Subc7 vs risiko.

Slettet bruker
SUBC 7 09.08.2018 kl 10:14 2017

Subc7 er mye shortet iflg forumet her. Vi sjekker ikke slike lister - men bruker fundamentale elementer for å kjøpe. Vår analyse sier at denne sektoren bunner ut i år , sektoren er sensyklisk - dette er vår trendanalyse av oljesektoren.
Våre analyser støttes av bl.a Gjøen i Handelsbanken, en analytiker som følger selskapet tett. Gjøen har kjøp med en target på 150 kr. SpM1 har tilsvarende analyser og et kjøp med target 170. Vi verdsetter aksjen: i april: 130 i juni: 135: nå 140. Utenlandske meglerforetak følger ikke selskapet så tett og det resulterer i target på 100 kr (?) basert på margin-analyser - som nevnt de bunner ut nå, oljeselskapene er nødt til å bruke mer penger på nye prosjekter og SubC7 får nye kontrakter basert på bl.a soliditet.

Trenden kortsiktig kan være short - vi ser den, men risikoen er i så fall meget høy. Subc7 vinner kontrakter og ordrereserven stiger - isolert sett er bare dette eksempelet grunn til å ikke shorte aksjen.

For de som tror at short er grunn til å holde seg borte, vil vi si at det motsatte - når disse "risiko postene" skal dekkes inn så går det fort til 120 ++
Redigert 19.01.2021 kl 15:58 Du må logge inn for å svare
Slettet bruker
09.08.2018 kl 10:30 1991

For de som ikke vet; Betaler selskapet ok utbytte for 2018.