Gjennom Hospitality Invest eier Adolfsen-brødrene de ulike Norlandia-selskapene som er involvert i helse og omsorg, bemanning og hotelldrift. Tospannet er også involvert i reiseliv, og har en diversifisert investeringsportefølje. Brødrenes selskaper fortsetter å levere gode resultater.
Bakgrunn
Roger Adolfsen vokste opp på Andøya i Nord-Norge sammen med sin eldre bror Kristian. Brødrene ble tidlig kastet ut i arbeidslivet. Deres far holdt på med oppbyggingen av et hotell som ble et andre hjem for guttene. De ble også tidlig tatt med til det lokale eldrehjemmet for å levere frukt. Både hotelldriften og eldreomsorgen skulle vise seg å ha stor innvirkning på brødrenes liv fremover.
Etter noen år gikk farens hotell konkurs, og familien mistet alt de eide. Det ble tøffe tider, og det var da brødrene bestemte seg for at de en gang skulle klare å kjøpe hotellet tilbake.
På starten av 80-tallet begynte broren Kristian å studere til siviløkonom på BI i Oslo. Året etter begynte også Roger. På grunn av tøffe kår hjemme var det ikke noe hjelp å få. Brødrene begynte derfor å undervise på Friundervisningen i Oslo. Etter hvert startet de også opp sitt eget regnskapsfirma for små bedrifter i Bærum. Mot slutten av 1980-tallet bestemte guttene seg for å starte en privatskole i Oslo som de kalte Merkantilt Institutt. I dag heter den Høyskolen i Kristiania.
Kristian tok så en MBA på University of Wisconsin i 1989. Året etter gjorde Roger det samme. I løpet av tiden i Oslo og USA skiftet farens gamle hotell eiere mange ganger. Brødrene prøvde hver gang å kjøpe det, og i 1990 lyktes de. Derfra bare vokste de, og etter bare fem år hadde de 13 hoteller og etablerte Norlandia-hotellene.
Både Kristian og Roger hadde et nært forhold til eldreomsorgen og skjønte fort at det var veldig likt som å drive hotell. Brødrene fikk med seg på laget to svensker og Nina Torp Høisæter, som den gang var helse- og omsorgssjef i Bærum.