Selvaag mener nyboligsalg er i bedring

- Kjøperne er der.

Selvaag Bolig-sjef Baard Schumann ser klare tegn til bedring i markedet for nye boliger.- Vi ser det allerede i Oslo og Stavanger, mens andre områder fortsetter fremover som før. Salget i Stavanger har bedret seg betydelig de siste 3-4 ukene, takket være økt optimisme i regionen, sier han til Reuters i tilknytning til dagens boligkonferanse i regi av Boligprodusentenes Forening.Foreningens egne tall viste at nyboligsalget i 1. kvartal falt 17 prosent fra samme periode i fjor. - Det er for tidlig å konkludere, men jeg håper å se tegn på en vending når april-salget er klart, sier foreningens direktør Per Jæger til nyhetsbyrået.Ifølge Selvaag-sjef Schumann har salget av de dyrere leilighetene tatt seg opp.- Vi ser at kjøperne er der og villige til å kjøpe. De mindre leilighetene er tyngre å selge, ettersom førstegangskjøpere sliter med å sikre seg finansiering. Vi er i bunn og grunn ikke mot boliglånsregulering, men å fjerne Oslo-kravene virker fornuftig, fortsetter han overfor Reuters, med henvisning til boliglånsforskriften som nå er under vurdering hos Finansdepartementet.


Daglig leder

RH Raadgiverhuset Rekruttering • Statsbygd i Trøndelag

Les også