrende milepÊl for BGBIO.

Ett oppkjÞp av hele selskapet kan ogsÄ vÊre meget aktuelt for Ä fÄ utnyttet den betydelige skattefordelen som er i BGBIO sitt fremfÞrbare underskudd. BGBIO har ingen gjeld og lÞpende finansutgifter slike mange andre selskap har. Markedsverdien pÄ BGBIO er per 4.11.2024 omtrent det samme som kontant beholdning og verdien av det fremfÞrbare underskuddet for en aktÞr som kjÞper hele selskapet. Patenter og rettigheter / royalties er priset til null ved dagens kurs. Patentene er den virkelig verdien i selskapet. BGBIO er derfor svÊrt underpriset. Gitt at studiene viser positive resultater.

BGBIO har vÊrt tydelige pÄ at de ikke kan ta Bemcentinib til markedet alene. BGBIO og Merck & CO samarbeider i klinisk studie hvor Bemcentinib brukes i kombinasjon med medikament KeytrudaŸ fra Merck & CO. Patentet pÄ Keytruda gÄr ut 13. juni 2028 i Europa og november 2036 i USA. Merck & CO vil nok vÊre svÊrt interessert i Ä kunne lage en kombinasjonspatent (biosimilars )med Bemcentinib og Keytruda. Jeg vil anta at Merck & CO er en av de stÞrste kadidatene til Ä inngÄ samarbeid med eller oppkjÞp av BGBIO.

Linker:
Klinisk studie Keytruda og Bemcentinib:
https://www.bergenbio.com/pipeline/bemcentinib-cornerstone-therapy-nsclc
https://clinicaltrials.gov/study/NCT03184571

Keytruda patent og biosimilar Keytruda:
https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/merck-could-keep-its-patent-edge-by-shifting-keytruda-cancer-drug-simple-shot-2022-12-02/
https://www.gabionline.net/biosimilars/general/biosimilars-of-pembrolizumab

Fra internettet: Merck & Co. has a market cap or net worth of $301.27 billion as of January 19, 2024 (~3000 milliarder NOK).

BGBIO har gode resultater med bemcentinib sÄ langt og potensialet er stort. En mÄ anta at nÄlÞyet for Ä samarbeide med Merck og CO i ett klinisk studie er ganske lite. Og det kliniske studiet er helt unikt i utviklingen av NSCLC medisin og ett av svÊrt fÄ rettet mot STK11 mutasjon. Av de 1,6 millioner menneskene per Är som fÄr NSCLC, sÄ er det ca. 20 prosent som har STK 11 mutasjon.

Keytruda er forĂžvrig Merck & CO sitt mest innbringende medikament noensinne og bestselgende produkt i verden noensinne. Inntekt i 2023 var 25 milliarder USD (280 milliarder NOK) i 2023.

https://www.statista.com/statistics/1269401/revenues-of-keytruda/
Redigert 25.02.2025 kl 20:28 Du mÄ logge inn for Ä svare
Ravntid
22.02.2025 kl 23:56 8981

@klaesp, da tror jeg du tar skammelig feil. Men tiden fĂ„r vise. Synd at du er stuck i ARGEO og IDEX dađŸ€­đŸ«ŁđŸ˜…

Mandag er BGBIO sitt Ăžyeblikk. Det gĂ„r til himmels jađŸ€­đŸ’”đŸ’”đŸ« 
Redigert 23.02.2025 kl 00:00 Du mÄ logge inn for Ä svare
Ravntid
23.02.2025 kl 00:01 8974

Alt under kr 100 er billig da. Biotec vet du

Bissevovven
23.02.2025 kl 07:50 8793

Eg trur Parkinson funnet blir vendepunkt for Bergen Bio.
Det er heilt utrulig at kursen ligger sÄ lavt tiltross for at gode nyheter og studier kommer pÄ lÞpende bÄnd.
Hold pÄ aksjene.
Redigert 23.02.2025 kl 07:56 Du mÄ logge inn for Ä svare
Raknesi
23.02.2025 kl 09:22 8647

Slutt Ä snakk aksjen ned, er jo pÄ bunnen nÄ. Kommer til Ä eksplodere! 100.000 som ville inn pÄ sluttauksjon
BioBull
23.02.2025 kl 09:26 8629

500kr pr aksje fĂžr PĂ„ske 🐣 2025 
husk Kina 🇹🇳 mann er sulten 😋
MoJoMolv
23.02.2025 kl 11:45 8416

Blir spennede Ä hÞre hvilken rolle/rettigheter BerGenBio har i forhold til bruk av Bemcentinib i Kina/Parkinson. Antar at dette kommer opp i en eller annen form under kvartalspresentasjonen. Siden informasjon rundt Parkinsons anvendelse kan pÄvirker kurs bÄde i positiv/negativ retning. burde nok BerGenBio gÄtt ut med en avklarende bÞrsmelding om dette gangske tidlig neste uke.
Redigert 23.02.2025 kl 11:49 Du mÄ logge inn for Ä svare
Bissevovven
23.02.2025 kl 12:05 8461

Bergen Bio og Rigel har samarbeidsavtale om Bemencentinib i hele verden i fĂžlge Rigel sine hjemmesider.
https://www.rigel.com/pipeline/partnered-assets/bergenbio
Fryden
23.02.2025 kl 16:44 8068

Kan det vÊre at vi snart fÄr betalt for langsiktighet, tÄlmodighet til Ä vente, brukt muligheten til akkumulering. Lov Ä hÄpe.
BGBIO er en 3 U aksje. Risk/Reward helt grei pÄ dette nivÄet.
MÄten Keytruda kom til markedet pÄ er jo en artig historie og viser virkelig en suksesshistorie som ikke er lett Ä matche.
Merch sitt patent pÄ Keytruda utlÞper i 2028. SÄ at de vil sikre seg videre inn i fremtiden hvis denne kan kombineres med Bemcentinib er Äpenbart.

https://www.youtube.com/watch?v=gqdM51ZkqlI

For de som ikke vil hÞre pÄ alt, spole frem til 17:45 her sier han noe om nÄr resultatene blir fremlagt.
Fra 22:30 forhÄpninger til 2025 og videre...
Fra 23:15 Partnerskap.... Sjekk det ansiktsuttrykket 25:48

Verdiskapningen kommer ikke nÄr legemiddelet kan vÊre pÄ markedet. Den kommer nÄr man har positive data.

Mye Ä lese seg opp pÄ, litt gammelt nytt for de som sitter pÄ gjerde og venter
..Kanskje gÄr toget
.
20.08.2024 07:44:12
BGBIO: INNGÅTT SAMARBEID MED TEMPUS
Oslo (Infront TDN Direkt): Bergenbio har inngÄtt et samarbeid med Tempus, et ledende teknologiselskap innen bruk av AI innen presisjonsmedisin og pasientbehandling, for Ä fremme den kliniske utviklingen av bemcentinib for NSCLC-pasienter med STK11-mutasjoner.

Det fremgÄr av en melding fra selskapet tirsdag.

BerGenBios pÄgÄende BGBC016 fase 1b/2a-studie er designet for Ä vurdere fordelen av Ä legge til bemcentinib til dagens standardbehandling hos 1L STK11m-pasienter.

Samarbeidet vil gi Bergenbio tilgang til en skreddersydd kohort av Tempus' kliniske og molekylĂŠre data, som er ment Ă„ etablere en syntetisk kontroll for Ă„ gi en kontekstuell referansepunkt for Bergenbios studie.

TDN Direkt finans@tdn.no

Infront TDN Direkt, +47 21 95 60 70

https://newsweb.oslobors.no/message/625607


Anbefaler Ă„ lytte gjennom Radforsk nr 297 fra mars 2024. Podcast: https://open.spotify.com/episode/7tmOJNaVBwrFijVBvXDBpl
Martin Olin svarer godt pÄ spÞrsmÄl og forklarer hvorfor selskapet kan bli en vinner blandt mange biotek selskaper.
Hvorfor, det kan dere selv gjÞre opp en mening pÄ.
Men, for de som er interessert i detaljer.... bruk tiden Ă„ lytt til episoden.

SÄ trenger man heller ikke bekymre seg for utfordringer med for fÄ innrulerte pasienter til pÄgÄende fase 2A studie.

PS! Praten rundt emisjonen og warrants kan man jo bare spole over
Ravntid
23.02.2025 kl 17:01 8077

Jeg har prÞvd Ä finne patentet til BGBIO pÄ nett, de har sikkert flere. Tror dette er det som gjelder Bemcentinib:

https://worldwide.espacenet.com/patent/search/family/055080088/publication/US11584796B2?q=Bergen%20Bio
Ravntid
23.02.2025 kl 19:50 7768

Tenker at det mÄ komme en melding fra BGBIO i morgen. Det vil vÊre veldig merkelig at en sÄ stor oppdagelse/ publikasjon og ny funksjon ved bruk av Bemcentinib skulle forbigÄ i stillhet. Det er BGBIO som har oppdaget og isolert og slikt sett «eier» Bemcentinib, sÄ dette vil pÄvirke selskapet uansett.

NÄr det gjelder patentrettigheter sÄ er det vanskelig for min del Ä vurdere om patentet til BGBIO favner Parkinson, men kineserene mÄ uansett ha betydelig mengder med Bemcentinib. SÄ her mÄ det ligge potensielle og betydelige fremtidige inntekter til BGBIO.

Snart mandagđŸ™‹đŸ»â€â™‚ïžđŸŽ‰ Blir spennende Ă„ se hvor hĂžyt vi skal. Vi har kursmĂ„l pĂ„ kr 17 og 38 fra slutten i 2024. Vi skal nok raskt opp i omrĂ„det 30-40 kroner vil jeg tro. Tiden fĂ„r viseđŸ€“
Redigert 23.02.2025 kl 19:51 Du mÄ logge inn for Ä svare
BioKnut
23.02.2025 kl 20:52 7573

Ja, det blir en meget spennende dag og uke. Jeg tipper at himmelferden fortsetter, sÄ fÄr vi se hva som skjer i forbindelse med resultatfremleggelsen pÄ onsdag.
Redigert 23.02.2025 kl 20:53 Du mÄ logge inn for Ä svare
Fryden
24.02.2025 kl 07:06 6936

Fortsatt ikke sÄ store utslag pÄ aksjonÊrliste topp 50.
J.P. MORGAN SE - KONTO #1BK som har nettosolgt, og J.P. MORGAN SECURITIES PLC som har nettokjĂžpt.
VĂŠrt veldig aktive siste tiden.
Gikk de tomme pÄ fredag pga Þkt omsetning, eller Þkte de beholdning
. Kan ses pÄ listene i morgen kveld.

T+2, dvs beholdning onsdag 19.02 kveld:
No. AksjonĂŠr Endring beholdning
12. J.P. MORGAN SE - KONTO #1BK -30 048 323 903
20. J.P. MORGAN SECURITIES PLC 147 099
kongkveite
24.02.2025 kl 07:39 6816

Er vel samme folka som har kjÞrt kursen ned pÄ syltynt volum 
egentlig vÊrt lite aksjer omsatt under 10-12kr.
klaesp
24.02.2025 kl 07:48 6779

Jeg har ogsÄ fulgt listene , ingen spesielle endringer.
At en artikkel skal sende Bergen bio oppover har jeg ingen tro pÄ, noe som ogsÄ listene gjenspeiler.
Bissevovven
24.02.2025 kl 08:04 6714

Eg tru vi vil fÄ en kanonuke og Bergen Bio pÄ veg mot noe stort
klaesp
24.02.2025 kl 08:19 6644

Tja , de store er pÄ vei ut. HO aksjonÊrer pÄ vei inn.
Investinor Direkte AS (“Investinor”), has on 21 February 2025 sold 39,947 shares in BerGenBio ASA (“BerGenBio”). Following the transaction, Investinor now holds 1,915,433 shares in BerGenBio, corresponding to 4.90% of the share capital.
klaesp
24.02.2025 kl 08:29 6651

StoraksjonĂŠr selger seg ned i Bergenbio

Investinor Direkte, som er nest stĂžrste aksjonĂŠr i Bergenbio, melder at det solgt 39.947 aksjer.

Dermed har Investinor solgt seg ned under flaggegrensen pÄ fem prosent.

Investinor eier nÄ 1.915.433 aksjer i Bergenbio, tilsvarende en eierandel pÄ 4,90 prosent.
Fryden
24.02.2025 kl 08:31 6637

De selger seg ut nÄr de ser selskaper de har eierskap i kan stÄ pÄ egne ben. SÄ det jo bare positivt :-)

https://www.proff.no/aksjon%C3%A6rer/-/investinor-direkte-as/925093718

Indirekte eiere
(1)
Navn Andel
NĂŠrings- og Fiskeridepartementet
Org nr
912 660 680 100 %
klaesp
24.02.2025 kl 08:33 6618

Ja, den var god:)

De er vel lei av Ă„ delta i alle emisjonene, neste er like rundt hjĂžrnet.
Redigert 24.02.2025 kl 08:35 Du mÄ logge inn for Ä svare
Ravntid
24.02.2025 kl 08:36 6588

Det er bare et lite fÄtall som har kjÞpt BGBIO under 10 kroner. De aller fleste har inngang pÄ mellom 15-30 kroner. SÄ etter noe handel rundt 10-12 kroner skal vi fort oppover. Selskapet er lavt priset, hvis dette lykkes sÄ spiller det mindre rolle om inngang var 10-15-20 kroner.

God mandag folkens!đŸ€“đŸ™ŒđŸŽ‰đŸŽ‰đŸŽ‰
MoJoMolv
24.02.2025 kl 08:41 6574

Investinor stÄr nok parat til Ä vÊre med videre. SÄ lenge de ser at BerGenBio har gode prosjekter, vil nok Investinor stille opp. At de selger noe ned er helt udramatisk.
klaesp
24.02.2025 kl 08:44 6543

Hvis prosjekter er gode, sÄ selger de seg selvsagt ikke ned.
Det faller pÄ sin egen urimelighet.
BioBull
24.02.2025 kl 08:55 6503

mojomolv skriver :

«Tror ikke de norske mediene har oppfattet hvor stor nyheten om Parkinsons er. Masse medieoppslag om dette i Kina, nyhet har ogsÄ nÄdd Bangladesh. SÄ fÄr vi hÄpe at BerGenBio har de riktige avtalene pÄ plass. Patenter er kompleske saker, sÄ det er nok forstÄelig at informasjon fra BerGenBio lar vente pÄ seg. De mÄ nok vÊre forsiktige med hva de uttaler i media i slike saker vil jeg tro. Her lukter det store penger.....»
Nostradamus
24.02.2025 kl 09:31 6357

Der vÄknet en kjÞper. Spennende.
GulbranGrÄstein
24.02.2025 kl 09:34 6323

Ser ut til at toget gÄr nÄ faktisk, tidligere har det ofte gÄtt oppover etterfulgt av fall i kursen, nÄ kan det se ut til at trenden snur, men litt tidlig Ä si enda.
Dette kan vĂŠre gullfuglen.

Gg
Nostradamus
24.02.2025 kl 09:45 6324

Dagens fĂžrste auksjon.
Det fine er at kursen er sÄpass lav at en storfisk gir blanke om han kjÞper pÄ 10, 12, 15 eller 20 om han er overbevist om at dette gÄr veien. Dette er bare smÄtterier om fase 2 gir gode resultater. Dette uten Ä ta hensyn til Parkinson-forskningen som ble kjent fÞr helgen.

Bemcentinib kan bli Norges nye olje.
Ravntid
24.02.2025 kl 10:30 6171

GÄr sÄ de ryker, er nok bare starten dette. Vil tro at vi snart ser 15 kroner. Hvis handelsvolumet fortsetter da.
Stepping
24.02.2025 kl 11:07 6006

Er ikke den litt sleip?? Hatt den som verdens mest stay away aksje i kvartal etter kvartal sÄ gÄr den noen titals prosenter sÄ brÞles det kjÞp?
GulbranGrÄstein
24.02.2025 kl 12:02 5801

Dette kalles Ă„ snu seg etter vinden.

Gg
Ravntid
24.02.2025 kl 12:16 5736

NÄ mÄ nÄ lunsjdippen vÊre over snart?
Redigert 24.02.2025 kl 13:38 Du mÄ logge inn for Ä svare
omans
24.02.2025 kl 14:04 5509

Det du sier er altsÄ strong buy, og at folk som leser dette bÞr kjÞpe nÄ for en rask 50% gevinst (relativt risikofritt) ?
Redigert 24.02.2025 kl 14:05 Du mÄ logge inn for Ä svare
BioBull
24.02.2025 kl 14:18 5441


Investor med stor insikt - Shareville:

Mojomolv :

BGBIO : Det er mange millioner som har Parkinsons pÄ verdensbasis. Skulle Bemcentinib fÄ 10% av dette markedet, og BgB har en lisensfee pÄ 10%, utgjÞr dette 1 milliard i lisensinntekter for BgB (gitt eks. 10.000 i Ärlig inntekt pr pasient). Bare dette vil gi en verdi pr aksje pÄ mellom 250-300 kroner. (i 2025 kroner over 15 Är, neddiskontert med 8%). Men igjen, vi mÄ fÄ avklaringer rundt avtalene her. I tillegg er det jo primÊrt kreft studier som BGBIO driver med.

Tror ikke de norske mediene har oppfattet hvor stor nyheten om Parkinsons er. Masse medieoppslag om dette i Kina, nyhet har ogsÄ nÄdd Bangladesh. SÄ fÄr vi hÄpe at BerGenBio har de riktige avtalene pÄ plass. Patenter er kompleske saker, sÄ det er nok forstÄelig at informasjon fra BerGenBio lar vente pÄ seg. De mÄ nok vÊre forsiktige med hva de uttaler i media i slike saker vil jeg tro. Her lukter det store penger.....

Fryden
24.02.2025 kl 15:54 5245

Litt off topic!
SĂ„ det var hit Martin Olin pilte til......
https://swarmoncology.bio/#news
https://swarmoncology.bio/#team

Martin Olin
Chief Executive Officer

Martin Olin brings more than 25 years of executive experience in the pharmaceutical and biotechnology industry to Swarm Oncology. Over the past 15 years, he has been involved developing cancer therapies ranging from small to large molecules in private and listed companies. Prior to joining Swarm Oncology, he was the Chief Executive Officer of BerGenBio ASA. Previously, he served as Chief Executive Officer of Symphogen A/S (acquired by Servier), Senior Partner at SLS Invest, and Director at Novo Nordisk. He currently serves as Chairman of Cessatech A/S (publ.) and Acusort AB (publ.). He served on the advisory board for life science growth established by the Danish Government.
Ravntid
24.02.2025 kl 16:20 5155

Utrolig spennende situasjon, nÄr fÄr vi nyheter fra BGBIO vedrÞrende effekt pÄ Parkinson? BGBIO kan ikke la vÊre Ä si noe om det, det er publisert i velrenommerte Science ett 5 Ärig studie med 29 forfattere hvor Bemcentinib er sannsynlig banebrytende hemmer mot utviklingen av Parkinson! Det mÄ komme en kommentar pÄ dette. Etter intradag i dag?

Det er Bemcentinib vi snakker om her, barnet til BGBIO! Dette er helt ekstraordinĂŠre og fantastiske nyheter!
Redigert 24.02.2025 kl 16:25 Du mÄ logge inn for Ä svare
BioBull
24.02.2025 kl 16:23 5177

Dessverre dþr enda flere av kreft hver time / hver dag 


📊 Cancer is the leading cause of death worldwide. Every minute, 40 people are diagnosed with cancer globally, and embark on a journey to overcome it.

🔬 According to projections by the International Agency for Research on Cancer (IARC), the number of annual cancer cases could rise to 35 million by 2050, a 77% increase since 2022.

This week, on World Cancer Day, we honour the courage of those affected, celebrate scientific progress to treat the disease, and affirm our commitment to #HealthForAll.

Here’s how YOU can make a difference in your community:

✔ Educate on prevention & early detection.
✔ Share personal stories & highlight patient experiences to humanize cancer care.
✔ Promote people-centered care & emphasize the need to tailor treatment to individual needs.

Prevention, early diagnosis, and improved treatments can save millions of lives.

Learn more about cancer here âžĄïž https://bit.ly/3EyIXSt

Redigert 24.02.2025 kl 16:24 Du mÄ logge inn for Ä svare
Ravntid
24.02.2025 kl 23:03 4491

Blir nok en spennende dag i morgen, i en spennende uke. Triggere stÄr i kÞ utover vÄren 2025.
jokke
24.02.2025 kl 23:24 4494

Ravntid, fint om du utdyper hvorfor du mener: « spennende dag i morgen, i en spennende uke. Triggere stÄr i kÞ utover vÄren 2025.» der er mange nye pÄ denne trÄden nÄ.
Ravntid
24.02.2025 kl 23:36 4515

Hei @jokke:

1. FÞrste avlesning av fase II studiet er nÊrt forestÄende.
2. Artikkel i Science om Bemcentinib sin effekt pÄ Parkinson
3. BGBIO sin kommentar pÄ Bemcentinib - Parkinson nyhet: hva betyr dette for selskapet?
4. Q4 2024 rapport 26. februar/ om en intradag. Selve rapporten blir ikke sÄ spennende, men presentasjon og spÞrsmÄl til ledelsen vil bli det.
5. I lys av Bemcentinib - Parkinson nyhet, sÄ setter dette virkelig press pÄ eventuelle samarbeidspartnere. Merck&CO er mest sannsynlig stor kandidat, vil de komme med ett tilbud ganske fort?
6. Det har kommet 3 uavhengige publikasjoner sÄ langt i 2025 hvor Bemcentinib har blitt studert, kan det komme flere? Det er tydeligvis flere forskningsmiljÞer som viser stor interesse for Bemcentinib.
7. Selskapets BGBIO markedsverdi er ved dagens sluttkurs kr 10,2 verdt 399 millioner kroner. Noe lavt dersom Bemcentinib er kuren mot Parkinson?

SĂ„ spennende dag i morgen og en spennende uke/ tid fremover😊🙌
Redigert 24.02.2025 kl 23:47 Du mÄ logge inn for Ä svare
omans
25.02.2025 kl 01:18 4441

Fint at kursen igjen har kommet over siste emisjonskurs. Dette er en motsatt aksje, nÄr andre tar trapp opp og heis ned, sÄ tar denne heis opp og trapp ned. Heisturen vil nok stoppe denne gang ogsÄ, sÄnn er den skrudd sammen, men moro med heis nÄr den pÄgÄr.
GulbranGrÄstein
25.02.2025 kl 08:46 3880

Ja lufta har tidligere gÄtt fort ut etter gode nyheter i aksjen, men det mÄ da vÊre grenser pÄ hvor lenge det kan pÄgÄ ved substans i det som blir lagt frem i forskningsrapporter etc. Om trenden snur nÄ og vi fÄr et skikklig moment kan vi fort se en vedvarende stigende trend, og kanskje en kraftig reprising om det skulle komme mer pÄ bordet som er kursdrivende, i positiv retning.

Det er i hvert fall ikke tiden for Ä kaste kortene nÄ for Ä si det mildt, nÄ nÄr vi muligens er rett ved mÄllinjen, satt pÄ spissen. Om det viser seg at vi sitter pÄ et stÞrre potensial enn hva som var tiltenkt kan det fort bli budkrig pÄ bergen bio.

Gg
BioBull
25.02.2025 kl 09:11 3900

Kina mann er sulten - nÄ gÄr toget oppover 
. 10,48 blir snart tatt ut igjen 

GulbranGrÄstein
25.02.2025 kl 09:47 3945

Bra omsetning, dipp nedover, kan komme kraftig rekyl opp nÄr de som vil ut er ferdige.

Gg
omans
25.02.2025 kl 11:08 3685

There is nothing new in Wall Street.
-Jesse Livermore

Den finansielle situasjonen er uendret. Alt blir spekulasjoner intill noe skjer, og oppkjĂžp/partner etc har det vart snakk om siden forrige emisjon. Selv om en har lovende testresultater er veien lang til noe successhistorie, antakelig. Forrige heis-tur gikk til 15.70, denne har forelĂžpig stoppet i en lavere etasje.