Seadrill falt kraftig på Wall Street

Seadrill falt kraftig på Wall Street tirsdag.

NORGES RIKESTE: John Fredriksen, den rikeste personen i Norge. Foto: NTB Scanpix
Børs

USD/NOK: 10,21



SelskapOslo (NOK)USA (USD)USA (NOK)Avvik (prosent)
Frontline (FRO)839,0886,74,5
Equinor (EQNR)145,215,24145,50,2
Seadrill (SDRL)3,750,373,53-5,8
Golden Ocean (GOGL)32,13,3532,0-0,3
Flex LNG (FLNG)45,54,6644,5-2,2
Borr Drilling (BORR)5,50,65,734,2
CAD/NOK: 7,35

SelskapOslo (NOK)Canada (CAD)Canada (NOK)Avvik (prosent)
Questerre Energy (QEC)0,80,120,856,1

Wall Street åpnet opp forsiktig tirsdag, før en sterk sluttspurt førte til at Dow Jones steg mer enn 1 prosent. Flere av de norske aksjene ble med på oppgangen.

Frontline falt 1,7 prosent til 9,08 dollar, mens Equinor la på seg 2,4 prosent til 15,24 dollar. Golden Ocean Group endte med en pen oppgang på 5,0 prosent til 3,35 dollar.

Verst var det for Seadrill som stupte 20,1 prosent til 0,37 dollar. Til sammenligning falt Seadrill-aksjen 15,0 prosent på Oslo Børs tirsdag. Flex LNG steg 0,2 prosent på Wall Street, mot en oppgang på 7,9 prosent på Oslo Børs.

Borr Drilling endte opp 0,1 prosent til 0,6 dollar, noe som var betydelig bedre enn på Oslo Børs, der den falt 9,0 prosent. 

Nyheter
Børs