Betydelige endringer på Oslo Børs

OBX får nye vekter.

Publisert 3. april 2009 kl. 08.29
Oppdatert 15. des. 2013 klokken 16.04
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 42 ord
Oslo Børs. Foto: Scanpix
Det har blitt gjort endringer på vektingen av OBX-indeksen, for å gjøre indeksen lettere å følge for indeks-fond, ifølge Oslo Børs.StatoilHydro er derfor vektet ned fra omtrent 36 prosent, til under 30 prosent.Her er de nye vektene:
TickerTickerVekt i %Vekt i %
STLSTL29,2829,28
ORKORK10,8910,89
TELTEL9,1829,182
YARYAR7,927,92
DNBNORDNBNOR6,8846,884
SDRLSDRL5,195,19
NHYNHY4,8784,878
TAATAA3,0663,066
ACYACY2,4722,472
RECREC2,3822,382
STBSTB2,0532,053
AKSOAKSO1,7331,733
FOEFOE1,7311,731
MHGMHG1,61,6
PRSPRS1,5781,578
TGSTGS1,4961,496
DNODNO1,4271,427
PGSPGS1,4191,419
SUBSUB1,0331,033
FROFRO1,0041,004
AKERAKER0,85310,8531
NSGNSG0,61320,6132
SCHSCH0,48550,4855
SEVANSEVAN0,2990,299
GOGLGOGL0,19890,1989