Kvale-partner skjøt gullfugl i IT-selskap

Advokat Thomas S. Farhangs aksjesalg i fjor, gjør at han topper Finansavisens årlige inntektsliste over partnere i norske advokatfirmaer.

TOPPER INNTEKTSLISTEN: Advokat og partner i Kvale, Thomas S. Farhang, kunne notere seg for en nettoinntekt på 41,7 millioner kroner i fjor, godt foran neste advokat på listen. Foto: KVALE
Jus

Ligningstallene til 1.800 advokater er gjennomgått og de viser at Thomas S. Farhang var en mest størst nettoinntekt i skatteåret 2018.

41,7 millioner kroner var tallet, noe som utløste en skatteregning på nesten 13,8 millioner kroner.

Men det meste av pengene skyldes ikke fet honorering som juridisk rådgiver. Det meste av inntekten stammer fra investeringer i selskapet Compusoft, samt utbytte fra en del store noterte selskaper på Oslo Børs.

Da Finansavisen presenterte de samme listene i fjor, var Farhang nummer 285 på rangeringen, med en nettoinntekt i 2017 på 5,6 millioner kroner.

Nå er han nummer 1.

Langsiktig aksjeinvesteringer

Finansavisen Jus har vært i kontakt med Farhang, som forstår at hans høye inntekt vil bli omtalt, og han gir en forklaring på hvorfor den var så høy i fjor.

– Mine inntektskilder består hovedsakelig av advokatvirksomhet og en rekke investeringer med svært lang investeringshorisont. Større svingninger i inntekten kan da forekomme fra år til år.

Utover det ønsker han ikke å kommentere noe ytterligere.

Saken fortsetter under listen. 

De best betalte advokatene - 1 til 500

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1Thomas S. FarhangKvale41.698.68562.441.11313.770.603
2Erling UelandSchjødt26.674.18075.209.59510.042.863
3Dag Sigvart KaadaSchjødt25.982.76428.713.3459.035.446
4Morten Erland HuserØkland & Co22.633.78277.789.4967.641.350
5Einar CaspersenSchjødt20.791.638160.114.8459.887.331
6Halvor ManshausSchjødt18.679.92922.400.1017.530.583
7Amund Bjøranger TørumSchjødt18.679.67211.896.4407.503.145
8Henrik AadnesenSchjødt18.233.6904.185.0286.776.420
9Frode TalmoBAHR17.917.23837.938.1077.567.735
10Nils Henrik PetterssonGlittertind17.618.36478.258.6568.584.493
11Ole Gisle KlevanSchjødt17.519.70326.184.5286.784.338
12Joachim Meidell BjerkeBAHR17.496.52347.738.1117.641.985
13Hans C. ArnesenThommessen17.458.28107.610.751
14Siri Birgit TeigumThommessen17.132.14307.530.201
15Viggo Bang-HansenSchjødt17.098.2362.171.9476.285.967
16Olav KolstadSchjødt17.009.158397.0126.344.418
17Anders ArnkværnThommessen16.809.4553.910.1937.484.256
18Arne TjaumBAHR16.764.23843.110.3625.998.230
19Even BratsbergThommessen16.763.79407.187.105
20Lars G. NorheimBAHR16.745.97431.568.2527.199.159
21Morten SteenstrupSANDS16.745.97431.568.2527.199.159
22Beret Luise SundetBAHR16.710.66335.198.1136.050.751
23Peter HammerichBAHR16.677.79718.639.4957.540.335
24Haakon FlaattenBAHR16.663.70115.624.5376.957.619
25Thomas K. SvensenBAHR16.552.11294.424.7327.210.517
26Anne Sofie BjørkholtBAHR16.542.84716.763.3477.137.382
27Svein Gerhard SimonnæsBAHR16.528.80119.831.7427.046.134
28Richard Acheson SjøquistBAHR16.470.18710.627.9036.825.330
29Morten Plesner SmørdalBAHR16.387.4565.806.5287.025.798
30Tarjei ThorkildsenBAHR16.335.65415.324.1507.011.517
31Geir GustavssonBAHR16.259.35013.459.7947.256.942
32Jan Einar BarboBAHR16.256.9927.468.8147.014.504
33Rune Njøs JacobsenArntzen de Besche16.249.78322.425.2444.166.422
34Helge StemshaugBAHR16.103.191763.3096.791.829
35Finn BjørnstadWikborg Rein15.780.29417.827.4005.419.628
36Kaare Magnus RisungSchjødt15.758.93918.013.6946.601.995
37Magnus HellesyltWiersholm15.725.83144.916.0537.478.085
38Per M. RistvedtSchjødt15.698.27410.733.0176.348.231
39Sverre SandvikWiersholm15.638.09333.768.5777.335.900
40Sven EriksrudSchjødt15.635.45541.458.8116.493.135
41Jan Thorstein FougnerWiersholm15.629.79218.226.9197.191.441
42Trond E. SollundSchjødt15.614.15428.600.7036.263.667
43Morten GollerWiersholm15.565.98910.449.0557.192.245
44Kjersti T. TrøbråtenWiersholm15.561.60428.360.3467.263.316
45Sam Erling HarrisBAHR15.534.47617.275.2746.919.457
46Erlend W. HolstrømSchjødt15.532.77720.800.5786.628.673
47Thomas AanmoenSchjødt15.531.75126.991.5546.603.806
48Hans Erik JohnsenWiersholm15.491.43333.260.6127.283.246
49Kai ThøgersenWiersholm15.481.50244.774.6857.374.339
50Harald Festøy HellebustWiersholm15.456.60623.746.4727.219.203
51Eli Tjomsland AasheimWiersholm15.421.61112.985.0307.101.025
52Bettina BanounWiersholm15.413.41819.444.9687.164.853
53Hugo P. MatreSchjødt15.379.27222.180.2345.219.687
54Ronny LundWiersholm15.275.9143.917.6616.993.599
55Dag MjaalandWikborg Rein15.246.95904.600.338
56Sigurd OpedalWikborg Rein15.238.5701.719.0725.545.722
57Ståle GjengsetWiersholm15.201.27320.969.1077.038.304
58Morten F. KrohnstadSchjødt15.144.996345.1356.439.975
59Stig BergeThommessen15.090.94223.550.1066.826.307
60Ole Aksel Nicolay VoldWiersholm15.077.93331.555.9437.196.774
61Robert RomanskySchjødt15.067.60806.412.156
62Jon Kristian SjåtilSchjødt15.024.2442.461.0107.142.042
63Jarle KvamWiersholm14.955.7614.662.2506.906.378
64Anders GullåsenSchjødt14.920.08122.002.1005.449.402
65Tore MydskeThommessen14.880.58313.350.8706.046.984
66Jacob F. BullThommessen14.863.99321.208.3316.111.095
67Einar GretteThommessen14.816.88619.638.1956.721.876
68Baard BaleThommessen14.789.3297.964.2576.599.181
69Tom Rune LianWiersholm14.785.1432.935.0676.881.634
70Christian MüllerThommessen14.725.31941.108.4866.885.541
71Sverre TyrhaugThommessen14.669.0867.462.5256.586.285
72Henning HarborgThommessen14.643.53505.900.587
73Stephan Lange JervellWiersholm14.638.06840.877.8547.161.182
74Inge Ekker BartnesWiersholm14.616.72506.836.211
75Bendik ChristoffersenThommessen14.582.0073.406.8546.500.787
76Ståle R. KristiansenThommessen14.575.89110.118.7836.566.045
77Ervin B. AurenThommessen14.544.5816.727.1206.881.466
78Hans HaugstadThommessen14.522.7535.966.5696.534.276
79Are StenvikBAHR14.519.61516.463.6765.883.210
80Andreas MeidellThommessen14.484.98305.852.579
81Christopher BorchThommessen14.344.95606.451.957
82Inge Vidar StrømmeSchjødt14.286.13929.860.9437.620.555
83Cecilie AmdahlSchjødt14.240.82432.276.7604.490.740
84Nils Ludvig DahlSchjødt14.212.77416.065.9675.497.349
85Sigurd Holter TorpSchjødt13.820.64705.596.759
86Trond EilertsenWikborg Rein13.730.99025.850.4664.870.149
87Gunnar MartinsenThommessen13.576.70522.739.2116.439.550
88Johan RasmussenWikborg Rein13.344.25635.564.1575.056.857
89Marius M. GisvoldWikborg Rein13.182.91524.289.6604.799.045
90Børre Sofus ArnetBAHR13.020.9726.003.1275.270.465
91Erik LangsethBAHR12.989.97605.295.613
92Geir SviggumWikborg Rein12.968.0849.777.0494.542.907
93Grunde BrulandWikborg Rein12.958.07915.193.1374.650.896
94Gaute Kristian GjelstenWikborg Rein12.882.28413.947.4344.597.338
95Ola HaugenWikborg Rein12.797.8998.922.1584.832.409
96Geir Håkon MikalsenBAHR12.791.60861.205.1516.330.654
97Ola Ø. NisjaWikborg Rein12.631.033755.7693.994.889
98Jan Birger JansenBAHR12.556.85539.521.8016.192.602
99Svein-Dag KarlstadSchjødt12.556.73427.530.4485.372.748
100Ole Peter VagleGlittertind12.548.19532.020.6385.726.001
101Rune SvorenBAHR12.542.91518.661.8585.899.949
102Ketil Eilev BøeWikborg Rein12.542.3543.937.4624.279.063
103Olav F. PerlandWiersholm12.540.61305.778.054
104Kaare Andreas SheteligWikborg Rein12.536.6086.043.3873.866.780
105Jon Christian ThaulowBAHR12.444.0529.159.4344.998.051
106Øyvind AxeWikborg Rein12.335.19611.335.7884.548.457
107Anders C. Stray RyssdalGlittertind12.323.96828.571.2625.413.467
108Geir SandSchjødt12.192.95429.389.2515.255.506
109Jan Erik ClausenWikborg Rein12.184.91604.313.562
110Bjørn Gabriel ReedBAHR12.072.4199.420.5325.794.391
111Felix ReimersGjessing Reimers11.875.50852.368.5795.111.506
112Pål LieunghThommessen11.632.310658.1455.134.039
113Tord FondevikSchjødt11.618.44404.431.528
114Ditlef Andreas ThaulowSchjødt11.546.0852.664.0504.725.573
115Morten SandliSchjødt11.494.60012.608.1014.602.956
116Bjørn Halvor KiseSimonsen Vogt Wiig11.440.755149.067.5305.560.113
117Espen TøndelSimonsen Vogt Wiig11.421.2165.056.6745.620.740
118Eirik W. RaanesThommessen11.378.8796.018.9824.937.313
119Peter Aall SimonsenSimonsen Vogt Wiig11.364.7834.588.9096.887.122
120Eivind J. VesterkjærThommessen11.329.4377.483.8025.719.762
121Sindre Søndenå AndersenSchjødt11.323.9902.294.9024.680.969
122Camilla S. VislieThommessen11.281.6404.247.1244.756.529
123Finn Backer-GrøndahlThommessen11.239.10611.240.3685.719.440
124Per Anders SæhleWikborg Rein11.184.67415.672.7584.601.192
125Henrik HagbergThommessen10.722.85923.992.9635.218.985
126Thomas G. NaalsundWiersholm10.657.5453.175.4844.803.096
127Sondre DyrlandWiersholm10.591.0423.966.2054.786.763
128Ingar SolheimSelmer10.579.3711.839.6004.635.225
129Jon RabbenWiersholm10.510.77205.845.054
130Aadne M. HagaWikborg Rein10.466.0951.612.6273.181.959
131Lars Kristian SandeBAHR10.458.16604.221.166
132Asle AarbakkeBAHR10.307.38022.545.2394.212.117
133Hans Olav LindalThommessen10.267.26735.487.7264.706.892
134Andreas RørvikSelmer10.039.97810.705.8645.075.787
135Per DanielsenDanielsen & Co9.886.63128.464.6653.419.226
136Line Ravlo-LosvikDLA Piper9.862.247880.8274.095.668
137Anders W. FærdenWikborg Rein9.851.38517.919.2223.708.858
138Stein Kimsås-OtterbechThommessen9.753.52704.074.939
139Jan BrudvikThommessen9.698.99515.318.8763.967.317
140Svein Aage ValenThommessen9.690.58615.561.6404.177.076
141Vidar HavsgårdThommessen9.661.50711.622.4204.140.846
142Dag-Erik RasmussenWikborg Rein9.656.59010.315.7243.852.179
143Mons Alfred PaulsenThommessen9.580.16811.926.4574.115.480
144Are ZachariassenWikborg Rein9.505.94703.427.348
145Kaare Christian TapperWikborg Rein9.446.7077.490.2162.822.767
146Jan Jansønn GreveThommessen9.442.6095.759.8594.032.586
147Leif K. JægerHarris9.416.93770.567.7203.926.256
148Trond HatlandThommessen9.323.52203.975.214
149Dag SteinfeldWikborg Rein9.262.87843.422.9753.913.633
150Tor StokkeSimonsen Vogt Wiig9.245.8378.800.3564.415.697
151Andreas BullenWiersholm9.244.52610.320.6844.196.954
152Stein PettersenWikborg Rein9.223.19618.397.5553.777.025
153Liv Monica StubholtSelmer9.222.3588.630.0314.232.431
154Lars Eirik G. RøsåsThommessen9.211.1324.878.0304.135.431
155Christian HaugeWiersholm9.198.0747.009.4594.148.289
156Simen MejlænderWiersholm9.188.1949.099.9244.163.726
157Espen OmmedalThommessen9.182.82120.348.4883.942.013
158Carl Christian WahlKvale9.182.2215.811.5853.157.856
159Bjørn Frode SkaarWikborg Rein9.170.33313.094.2493.349.559
160Tone Merete ØstensenWiersholm9.164.28014.654.8914.267.734
161Morten Aa. Lund MathisenWikborg Rein9.066.31413.284.1343.777.292
162Kaare P. SverdrupWiersholm9.026.32304.133.423
163Leif Petter MadsenWikborg Rein9.013.06911.299.5903.180.826
164Sverre B. BjellandSchjødt9.010.26211.326.3993.524.222
165Are HerremSelmer9.005.9581.428.2244.120.783
166Anders MyklebustWikborg Rein8.895.88003.183.309
167Filip TruyenWikborg Rein8.860.41925.883.1853.621.055
168Karl Even RyghWiersholm8.823.4202.979.1993.795.049
169Bjarne RogdabergSchjødt8.819.3223.494.2263.522.680
170Martin StørenSchjødt8.803.94602.935.795
171Aron SolheimGlittertind8.713.2298.575.1953.800.182
172Marius U. BorgenGlittertind8.672.6585.915.3613.761.318
173Asbjørn Lyséll DølvikGlittertind8.514.19603.691.041
174Alexander Wroll OwesenWikborg Rein8.332.4441.236.6003.860.335
175Trond VerneggArntzen de Besche8.290.10939.746.8303.188.823
176Svein Gunnar Stang HansenPWC8.263.9455.433.4373.465.929
177Helge Morten SvarvaWiersholm8.123.53844.554.4474.228.396
178Ole K. Aabø-EvensenAabø-Evensen8.049.53021.467.0672.948.613
179Stig Klausen EngelhartBAHR8.032.4653.016.9913.033.050
180Jens Furuseth Naas-BibowThommessen8.011.59416.233.0213.066.112
181Ramborg ElvebakkHjort7.943.48618.960.2752.731.673
182Øystein MelandWikborg Rein7.917.9747.133.2323.035.108
183Caroline LundLund & Co7.824.51139.994.7554.164.030
184Ståle O. MelengWiersholm7.721.09710.105.4693.532.292
185Camilla Skøie MørkveSchjødt7.715.66704.166.588
186Even BergSelmer7.715.50414.468.4033.946.297
187Gjert MelsomEY Tax & Law7.697.8272.840.3163.019.087
188Erlend LousSimonsen Vogt Wiig7.697.0279.069.5723.877.337
189Andreas MellbyeWiersholm7.694.04749.841.7474.143.160
190Erling LindRo Sommernes7.687.03135.686.3062.958.343
191Odd Gleditsch d.y.Tenden7.682.959372.920.4725.749.250
192Lars Knem ChristieBAHR7.639.0077.618.1563.638.741
193Agnete HaugerudEY Tax & Law7.635.3527.395.1872.806.570
194Fredrik Chr. LykkeDLA Piper7.626.8746.529.1663.641.818
195Nils Olav ÅrsethAabø-Evensen7.605.13403.569.298
196Are HunskaarDLA Piper7.591.2943.276.0314.372.476
197Trond IngebrigtsenPWC7.521.36403.227.869
198Mikkel VislieSelmer7.498.6576.082.1243.796.002
199Harald EllefsenSANDS7.473.87984.543.3273.752.444
200Ståle L. HagenSelmer7.445.59603.168.491
201Thomas G. MicheletSelmer7.433.1717.242.8874.205.066
202Thomas Steen BrandiSelmer7.374.5298.238.5683.561.101
203Asbjørn BreisteinSimonsen Vogt Wiig7.353.89310.992.4463.431.350
204Mads HaavardsholmThommessen7.351.76103.162.107
205Geir Ove RøbergWikborg Rein7.322.21529.526.9283.770.907
206Thomas Alexander DaleSchjødt7.258.97702.673.261
207Eva JarbekkSchjødt7.219.3382.669.4292.086.744
208Siv SandvikSchjødt7.203.99803.199.593
209Mona SøylandSimonsen Vogt Wiig7.172.7498.110.9463.344.113
210Håkon BlekenHaavind7.041.98818.761.4272.128.066
211Gunhild DugstadWiersholm7.003.2717.660.6333.173.820
212Ole-Reinhart P. NotøAdviso6.974.02161.674.3882.879.250
213Atle Skaldebø-RødBAHR6.964.58002.696.570
214Thomas Reppe WettingSelmer6.941.14203.578.772
215Bernt Olav SteinlandSelmer6.937.07003.390.715
216Atle BerentsenSimonsen Vogt Wiig6.915.5435.796.3912.979.192
217Morten BrandhaugSANDS6.912.7876.187.5072.902.235
218Terje BjørndahlSANDS6.900.5323.800.3322.856.525
219Andreas KildalCLP6.895.2689.002.0393.203.254
220Ole Henrik WilleWikborg Rein6.890.54801.930.692
221Ernst RavnaasSANDS6.886.476960.4553.694.176
222Helge Husebye HaugNorman & Co6.877.60159.915.7852.917.112
223Rune OpdahlWiersholm6.853.3891.568.7353.088.076
224Christian Grüner SagstadThommessen6.796.1671.231.9182.866.472
225Eirik EdvardsenSANDS6.773.5755.916.3442.646.468
226Henning J. NordtvedtHaavind6.772.77902.630.317
227Jakob VillumCLP6.757.6894.882.7182.775.011
228Fred Arthur AndersenCLP6.737.21403.097.705
229Sverre Sellæg TyslandSANDS6.735.89416.865.8183.473.461
230Randi Hansen VågeHammervoll Pind6.731.64623.580.2052.406.185
231Lars Gunnar AasCLP6.728.6121.330.9113.317.230
232Egil JarslettCLP6.723.12703.014.672
233Johan Andreas KillengreenEY Tax & Law6.715.32312.460.1282.542.913
234Frode Henning AntonsenSANDS6.702.7842.613.2812.598.885
235Hans Kenneth Viga-GerhardsenWiersholm6.698.70203.041.288
236Tormod Ludvik NilsenWikborg Rein6.687.67201.921.300
237Alexander Sandberg LundCLP6.685.8945.584.2683.139.575
238Ellen Teresa HeyerdahlThommessen6.678.04902.851.228
239Hans Chr. BrodtkorbDLA Piper6.673.98903.028.871
240Pål KvernaasHaavind6.654.4664.730.8052.609.232
241Bjørn Olav TorppHaavind6.626.4135.104.9962.733.005
242Bjørn R. StordrangeSANDS6.608.81829.443.6253.293.482
243Lynne SkajaaRo Sommernes6.601.59201.825.065
244Jarle Wallevik HolstrømHaavind6.592.9991.909.7682.167.674
245Johnny JohansenHaavind6.592.79203.581.317
246Morten W. WintherSimonsen Vogt Wiig6.586.50602.998.881
247Kyrre EggenCLP6.571.6306.076.9933.104.365
248Sveinung Nordskog MjaugedalDLA Piper6.562.725736.6572.454.384
249Christine RødsætherSimonsen Vogt Wiig6.557.00017.577.9222.883.539
250Sten FoynHaavind6.553.80310.612.1662.599.344
251Einar BakkoSelmer6.518.3962.556.8183.778.649
252Henrik A. ChristensenRo Sommernes6.513.72918.787.3823.361.514
253Jarl Borgvin DørreLund & Co6.503.54802.700.559
254Per Oskar TobiassenEY Tax & Law6.479.7127.579.2312.725.017
255Espen JohannessenSANDS6.444.11901.940.996
256Njaal Arne HøylandEY Tax & Law6.423.19410.458.8321.985.301
257Lars André GjerdrumAabø-Evensen6.414.0876.753.0843.231.745
258Klaus Henrik Wiese-HansenSchjødt6.388.0112.076.9521.889.890
259Håvard R. SkogvollCLP6.382.32102.989.451
260Eystein EriksrudRo Sommernes6.368.56522.420.5282.868.852
261Rasmus AsbjørnsenHaavind6.364.0544.929.8012.507.594
262Edvard CockCLP6.354.5943.377.8803.019.106
263Arve Martin BjørnvikHaavind6.351.84902.887.646
264Steinar HareidePWC6.350.7695.401.1452.897.501
265Erik SandtrøRo Sommernes6.340.70010.121.9082.969.238
266Henrik GrungSANDS6.337.82003.158.566
267Martin JetlundSchjødt6.321.27102.292.645
268Pål BrudvikSimonsen Vogt Wiig6.303.875421.7532.926.294
269Erling Marcussen TimmHaavind6.293.6032.696.5502.884.161
270Nils Holger KoefoedRo Sommernes6.288.3411.809.1372.813.410
271Rolf Johan SaastadDeloitte6.277.85802.751.390
272Gunnar MeyerWikborg Rein6.269.63510.102.4852.294.716
273Hans Henrik KværneArntzen de Besche6.243.84232.920.3112.803.057
274Leif Eirik ThraneHaavind6.237.5702.385.3342.651.952
275Stian S. TennfjordSchjødt6.228.77102.338.894
276Lars KokkvoldHaavind6.228.7663.474.7742.472.796
277André Istad JohansenSelmer6.208.7103.660.0242.825.896
278Sven Iver SteenArntzen de Besche6.166.28010.365.1122.720.216
279Tom B. KnudsenCLP6.163.05428.607.5123.003.207
280Nils Kristian EinstablandSelmer6.139.7972.182.8713.636.565
281Fred-Arne GadeBA2-Advokatene6.139.29419.494.9014.281.255
282Per André DagsletArntzen de Besche6.135.4907.021.2543.071.652
283Mads MagnussenWikborg Rein6.125.19056.7371.633.193
284Preben BreckeHaavind6.120.5048.525.8312.337.925
285Atle GabrielsenWiersholm6.120.2552.271.9322.828.081
286Kjetil HardengHaavind6.108.80302.403.345
287Sverre NordlieSelmer6.105.18003.202.442
288Tron DalheimThommessen6.091.13711.035.7313.049.668
289Espen A. WerringThommessen6.058.92202.384.142
290Johan Fredrik RemmenHaavind6.038.21523.943.1521.803.491
291Lars HovenSimonsen Vogt Wiig6.032.72425.150.4423.310.023
292Robert SveenSelmer6.021.18803.258.752
293Morten GarmannGram Hambro & Garman6.019.80466.819.6972.542.203
294Christian Bjørn-HansenHaavind6.017.0635.901.5372.493.229
295Bjørn BrevikHaavind6.000.6643.796.9722.383.813
296Håvard SandnesArntzen de Besche5.989.2461.9802.492.932
297Terje GranvangArntzen de Besche5.983.7762.438.9552.690.379
298Kjetil VågenCLP5.956.04502.547.413
299Øystein Arff GulsethEY Tax & Law5.951.63902.868.878
300Pål SveinssonArntzen de Besche5.946.0189.858.4852.734.083
301Fredrik LindblomDLA Piper5.938.22602.426.511
302Håkon Cosma StørdalWiersholm5.933.11102.680.530
303Espen I. BakkenArntzen de Besche5.925.433208.0412.360.242
304Geir Bo SteinbergHaavind5.908.8251.274.2982.616.718
305Johan Henrik NossumSchjødt5.908.40602.454.837
306Aksel S. TannumHaavind5.890.0783.431.1052.482.518
307Stein Ove SolbergArntzen de Besche5.886.70202.686.821
308Trond KildalArntzen de Besche5.869.28102.439.202
309Bård Ivar KoppangSelmer5.853.7056.287.6732.663.660
310Egil HatlingDLA Piper5.845.71601.880.709
311Bjørn-Erik LeerbergSimonsen Vogt Wiig5.812.69313.960.4423.006.910
312Ingar FuglevågSimonsen Vogt Wiig5.806.4208.093.7692.777.591
313Rune OmdahlArntzen de Besche5.784.5596.295.4342.309.495
314Morten Hugo BergerSANDS5.763.3612.676.5952.327.341
315Stig NordalSANDS5.753.05002.210.469
316Esther Lindalen Rohde GarderGille5.746.14313.951.0012.638.834
317Henning ØvrebøSimonsen Vogt Wiig5.707.7503.624.3612.767.434
318Goud Helge Homme FjellheimHaavind5.671.18002.505.595
319Stephan BrodschöllCLP5.668.6799.403.7133.030.124
320Christian Flemmen JohansenElden5.667.4517.897.1262.725.961
321Geir FrøholmSANDS5.630.9263.054.0962.312.208
322Kaare OftedalDLA Piper5.611.556143.0692.402.798
323Kjell Richard ManskowPWC5.605.48812.857.8642.581.796
324Bård SandstadHaavind5.581.49002.028.188
325Camilla MagnusSelmer5.569.0234.136.6352.849.238
326Tor HerdleværSelmer5.559.2493.155.9942.838.445
327Oddbjørn SlinningSANDS5.558.95702.368.434
328Sverre HvedingSelmer5.558.2281.966.3392.709.653
329Øystein GuvågBAHR5.553.2831.730.3882.399.304
330Fredrik GisholtWikborg Rein5.551.47601.796.419
331Erlend Brun BakkenSchjødt5.543.4979.562.2261.950.341
332Håkon UstaheimRo Sommernes5.479.19602.347.283
333Olav VikørenThommessen5.452.23022.490.9862.896.758
334Bjørn SørgårdHaavind5.441.2294.267.8242.424.889
335Christopher L. SveenHaavind5.413.81802.163.918
336Johan Kiær EngelschiønRSM Advokatfirma5.411.01615.544.5212.465.454
337Hans Jørgen BenderSelmer5.403.9332.181.9242.460.813
338Aksel Joachim HagelerSANDS5.396.0013.469.2212.221.872
339Kristine Hasle ØverbyWiersholm5.394.12702.383.925
340Marco Vidar LilliKluge5.339.3359.537.1922.357.935
341Ove Christian LyngholtTofte5.306.07312.958.0222.511.303
342Håvard L. BjørnstadCodex5.302.3257.268.3011.825.652
343Solveig Fagerheim BuggeThommessen5.274.1601.870.0422.194.393
344Kristian Martin LindWiersholm5.264.0773.955.7692.372.062
345Aleksander GrydelandEY Tax & Law5.260.08316.149.6012.442.466
346Håvard WikerRo Sommernes5.255.7131.294.4782.246.058
347Roy M. SlettvoldSelmer5.255.71103.096.432
348Anders BrosveetElden5.254.26202.866.699
349Per Gustav LilleaasenFøyen Torkildsen5.232.7606.356.2181.931.112
350Bjørn BydalHBL5.223.84872.903.4952.833.993
351Thorvald Otto NyquistDeloitte5.221.5226.260.9682.235.477
352Per Morten ChristiansenSelmer5.201.84515.480.8282.463.645
353Tom Hugo OttesenKvale5.196.88302.632.035
354Ingvild VartdalAdviso5.186.92489.786.7402.560.143
355Ole-Andreas TorgersenSelmer5.178.09902.177.717
356Nils Petter HanssonRo Sommernes5.170.79402.385.989
357Odd-Arne KlevelandSelmer5.154.49778.984.1892.832.531
358Anne Marie DueHjort5.149.32302.195.970
359Jan Loennechen BackerWikborg Rein5.146.70111.476.9272.619.766
360Olav TodnemKluge5.145.4788.299.6492.256.913
361Jan Gunnar NessNess Lundin5.134.06335.993.4821.635.667
362Audun FrølandDeloitte5.130.68602.251.875
363Jan Magne LangsethSimonsen Vogt Wiig5.115.51102.500.197
364Kristin VeierødHjort5.106.32012.765.2952.210.873
365Marius Holm RynningThommessen5.103.79902.151.302
366Rolf RiisnæsWikborg Rein5.099.4911.389.0142.362.443
367Kari GimmingsrudHaavind5.070.5633.407.3221.984.998
368Christian B. HjortHjort5.068.0843.098.8852.145.352
369Espen NordbøHaavind5.065.5637.742.7102.012.162
370Bjørn SlaattaDLA Piper5.037.7036.310.3002.321.478
371Christel SøreideWiersholm5.027.65502.056.089
372Ulf H. SørdalSANDS5.013.0365.652.8372.325.729
373Esther Marianne Brockmann BuggeRSM Advokatfirma5.008.839295.2471.998.129
374Andreas RostveitHaavind4.970.7901.918.7131.514.398
375Lars Ulleberg JensenWikborg Rein4.963.89201.372.672
376Mikal BrøndmoHaavind4.963.358263.4551.833.039
377Frithjof HerlofsenSimonsen Vogt Wiig4.960.61902.481.706
378Christian James-OlsenWikborg Rein4.959.34900
379Ingeborg Moen BorgerudArntzen de Besche4.947.2384.583.2072.268.180
380Dag Henden TorsteinsenGrette4.919.6585.921.2452.454.676
381Espen NylandKluge4.908.7287.161.4122.268.104
382Bjørn Christian Lilletvedt TovsenThommessen4.894.16701.788.546
383Christian Steen EriksenSelmer4.885.7528.765.9271.998.116
384Arne EngesæthDLA Piper4.874.02802.173.000
385Christian HalsThommessen4.842.91201.790.944
386Øystein Jarl HenriksenKluge4.839.0002.083.7312.137.785
387Anders Tholfsen ThueSimonsen Vogt Wiig4.827.173479.8712.119.046
388Geir-Arne BorgestrandGlittertind4.812.824213.6581.896.285
389Lars TormodsgardSANDS4.812.24501.627.242
390Stian Tande MortensenWikborg Rein4.810.94601.424.541
391Atle DegréKluge4.809.9117.520.9362.345.895
392Gøran Mjelde AarvikSimonsen Vogt Wiig4.808.77101.994.792
393Inger Roll-MatthiesenBerngaard4.807.3834.941.0972.171.179
394Camilla Kristiansen LunneSchjødt4.805.59101.648.855
395Reid FiskaaKluge4.801.48102.201.620
396Gro AmdalKluge4.795.50811.409.8132.252.549
397Jostein SundvorRasmussen Broch4.792.9183.959.0302.126.289
398Christian F. GaltungKluge4.792.52610.261.6532.273.686
399Christopher HansteenGrette4.792.1665.742.0682.278.167
400Magne RevheimSANDS4.791.10313.187.5262.722.626
401Botolf Botolfsen-LilleakerLangseth4.785.88325.517.8431.830.434
402Jan Nybøe VablumSimonsen Vogt Wiig4.779.73601.868.817
403Tarjei PedersenKluge4.775.8473.670.2602.156.101
404Reidar AndresenJudicia4.775.4912.021.0702.039.391
405Bjarte GrønlienSimonsen Vogt Wiig4.771.06424.169.5892.055.622
406Rune LjostadSimonsen Vogt Wiig4.767.3433.717.7802.197.018
407Jon AasgaardSvensson Nøkleby4.767.0877.388.1872.320.232
408Inger HygenKluge4.760.6246.060.4042.135.749
409Ida GjessingGjessing Reimers4.754.30616.771.3812.499.331
410Rolf W. MarkussenGrette4.753.85502.363.966
411Christopher A. JensenSelmer4.753.29102.252.979
412George H. FulfordFulford Pettersen4.750.7652.142.9192.142.142
413Thomas E. AlnæsHjort4.744.8051.796.4162.233.336
414Wilfred Rohde GarderGille4.744.4303.855.2401.652.108
415Ole RieckSimonsen Vogt Wiig4.729.38121.704.4252.043.663
416Sveinung O. FlaatenHjort4.708.5555.306.5052.124.843
417Claude A. LenthHjort4.701.5051.148.3052.071.236
418Tor Erlend FramstadØkland & Co4.701.30602.159.393
419Eilif Sverresøn KochArntzen de Besche4.694.05001.971.138
420Steinar NundalKvale4.693.48510.600.2331.849.651
421Øystein FlagstadGjessing Reimers4.692.2094.463.9321.487.035
422Reidar J. M. SverdrupKluge4.688.06302.125.540
423Susanne E. Munch ThoreBA2-Advokatene4.667.77103.332.566
424Steffen AsmundssonKluge4.667.02727.0872.162.944
425Knut PrestvikKluge4.664.001583.0282.202.147
426Olav HasaasKluge4.659.0112.488.6612.121.352
427Christopher Sparre-Enger ClausenThommessen4.658.01701.713.017
428Lars Ivar NylandKluge4.650.68802.158.756
429Jon E. SkjørshammerSANDS4.645.36701.967.162
430Øyvind HovlandEY Tax & Law4.643.64617.799.9672.234.756
431Jacob S. Bjønness-JacobsenGrette4.637.9912.296.5272.352.259
432Svein J. Ruud JohansenTax & Legal4.633.5013.755.2492.323.584
433Petter SchmidtKluge4.633.06602.118.313
434Trond Y. SelvikvågKluge4.630.73102.187.275
435Kim Friis-MøllerKCO4.622.6223.326.9511.298.170
436Karl RosénArntzen de Besche4.620.52502.340.726
437Thomas SkjelbredElden4.614.6883.503.3211.534.990
438Harald FosseGrette4.613.584118.4592.319.434
439Bjørnar AlterskjærKluge4.612.8245.735.3581.962.873
440Knut Hatlem NjøsYtterbøl & Co4.609.05324.752.7111.703.178
441Ole Torstein ArendtKluge4.604.20602.157.971
442Øystein LøkenKvale4.603.6409.996.0731.990.471
443Anne Kjølseth EkerholtSANDS4.600.90602.515.450
444Jens Kristian JohansenGrette4.600.57002.324.334
445Snorre HaukaliKluge4.599.290558.8992.055.703
446Jon Aage AndersenRæder4.595.80002.074.836
447Alexander WithDeloitte4.590.57301.994.586
448Kristoffer HegdahlThommessen4.585.65801.686.454
449Audun NedrelidBAHR4.582.55702.138.926
450Harald KvarmeEckhoff Fosmark4.579.48001.855.021
451Steffen Granøyen RogstadArntzen de Besche4.579.45515.941.0551.495.586
452Vidar JohnsenSANDS4.571.92402.126.205
453Joar GrimsbuArntzen de Besche4.558.62313.574.2761.523.462
454Per Kristian RamslandArntzen de Besche4.556.89202.091.601
455Joakim MarstranderEY Tax & Law4.552.6162.958.3601.952.753
456Johan Krabbe-KnudsenKluge4.548.34402.145.530
457Thomas AbrahamsenKluge4.542.75902.398.916
458Arild SolheimsnesGarmann Mitchell & Co4.534.55016.972.5971.490.465
459Jens Harald BredeKvale4.531.35020.261.1651.709.634
460Magnus Løvlien LutnæsDLA Piper4.529.51802.162.366
461Karl Erik Aa NavestadArntzen de Besche4.528.8641.257.3671.867.394
462Espen Ragnar HamarKvale4.518.8247.822.4441.789.192
463Sven Ivar SanstølEckhoff Fosmark4.511.31601.852.557
464Mads FuglesangSelmer4.508.5383.071.4891.832.010
465Stein Erik StinessenLund & Co4.508.19329.758.6442.676.932
466Arne Didrik KjørnæsWikborg Rein4.499.38815.949.7013.406.364
467Andreas S. ChristensenKCO4.499.3712.363.5651.269.801
468Thomas PiroKvale4.495.26721.119.9332.034.223
469Harald HaugeHarboe4.480.7781.103.6361.474.534
470Arne HeiestadOsloadvokatene4.473.05222.608.8141.665.792
471Morten PindHammervoll Pind4.468.5363.017.1681.659.741
472Kjetil Haare JohansenDLA Piper4.459.95402.120.597
473Børge A. GrøttjordGrette4.449.15702.279.634
474Trond SkoglyØstgård4.441.3815.103.9471.495.302
475Simen McAdam LiumWikborg Rein4.440.70601.269.939
476Audun StornesKluge4.437.5736.238.6372.026.129
477Arve FøyenFøyen Torkildsen4.436.40810.606.9581.776.940
478Erling HøyteArntzen de Besche4.434.5738.396.2462.194.139
479Olav BergsakerHaavind4.434.15412.068.7491.690.234
480Inger-Johanne Ferslew LundHaavind4.431.69921.987.9011.542.052
481Asbjørn BergSelmer4.413.25313.483.5962.204.464
482Hilde ThorstadPWC4.407.71302.011.131
483Lars Inge ØrstavikSimonsen Vogt Wiig4.405.54012.212.9691.867.118
484Vidar KleppeSimonsen Vogt Wiig4.404.8147.936.7821.849.983
485Anders MyhreHjort4.401.33801.746.996
486Christian P. N. FennerDLA Piper4.400.254578.5091.866.357
487Børge KnustadSimonsen Vogt Wiig4.390.6309.869.3331.755.621
488Åshild FløisandSANDS4.388.0082.443.0371.738.716
489Øyvind OlimstadSelmer4.385.34001.700.272
490Mathias TvetenRo Sommernes4.364.36102.196.490
491Ole-Martin Lund AndreassenSANDS4.361.2161.663.6951.652.555
492Christian H. P. ReuschSimonsen Vogt Wiig4.361.1165.448.7891.584.726
493Henrik Hareide NilsenRo Sommernes4.357.5261.996.1701.947.068
494Svein SullandSelmer4.348.49819.145.9912.358.191
495Sicilie TveøyHjort4.332.1743.659.6681.756.996
496Karl MarthinussenFøyen Torkildsen4.324.5036.363.1251.743.110
497Ingrid K. HøstmælingenWikborg Rein4.295.679682.2561.395.151
498Torill Hasle AamelfotDeloitte4.288.38010.130.1481.862.425
499Anne Marie SejerstedKvale4.282.3153.671.9781.971.158
500Nicolay SkarningKvale4.281.7082.888.2261.927.305

Suksess innen kjøkkendesign

Så hva slags aksjeinvesteringer er det advokaten i Kvale, som til daglig jobber med skatterådgivning og oppkjøp, samt prosedyre i tilknytning til de rettsområdene, har hatt suksess med?

Ifølge aksjonærutskrifter har 49-åringen hatt en god del aksjer i et IT-selskap ved navn Compusoft i flere år.

I fjor ble deler av selskapet solgt til private equityselskapet TA Associates for et ukjent milliardbeløp.

Det gjorde gründeren Jan Lindstad i Sarpsborg og flere av de ansatte som har vært i selskapet siden 1989, svært rike.

Linstad og broren Øivind, har allerede overført flere hundre millioner kroner av gevinsten etter aksjesalget til Tritoriastiftelsen, skriver Sarpsborg Arbeiderblad.

Kjendistungt eierskap

Så hvordan har Farhang kommet inn i dette selskapet, som har utviklet et dataprogram for å designe kjøkken, baderom og etter hvert også andre rom i bygninger?

En kikk i rolleregistreret viser at Farhang ble styremedlem i Compusoft i 2011. Han har eid aksjer i selskapet privat, og indirekte via selskapet Sit In Holding, som han eide sammen med familiemedlemmer inntil selskapet ble oppløst i fjor.

Om Farghang har mottatt aksjer på grunn av sin rolle som styremedlem, har ikke Finansavisen funnet svar på.

Mine inntektskilder består hovedsakelig av advokatvirksomhet og en rekke investeringer med svært lang investeringshorisont
Thomas S. Farhang, partner i Kvale

Farhang har ikke vært alene om å investere i Compusoft. Også klesfamilien Varner har vært eier i Compusoft, sammen med hotelleier Petter Stordalen og Egil Stenshagen. De to sistnevnte eide tidligere henholdsvis 3,8 og 3 prosent av aksjene i Compusoft. Etter hva Finansavisen forstår skal advokat Farhang ha kontrollert over ett prosent av selskapets aksjer på et tidspunkt.

Saken fortsetter under listen.

De best betalte advokatene - 501 til 1.000

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
501Per Christian EriksenSimonsen Vogt Wiig4.278.75013.314.5101.629.189
502Yngve BustnesliKvale4.273.1982.389.3321.940.332
503Preben Haugmoen MoFøyen Torkildsen4.272.0156.791.4431.701.136
504Jacob SolheimFøyen Torkildsen4.270.8196.804.3231.681.882
505Anders Harald LilandKPMG Law4.270.74917.109.1631.839.864
506Anders Voje HeierenKluge4.268.1532.160.4082.006.467
507Stine Dalenhag SnertingdalenKvale4.263.82301.848.840
508Kristian KorsrudHjort4.261.685601.0281.744.963
509Marius L. AndresenKvale4.258.7172.604.9491.853.836
510Knut RoRo Sommernes4.258.16439.059.6612.519.448
511Nils BuggeSelmer4.257.5877.965.0822.167.639
512Willy DalheimDalheim Rasmussen4.256.86527.661.7971.837.603
513Kristin Hjelmaas VallaKvale4.252.6505.283.7851.928.480
514Per C. Conradi AndersenKvale4.247.7295.807.3221.890.990
515Per Ivar SkinstadKPMG Law4.245.08601.454.710
516Kåre Idar MoljordArntzen de Besche4.234.5438.230.5252.024.499
517Line CollWikborg Rein4.232.1051.061.7861.223.827
518Pål Tangen HeggernesPWC4.221.24501.968.826
519Nina Gundersen SandnesKluge4.201.96701.921.609
520Steinar MageliMageli4.183.1441.058.3091.927.390
521Egil HorstadSimonsen Vogt Wiig4.179.33201.724.353
522Runar HansenBull & Co4.172.99502.129.098
523Einar EnghHjort4.172.32001.773.698
524Lars Folkvard GiskeFøyen Torkildsen4.165.7865.029.5111.884.573
525Frode Kristoffer FinnøyDLA Piper4.162.8173.472.3271.987.980
526Alf Johan KnagSANDS4.155.55801.843.911
527Marianne KillengreenFøyen Torkildsen4.142.06115.702.1861.796.893
528Torkel TveitSANDS4.138.949245.2902.023.662
529Olav JohansenSimonsen Vogt Wiig4.134.1365.733.4271.992.365
530Monica SyrdalHjort4.127.6334.583.3011.809.007
531Geir EvenshaugSchjødt4.100.31801.652.990
532Øystein Myre BremsetBAHR4.094.30501.238.493
533Ole Edvard TokvamBing Hodneland4.088.10901.613.073
534Ulf Martin Veel LarsenLund & Co4.071.07813.081.8322.124.800
535Preben WillochSchjødt4.069.45301.560.549
536Monica Gjerde SperreSANDS4.067.95001.635.252
537Christian Ø. PoulssonKvale4.060.16801.861.123
538Stede Georg NilsenFøyen Torkildsen4.056.97201.740.613
539Thomas ØslebøArntzen de Besche4.053.24917.008.9191.293.495
540Lars Erik SkotvedtFøyen Torkildsen4.050.7783.856.6731.663.775
541Harald StrømstadDLA Piper4.050.27001.681.194
542Thomas Rieber-MohnKluge4.046.45101.866.928
543Knut GladFøyen Torkildsen4.042.1442.597.6751.676.715
544Alexander PlowsDLA Piper4.040.35401.539.106
545Knut Marius StureArntzen de Besche4.038.73202.323.909
546Nicolai HalboSimonsen Vogt Wiig4.034.329530.9291.341.490
547Børge S. NygårdshaugBSN Advokatfirma4.027.2268.219.7711.476.098
548Robert LundKluge4.026.17602.007.576
549Stein Fredrik JanzonSANDS4.025.05601.541.168
550Bjørn Erik MørkvedDLA Piper4.012.25210.642.8131.517.333
551Jostein RamseFøyen Torkildsen3.997.4063.134.1011.622.566
552Tor HaverHaver3.992.2757.054.7491.585.342
553Hogne SkjerpeSekse & Co3.991.59818.091.7641.925.866
554Grethe GullhaugKluge3.990.96401.961.574
555Marianne H. DragstenVaar3.989.201987.8511.591.197
556Kristin BjellaHjort3.960.315249.8382.436.482
557Ottar Fiksdal EgsetFøyen Torkildsen3.957.67601.778.866
558Odd R. TvedtRæder3.957.5596.530.7891.760.090
559Kjetil EdvardsenTenden3.956.33201.441.931
560Knut Henrik BoehlkeHjort3.945.5825.716.9481.608.641
561Cathrine Bjerke DalheimKPMG Law3.945.064459.0451.342.027
562Liv ZimmermannHjort3.941.2737.841.7941.701.156
563Rolf Christian Trolle AndersenHjort3.937.16701.847.844
564Johan RatvikDLA Piper3.937.01201.629.939
565Hege Birkeland ErsdalSANDS3.912.19201.909.615
566Paal-Christian HansenFøyen Torkildsen3.900.98001.643.305
567Gunnar SørlieBAHR3.898.71018.110.8811.661.087
568Thor LeegaardKPMG Law3.894.733233.3421.337.421
569Mette Yvonne LarsenLarsen & Co3.876.71101.869.843
570Jesper HolteThallaug3.866.85023.265.0431.618.745
571Svend Anders LerringRasmussen Broch3.832.6718.489.3981.546.703
572Jan-Erik SverreKvale3.829.582892.8841.666.174
573Andreas Stang LundKvale3.828.5031.835.7671.444.881
574Thom Erik BorgenSimonsen Vogt Wiig3.808.09201.666.533
575Kenneth MikkelsenSimonsen Vogt Wiig3.799.0335.253.0281.769.381
576Amund Fougner BuggeSimonsen Vogt Wiig3.796.79001.669.007
577Ståle WangenPWC3.781.4693.149.2021.830.106
578Thomas Rindahl HåkonsenDLA Piper3.772.40901.951.558
579Rolf Johan RingdalBAHR3.770.0038.942.7222.191.513
580Helle Marie KjærstadSchjødt3.763.0515.831.6221.233.848
581Kristian Johan FossBull & Co3.757.25101.531.635
582Thomas SandoSANDS3.746.90901.662.276
583Amund NossKluge3.742.08601.617.252
584Svein Gunnar AndresenKPMG Law3.736.32318.176.8611.396.459
585Jarbjørg GrøtteSchjødt3.727.9008.191.6482.348.091
586Jostein LøkenElden3.727.29001.833.767
587Nils Flesland BullHaavind3.722.20601.412.636
588Hilde Grytten GuldbakkeAngell3.710.571661.7611.040.922
589Ørjan NilsenSimonsen Vogt Wiig3.708.2003.219.5911.623.131
590Erik Myhr NilsenSANDS3.706.1987.400.8202.127.423
591Joakim M. HovetSANDS3.705.00201.540.956
592Andreas O. MyrstadGrette3.703.9352.040.2511.688.119
593Hans Jørgen ArvesenFøyen Torkildsen3.701.05501.524.433
594Torleif P. DahlRime3.696.08017.620.4111.502.037
595Claus Krag BrynildsenKogstad Lunde3.691.9582.338.4881.469.807
596Hallvard Gilje AarsethSchjødt3.685.16301.105.680
597Bjørn Sande UrtegaardThommessen3.679.8792.585.9251.345.517
598Stig Even JakobsenKluge3.677.40101.637.524
599Erik BlakerWiersholm3.674.08436.312.6551.873.913
600Tor Anthon ChristiansenSANDS3.665.91901.728.079
601Susanne R. SchneiderKvale3.662.90157.4521.578.493
602Christian Kjellby NessetSANDS3.654.77401.365.482
603Frode A. InnjordHjort3.645.7178.744.2811.929.593
604Børge KrogsrudHaavind3.643.5046.415.8541.317.518
605Hasse BenbergNidaros3.636.2873.742.5441.574.647
606Thomas SmedsvigArntzen de Besche3.635.34619.804.7291.669.321
607Tor GressethWahl-Larsen3.631.5485.038.4051.747.451
608Geir Even AsplinKluge3.629.9244.408.4121.785.262
609Gaute KrokannHaavind3.613.50401.582.272
610Dag ThorstensenForsberg3.609.11401.652.869
611Robert MyhreMyhre & Co3.608.92801.682.426
612Lars Horgen HinzeArntzen de Besche3.608.28801.143.682
613Anders RødlandArntzen de Besche3.607.4001.000.3231.779.973
614Arild VestengenEY Tax & Law3.602.001401.7171.464.326
615Trygve Ove NorumKvale3.594.7347.521.5951.247.707
616Thomas HornSchjødt3.586.44924.290.8521.486.075
617Roald AngellAngell3.584.16311.091.5951.632.763
618Bjørn Åge HamreSimonsen Vogt Wiig3.582.55901.381.349
619Arne Torsten AndersenKluge3.579.96001.685.444
620Øyvind VidhammerSimonsen Vogt Wiig3.574.9582.009.9681.660.634
621Herman SteenWikborg Rein3.568.8868.762.5381.158.928
622Stein Knut TonningArntzen de Besche3.567.73001.155.568
623Håvard TangenDeloitte3.561.373107.8711.495.817
624Kristian LindhartsenKvale3.560.45301.596.629
625Martin Berggreen RoveSelmer3.559.18901.264.496
626Belinda T. IngebrigtsenKluge3.559.1811.551.0441.428.803
627Jørn Armand UggerudHjort3.558.74001.709.598
628Andreas NordbyArntzen de Besche3.557.329125.0921.393.570
629Torkjel Kleppo GrøndalenSchjødt3.554.97301.258.326
630Torkjel VallandSchjødt3.553.85401.647.639
631Ove-Marthin GranlundSANDS3.540.59814.457.5721.333.196
632Gunnar Arne Bowitz HaahjemRasmussen Broch3.530.191948.4731.390.099
633Christian Fredrik MicheletSchjødt3.525.19241.982.3521.856.364
634Erik RammDLA Piper3.516.00513.252.0861.718.632
635Frode OlsenKluge3.507.53401.494.989
636Marianne Sahl SveenArntzen de Besche3.506.25701.037.298
637Gun MaritWahl-Larsen3.495.6243.298.5491.456.070
638Rune Ulriksen SteinslandThommessen3.495.2381.827.6381.246.925
639Marianne AbelerSimonsen Vogt Wiig3.485.5803.507.5571.277.958
640Tom SørumNess Lundin3.485.3541.590.4771.197.429
641Ole AndresenRiisa3.479.68818.614.8521.925.317
642Knud Jacob KnudsenArntzen de Besche3.466.53601.316.616
643Ståle HaugsværRiisa3.465.5484.833.2671.811.184
644Naja DannowKluge3.462.54401.472.239
645Jarl Rune HensteinRiisa3.453.8667.078.0991.833.263
646Tone I. GjertsenDLA Piper3.447.841668.4491.399.360
647Oddgeir KjørsvikKPMG Law3.447.4059.815.8451.244.139
648Harald EvensenFøyen Torkildsen3.446.6205.765.4681.274.965
649Gro Forsdal HelvikDeloitte3.442.8381.279.7641.439.076
650Morten FjermerosHjort3.437.87130.036.5511.728.445
651Per Bjørn ForsbergForsberg3.430.8011.302.2381.605.946
652Tom Carsten TrobergØkland & Co3.416.71701.414.433
653Tor Øystein EngeStiegler WKS3.414.5142.207.170971.282
654Andreas VikHaavind3.412.56801.072.837
655Halldis WinjeRiisa3.409.83510.885.0871.860.590
656Per Trygve SekseSekse & Co3.407.15711.827.8541.614.152
657Kristoffer Larsen RognvikSimonsen Vogt Wiig3.402.86901.294.097
658Marie BraadlandGrette3.402.3284.000.2331.548.413
659Lars ChristensenHjort3.390.5991.058.9851.396.927
660Kristin OuromKvale3.378.9974.197.7331.309.704
661Ole KirkvaagArntzen de Besche3.369.8923.001.4801.095.242
662Fredrik OttesenRæder3.365.16001.587.648
663Alf Øystein SkudalSANDS3.357.41910.345.2571.543.337
664Jørgen SvartebekkRiisa3.356.1054.053.0741.793.174
665Terje GulbrandsenSANDS3.348.9342.308.1501.368.979
666Christian O. HartmannSANDS3.346.5103.327.1911.520.758
667Eivind GaltaEY Tax & Law3.345.66411.219.4601.444.643
668Robin Aker JakobsenSimonsen Vogt Wiig3.338.55801.169.747
669Per Andreas BjørganLund & Co3.336.03601.393.000
670Lars-Erik ØsterbøWikborg Rein3.334.45401.042.502
671Amund B. SvendsenGjessing Reimers3.333.10310.649.2701.841.361
672John A. ReinBA2-Advokatene3.331.8225.569.1271.316.338
673Christian Wille KaisenKluge3.330.18112.669.8181.721.017
674Peter Rogge EliesonPWC3.314.1016.210.3581.472.911
675Gisle Edvard ÅrnesSANDS3.304.87201.513.519
676Lars Berge AndersenSANDS3.303.29301.329.331
677Johan Henrik VisterFøyen Torkildsen3.296.13026.927.4921.724.785
678Christian Bjørtuft EllingsenSimonsen Vogt Wiig3.291.6524.352.6581.464.148
679Finn EideDeloitte3.289.1533.345.3011.435.916
680Christian Stang VålandKvale3.284.78835.685.6851.561.920
681Trond Werner LundeKogstad Lunde3.270.58910.424.5601.545.686
682Per Asle OusdalBull Årstad3.268.68601.602.183
683Kristian NordheimSimonsen Vogt Wiig3.264.6522.456.2861.458.897
684Johan Christian GrevstadHarboe3.260.726671.5521.520.321
685Håvard BergliArntzen de Besche3.252.833475.9431.145.115
686Sindre OftedalHaver3.240.4201.515.9191.222.535
687Ida Miriam Espolin JohnsonHaavind3.230.20101.505.973
688Martin Holger DaleGarmann Mitchell & Co3.229.54601.701.495
689Lill EgelandSimonsen Vogt Wiig3.222.3121.134.7171.259.775
690Jon Martin AtkinsonArntzen de Besche3.222.020333.6601.189.503
691Erik LindSANDS3.200.57001.160.010
692Tor Erik HeggøyTenden3.190.0231.649.7931.124.979
693Stian Sørensen SchilvoldBull & Co3.185.065802.959820.547
694Kjell BentestuenKjær3.184.5551.111.8221.335.245
695Arne BybergHaavind3.176.73201.204.813
696Henning M. HeitmannSANDS3.176.26301.276.677
697Hans-Martin JørgensenDeloitte3.172.35201.419.138
698Gudbrand ØstbyeLangseth3.162.12297.348.9101.753.122
699Øyvind KraftWahl-Larsen3.158.2137.590.9101.346.112
700Pål Kulø LønsethPWC314470101424263
701Bård Brevik HarilaCodex3.139.12410.957.1371.176.174
702Anders DyrsethArntzen de Besche3.131.42210.728.0491.014.479
703Birgitte KarlsenWikborg Rein3.124.8440787.612
704Hanne FritzsønnBDO Advokater3.120.8021.871.9011.613.919
705Kjell Sagen BergSimonsen Vogt Wiig3.112.88523.634.6341.661.075
706Helen Totland ChristensenEY Tax & Law3.109.7232.022.9061.479.359
707Torgeir MyrstadGrette3.106.61510.001.1191.188.873
708Eirik HøibySelmer3.102.77601.820.767
709Magnus JonsbråtenHaver3.102.0275.239.3941.197.302
710Gaute EbeltoftEY Tax & Law3.101.7034.204.4891.447.090
711Carl E. RobertsSelmer3.099.3364.671.3311.210.184
712Anders HaugerTenden3.098.8152.618.9961.427.200
713Trond SvinøJudicia3.095.00201.392.692
714Arild Ove PaulsenSimonsen Vogt Wiig3.094.8454.780.4971.409.337
715Ellen Cecilie MostadHaver3.094.1731.884.7051.172.662
716Carl Urquieta BoreDalan3.092.816965.8921.263.458
717Carl Aasland JerstadHaver3.091.7231.935.9361.176.288
718Kjell Inge AmbjørndalenNorman & Co3.087.40913.800.5041.617.843
719Christopher BrunSchjødt3.084.30655.354.4021.475.593
720Svein HoldenHjort3.084.28601.156.468
721Kristian Jåtog TrygstadMageli3.077.2386.777.928979.347
722Jens Isak KobroForsberg3.074.6825.145.5281.348.224
723Yngve AndersenWigemyr3.063.57601.249.439
724Tor Hannibal FossumKCO3.063.40419.506.173951.794
725Odd Walther MoiSANDS3.054.96401.284.393
726Sven Anders Stigen DrangsholtHaver3.045.496946.9801.161.463
727David HiltonRiisa3.043.95801.659.103
728Henrik SvaneKvale3.040.4924.211.0681.800.473
729Andreas BerntHaavind3.039.16601.335.055
730Anders BergeneDLA Piper3.034.0145.726.9301.700.444
731Anders StenbrendenKluge3.031.96569.7351.424.838
732Cornelius Sogn NessHaavind3.024.181258.0771.384.808
733Stephen KnudtzonThommessen3.022.72733.161.7322.821.601
734Knut Olav FianeFøyen Torkildsen3.021.0183.251.4311.015.761
735Einar I. LohneLangseth3.019.25101.244.642
736Arild SkageKluge3.006.60301.277.643
737Jan Erik KullerudSekse & Co2.999.9432.888.5241.392.797
738Preben AasDLA Piper2.988.0914.126.6051.203.009
739Petter BjerkeDLA Piper2.985.43101.560.198
740Torgeir HaslestadNidaros2.984.98901.402.218
741Andreas IversenFøyen Torkildsen2.970.57927.163.3431.429.161
742Endre SkjørestadHaver2.970.57210.244.8261.199.786
743Morten H. ChristophersenRSM Advokatfirma2.968.64901.236.537
744Charlotte HåkonsenBAHR2.968.16101.132.983
745Aslak FørdeHjort2.962.210298.2521.163.580
746Stig BjørklundKPMG Law2.962.1475.517.7481.054.724
747Trond OlsenEY Tax & Law2.958.11701.314.999
748Jo Are Aamodt BrændenThallaug2.956.3131.792.7891.068.060
749Tore HoltanSimonsen Vogt Wiig2.956.27101.386.389
750Jon Reidar GressethArntzen de Besche2.948.60243.717902.377
751Erik Øxnevad LarsenDeloitte2.945.5381.796.0281.212.243
752Einar HeibergRæder2.942.65611.100.1191.058.289
753Sigve BraatenHjort2.942.33301.232.180
754Frode S. HalvorsenHarris2.934.09911.064.9901.286.287
755Nils Petter EriksenBrækhus2.933.10501.284.886
756Nicolai SkridsholSANDS2.931.71701.197.373
757Erik BruusgaardTenden2.929.26330.090.3891.645.829
758Berit Reiss-AndersenDLA Piper2.919.7376.155.2661.532.819
759Christian LundinNess Lundin2.914.55820.980.6991.300.837
760Johan HelgøHaver2.908.1720837.472
761Jens Christian GjestiKvale2.903.32001.199.144
762Ole Edward HagenØkland & Co2.902.3228.584.5191.230.942
763Thorvald Ornell MyhreStiegler WKS2.898.7695.613.895801.490
764Kim-Robert DanielsenKjær2.895.18901.485.461
765Jacob Christen ChristensenKyrre2.890.28201.712.280
766Tonje Christin NorrvallKPMG Law2.888.1726.871.6191.040.924
767Eivind BjøraltThallaug2.887.75613.941.4151.307.079
768Alf Kåre KnudsenBing Hodneland2.884.50101.279.620
769Hans Ingvald StensholdtKluge2.882.65101.026.038
770Knut-Terje Winther-SørensenRasmussen Broch2.876.81501.292.144
771Vidar RiksfjordCLP2.868.91801.107.353
772Frank Å. AlmåsHjort2.862.4271.610.0601.297.453
773Odd StemsrudGrette2.862.26701.286.969
774Jørgen AardalsbakkeGrette2.858.72901.403.900
775Toralf HaverHaver2.850.88401.112.874
776Chriss Nyhammer BjorøyRiisa2.850.114607.2141.493.462
777Jan-Erik NielsenDalan2.848.0695.272.1381.259.810
778Thomas J. N. FjellGrette2.840.93801.372.288
779Per Arne DammSimonsen Vogt Wiig2.827.9410977.776
780Endre StorløkkenSGB Storløkken2.824.7486.381.7201.212.888
781Birgitte Bie MørkvedMageli2.824.2693.421.4951.145.956
782Alex BorchHjort2.824.0173.419.9311.337.020
783Espen KomnæsSverdrup2.820.28901.271.861
784Ole Marius BachkeDeloitte2.818.6492.531.2031.187.520
785Nils Håkon RisbergSimonsen Vogt Wiig2.816.81401.253.928
786Johan MohnNova2.814.399114.206.2731.709.146
787Jørgen LindboeSimonsen Vogt Wiig2.811.2533.656.9111.142.816
788Elin Mack LøvdalCLP2.803.63301.242.763
789Knut Olaf RiisaRiisa2.802.52036.304.3191.767.056
790Tom Olav AndreassenFulford Pettersen2.798.4771.513.3011.209.373
791Karin FløistadSimonsen Vogt Wiig2.797.6583.667.8611.052.755
792Hanne RiksheimKontrakt2.797.3431.068.4421.017.568
793Jan Martin FjellestadRæder2.795.5552.708.4761.289.627
794Bjørn KleivenBDO Advokater2.795.4756.770.4951.369.688
795Stig Jens HarrisHarris2.794.39701.135.232
796Mari Elisabeth WetlesenDeloitte2.791.8942.634.5381.167.308
797Jan Morten EvertsenRæder2.791.1804.929.256910.628
798Erlend HaaskjoldArntzen de Besche2.790.38001.686.273
799Fredrik HusebyBrækhus2.790.06913.432.4201.365.530
800Bjørgulv RygnestadWigemyr2.788.374849.5401.133.848
801Anders EvjenthHjort2.772.2532.682.0011.281.704
802Robert NeverdalHarris2.770.02801.108.536
803Geir Arne MelbyDeloitte2.769.80401.174.215
804Arnt L Kvitberg AngellElden2.758.96301.157.500
805Kjersti LundeHaver2.751.403680.841928.840
806Elisabeth NygårdHaver2.750.824838.640928.707
807Ivar Chr. AndersskogNidaros2.746.46170.8211.243.901
808Randi B. BullBull & Co2.745.71012.367.7271.189.524
809Andreas F. FuglesangSANDS2.742.89601.480.689
810Erik Vik MykingHammervoll Pind2.731.3090827.184
811Per-Bjarne BenonisenDLA Piper2.726.3973.879.4201.367.679
812Marius A. RødBing Hodneland2.723.37301.242.588
813Tor BechmannTenden2.721.66501.263.803
814Rune JunkerEY Tax & Law2.719.50001.195.184
815Kristoffer Dons BrøndboRekve Pleym2.718.9523.833.0451.170.325
816Dag SaltnesPWC2.716.3371.710.7171.154.145
817Ole Magnus HeimvikHald & Co2.713.162546.321939.559
818Bjørn Arne JakobsenRekve Pleym2.711.2882.484.0981.314.393
819Aslak RundeThallaug2.705.4792.011.6121.148.643
820Erik EriksenTofte2.695.1695.412.4231.267.794
821Knut DypvikSimonsen Vogt Wiig2.687.0211.672.9321.184.364
822Trude HolmenMageli2.679.13201.110.746
823Ivan SkjævelandDeloitte2.678.17601.153.923
824Nils Helmer StorengStoreng Bech & Due Lund2.674.29301.187.617
825Johan F. GjesdahlWigemyr2.670.5685.296.0661.384.292
826Hilde LarssonKontrakt2.670.0922.085.901973.181
827Erik Råd HerlofsenStoreng Bech & Due Lund2.659.7825.065.5571.099.002
828Frode RisnesHarris2.656.9773.407.7831.106.408
829Wilhelm HopenThallaug2.656.18901.126.827
830Brendan Stewart MitchellGarmann Mitchell & Co2.654.538258.2901.304.129
831Inger Marie Bodin ÅkvågFulford Pettersen2.654.47101.257.093
832Tonje P. GormleyArntzen de Besche2.650.50801.188.730
833Tom A. ThorkildsenBA2-Advokatene2.649.89901.008.220
834Lars Erik NorborgDeloitte2.649.69101.108.476
835Einar DrægebøHarris2.648.6782.039.9541.258.388
836Pål Magne BakkaHarris2.646.970116.2121.008.751
837Hilde MoAdvokatkollegiet Lillestrøm2.646.7103.294.1411.082.387
838Eirik BirkelundSANDS2.643.7430899.844
839Arthur DuusSimonsen Vogt Wiig2.641.59810.801.1961.197.981
840Tore ThallaugThallaug2.640.4584.841.8351.126.554
841Erlend Laupstad SolbergArntzen de Besche2.640.2770895.397
842Rolf Henning BorgeEckhoff Fosmark2.638.8750896.895
843Kristin Fjellby GrungAdviso2.632.1070956.857
844Knut AndreassenBDO Advokater2.631.96901.315.063
845Anne HelsingengBull & Co2.631.66001.089.993
846Erling OpdalRæder2.630.72524.578.8161.516.731
847Stein Olav HegdalSANDS2.619.6432.778.3941.151.540
848Bjørn Rener-LarsenHald & Co2.617.6970924.284
849Svein Egil Lindø HeikvamForsberg2.613.09101.247.368
850Rune Tjomsås AndersenArntzen de Besche2.611.14301.129.901
851Peder KarlssonBDO Advokater2.610.81801.087.832
852Kjetil SchonhowdThallaug2.604.66301.055.692
853Robert JensenSANDS2.603.2808.226.119958.348
854Anne Cathrine Ellingsen BergRasmussen Broch2.598.71401.147.114
855Mathias M. TeirSimonsen Vogt Wiig2.596.85901.025.337
856Knut Robert NergaardHarris2.595.8872.864.696944.581
857Kristian Berg TomrenThallaug2.592.85601.011.989
858Jens Johan HjortRekve Pleym2.583.0836.428.0181.113.788
859Henrik GarmannGarmann Mitchell & Co2.582.97501.247.290
860Gunnar Holm RingenPWC2.575.64701.152.137
861Thomas Christian JarningHarris2.573.6540971.420
862Hallvard B. ØstgårdØstgård2.562.0142.754.0351.025.370
863Martin Wøien GilhuusFulford Pettersen2.551.1343.473.9741.251.652
864Tarjei Ræder BreivollAngell2.548.76201.160.587
865Bjørn KvernbergElden2.548.1486.655.2321.253.189
866Kjersti Holum KarlstrømSANDS2.547.8310872.114
867Lars David RåmunddalFøyen Torkildsen2.543.2270901.120
868Anne Cathrine RøedGrette2.542.95813.997.0311.124.156
869Jens-Petter PedersenDeloitte2.540.7000927.448
870Antonio HolstadBrækhus2.540.26901.113.040
871Kristin Nyhus HalvorsenSANDS2.537.6450792.313
872Hallgeir RiisøenHarris2.534.9520943.795
873Tor-Arne HolandSimonsen Vogt Wiig2.534.5701.436.2321.171.266
874Marit BarthPWC2.533.9722.805.9611.108.251
875Børje Lihaug HoffHarris2.531.9990989.135
876Jens-Henrik LienMageli2.526.58301.053.255
877John Aa SveinsvoldBrækhus2.524.0933.679.6661.160.496
878Terje PettersenFulford Pettersen2.520.7084.026.2381.287.239
879Marie Vaale-HallbergKvale2.511.5430926.140
880Kari Bergeius AndersenStoreng Bech & Due Lund2.508.7771.805.8361.124.646
881Thor Hager ThorkildsenRekve Pleym2.492.6441.461.0551.042.364
882Katrine Malmer-HøvikSANDS2.491.22701.057.900
883Per Håkon Korsmo MathiesenDalan2.489.3632.911.6761.072.331
884Per OmrengNova2.479.594671.0581.159.563
885Lars Selmar AlsakerSANDS2.478.639513.7401.002.434
886Eyvind SandvikArntzen de Besche2.477.9960770.301
887Harald PleymRekve Pleym2.475.6755.362.757898.674
888Kristin Haram FørdeBull & Co2.469.2960969.479
889Roland MörsdorfGrette2.468.9779.589.9702.076.750
890Håkon KnudsenSimonsen Vogt Wiig2.468.73201.110.185
891Terje MarthinsenKogstad Lunde2.468.39152.0911.167.462
892Peter Anton HiorthSchjødt2.467.7183.240.2281.319.588
893Kristian HersløvSGB Storløkken2.463.9136.983.1331.065.976
894Halvor MansåkerThommessen2.463.22610.747.7611.146.944
895Hanne S. HolenThommessen2.457.28218.957.7971.553.814
896Harry VeumEY Tax & Law2.441.97801.111.258
897Per Karsten WahlSvensson Nøkleby2.441.2395.489.1151.199.040
898Sigrid Toft FløystadGjessing Reimers2.439.175235.825994.471
899Rolf Erik DischDeloitte2.432.676389.891998.838
900Thomas NordgårdHald & Co2.430.1981.859.561857.656
901Olav Egil MidtgaardSANDS2.429.20101.030.327
902Bjørn Olav JohansenDeloitte2.422.704312.7411.005.905
903Karl-Anders GrønlandSGB Storløkken2.419.9901.676.2621.046.664
904Ole Kristian NagRasmussen Broch2.403.166128.814989.272
905Magnus DæhlinDSA2.397.2770960.692
906Christian S. MathiassenHarris2.395.0460906.035
907Atle BirkelandKyrre2.391.2710838.992
908Lars Hallvard WalbyPWC2.389.5571.187.5721.010.038
909Nils Kristian Ormestad LieRæder2.388.17254.956768.723
910Knut EkernHarboe2.383.2956.484.4021.120.511
911Andreas Claussen WahlBull & Co2.381.0043.483.6281.091.784
912Olav PedersenHarris2.380.9250932.078
913Per Ragnar BronkenSANDS2.374.1140895.340
914Rune Rudolf HaglundArntzen de Besche2.371.5601.177.608824.895
915Lasse HagenKvale2.370.19201.086.933
916Tony A. VangenElden2.369.894856.6961.028.707
917Ola MæleKPMG Law2.369.22401.046.448
918Lene SakariassenPWC2.367.005327.1611.059.094
919Jan Haakon RasmussenDalheim Rasmussen2.366.8622.219.820988.521
920Pål JohnsrudJohnsrud & Co2.366.7695.154.451968.017
921Gunnar EspelandSimonsen Vogt Wiig2.364.7190866.203
922Jostein NordbøØkland & Co2.364.4884.929.7471.114.065
923Johan Mølbach-ThellefsenDehn2.357.87601.434.956
924John Aage HvardalCodex2.356.41316.922.1651.004.901
925Yngve T. von AhnenGram Hambro & Garman2.350.6726.413.0921.073.360
926Jan Ove FredlundKPMG Law2.345.7584.037.835846.666
927Bjarte RøyrvikSvensson Nøkleby2.344.70501.229.092
928Rode Stig Rønning-HansenRønning-Hansen2.340.1710778.202
929Carl Heikki GiverholtFøyen Torkildsen2.339.97210.492.4681.075.253
930Jan Esben LeborgBrækhus2.337.0727.426.781957.836
931Jostein MoenKvale2.335.8080812.025
932Jan Halstein HaugnesØstgård2.334.1170859.444
933Kåre BjørloBull & Co2.332.19201.058.905
934Arne OftedalSimonsen Vogt Wiig2.328.6720943.121
935Stian FagervoldArntzen de Besche2.326.294632.432792.550
936Stein Erik HoveBrækhus2.324.4541.908.4511.224.308
937Lars Trygve JenssenKvale2.323.9901.677.073967.241
938Magnus ØdegaardBing Hodneland2.322.7310979.746
939Thomas BergeElden2.322.6639.845.102912.351
940Arne Seemann-BergKvale2.322.28501.129.595
941Marianne KartumSimonsen Vogt Wiig2.321.84601.148.089
942Erling KeyserBrækhus2.319.4770964.145
943Guy LeonardSANDS2.316.8470867.172
944Ole Skeidsvoll MoeArntzen de Besche2.309.7370845.782
945Magnus BroxDLA Piper2.303.6520774.321
946Ingvild Hanssen-BauerKvale2.302.9260921.337
947Per P. HodnelandBing Hodneland2.302.2534.070.938865.163
948Max Henrik JespersenElden2.301.97101.076.666
949Simen Blaker StrandGjessing Reimers2.298.9002.146.642942.544
950Magne OlsenHald & Co2.292.2130822.988
951Trond SkjelbreidKPMG Law2.291.4962.405.406830.613
952Audun LillestølenHill & Co2.289.73501.147.297
953John Magne HammervollHammervoll Pind2.287.35320.731.1101.143.322
954Anette MellbyeBull & Co2.287.3252.879.461887.522
955Aksel KayserStiegler WKS2.282.788174.106685.869
956Kamilla SilsethSchjødt2.281.3013.085.2261.009.599
957Jan W. SamuelsenKPMG Law2.278.9808.578.225878.414
958Per Tore Kraby LockKPMG Law2.277.7310824.953
959Alf Erik JentoftHammervoll Pind2.276.9364.123.248973.866
960Cathrine HambroWahl-Larsen2.276.06220.978.3191.041.430
961Odd Andreas IhleDalheim Rasmussen2.274.1677.281.854773.364
962Aleksander RyanWahl-Larsen2.274.0010957.366
963Caroline Jahre ViksandTenden2.270.4750818.379
964Anders SvinøJudicia2.265.831594.589791.414
965Christian L. WithBing Hodneland2.264.0340713.405
966Per Daniel NybergKPMG Law2.261.1490974.151
967Trine Lise FromreideSimonsen Vogt Wiig2.260.9480912.141
968Anders UrdalBDO Advokater2.259.17801.145.778
969Kristoffer AasebøBull & Co2.258.1580864.600
970Svein Åge BergsetRiisa2.255.2753.132.7991.300.300
971Marius Svendsvoll LangnesGrette2.254.3160905.792
972Eivind EliassenSimonsen Vogt Wiig2.253.4940782.642
973Stine Helén PettersenBing Hodneland2.253.4530804.278
974Hans V. HaugSvensson Nøkleby2.251.2822.074.3551.085.223
975Geir GregersenKontrakt2.250.4750821.144
976Ståle HovdaRiisa2.250.32401.091.248
977Brynjar ØstgårdØstgård2.249.9060941.740
978Hugo MarøyPWC2.246.0741.037.285951.587
979Jens AasSANDS2.235.1440934.154
980Tor Lars OnarheimHarris2.234.7804.743.409835.817
981Sverre LillengLynx2.234.5190808.431
982Anniken AstrupFøyen Torkildsen2.233.7570851.421
983Hugo Berg OtterleiSchjødt2.233.2060976.834
984Mats Ola HarbergSvensson Nøkleby2.230.9140842.633
985Håkon SandbekkSelmer2.227.2262.964.751984.267
986Monica FurustølArntzen de Besche2.227.0770828.275
987Yngvar E. SolheimPWC2.224.6550992.204
988Paul AakreHammervoll Pind2.219.7872.715.282750.210
989Espen TrædalBull Årstad2.214.2820817.406
990Tommy DahlenArntzen de Besche2.213.9260815.397
991Pål Are SundNegota2.213.0231.418.761819.416
992Tor Bjarne DahlPWC2.208.0140970.058
993Viggo SchergerRime2.207.0945.284.736918.968
994Gjermund PekebergØkland & Co2.202.347599.732892.504
995Per Christian AskPWC2.199.7410928.803
996Kurt A. ElvevollHammervoll Pind2.197.8601.890.454703.913
997Thomas André KobberdalWahl-Larsen2.183.9981.003.524903.243
998Johannes AndersenØkland & Co2.182.2238.684.6781.105.613
999Hågen HansenSimonsen Vogt Wiig2.180.8030694.843
1000William NybøDalan2.178.0641.034.069893.938

Eier fortsatt aksjer

Foruten gevinst fra aksjesalget, har Compusoft også utbetalt fine utbytter de siste årene.

Selskapet er etablert i 14 land og har 12.000 kunder. Vekstmulighetene ansees som svært gode, og dermed kan det dryppe enda mer på Thomas S. Farhang.

Ved inngangen til 2019 sto han nemlig fortsatt oppført med en god aksjepost i selskapet Soft Topco AS, som eier Compusoft.

Han eier også aksjer i selskaper som Norsk Hydro, Telenor, Orkla, Equinor, Yara og DNB. Aksjevalgene hans underbygger uttalelsen hans til Finansavisen om at han tenker langsiktig når han investerer.

Sparebankeier

At advokater som topper listene Finansavisen presenterer, også har inntekter fra investeringer er ikke ukjent.

BANKEIER: Partner Morten Erland Huser (68) i advokatfirmaet Økland & CO på Romerike, er en større eier i Sparebanken Lillestrøm. Det er med å løfte hans inntekter utover å honorere timer som advokat. Foto: ØKLAND & CO

Men i år er det en ny advokat som inntar fjerdeplassen på listen, med gjengangerne Erling Ueland og Dad Sigvart Kaada i Schjødt på andre- og tredjeplass.

Morten Erland Huser var nummer 684 på inntektslisten i fjor, men i år bykser han som sagt kraftig opp med en nettoinntekt på 22,6 millioner kroner.

Til daglig er han advokat og partner i Økland & Co på Lillestrøm.

Men han og øvrige familiemedlemmer eier også eiendom og deler av Lillestrøm Sparebank.

68-åringen står med 2,3 prosent eierandel i banken, og andre familiemedlemmer kontrollerer enda mer. Banken går godt og hadde i fjor et årsresultat på 82,6 millioner kroner.

Saken fortsetter under listen.

De best betalte advokatene  - 1.001 til 1.500

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1001Claus Severin MørchSchjødt2.174.2212.679.514928.412
1002Per Christian Grant-CarlsenBrækhus2.173.9820809.049
1003Johan Severin SelandSeland Orwall2.173.74601.003.842
1004John Olav EngelsenPretor2.172.8109.333.7291.008.856
1005Andreas B. VikorSvensson Nøkleby2.172.7870822.719
1006Grete Funderud StillumDehn2.168.2352.978.3021.187.170
1007Kai KnudsenWigemyr2.165.63801.147.406
1008Odd Erik JohansenSchjødt2.154.2180959.296
1009Elisabeth RoscherWikborg Rein2.150.1860931.735
1010Jens Richard AndersenInterjuris2.148.725634.300777.582
1011Kristine Rønningen BlaauwHammervoll Pind2.147.867847.315771.603
1012Halvor StorskogenSvensson Nøkleby2.143.22501.035.994
1013Ingvar Klemet GaskiBull & Co2.139.3210851.725
1014Ole Morten HusebyForsberg2.138.6978.060.355871.633
1015Thomas LieTenden2.136.4200742.053
1016Petter Christian Nissen-LieDehn2.135.94555.017.6551.132.123
1017Thor Arne WullumStoreng Bech & Due Lund2.128.4410863.591
1018Anne Taran Tjølsen JacobsenBDO Advokater2.128.3121.218.192949.581
1019Henrik DagestadBDO Advokater2.118.8220762.606
1020Ståle KihleEckhoff Fosmark2.115.72701.053.641
1021Odd-Terje Gangstø EldeRønning-Hansen2.115.00326.434.317914.955
1022Per Onshuus BjørnsenDehn2.111.70411.095.4021.250.465
1023Paal Elliott ThoresenTenden2.109.186761.762895.156
1024Trond SkogvollRønning-Hansen2.108.158360.424701.874
1025Torbjørn Sven StokkePWC2.106.8460939.866
1026Harald SjaastadRime2.106.7946.297.484718.783
1027Thomas Oskar StrömbomFøyen Torkildsen2.105.5092.266.260689.688
1028Petter OppegaardSverdrup2.102.3421.319.593705.046
1029Daniel Løken HøgtunSelmer2.091.4081.467.304914.109
1030Henrik Andreas JensenLegalis2.084.5058.096.089787.507
1031Per VinjeHammervoll Pind2.083.5240781.835
1032Roald Solberg-JacobsenHald & Co2.081.6300753.281
1033Tor André Farsund UlstedSANDS2.078.6090939.422
1034Helge WigemyrWigemyr2.077.7804.053.078909.620
1035Frode Heggdal LarsenBing Hodneland2.076.0422.049.114806.703
1036Tor KoldenAlver2.075.3270889.936
1037Kenneth Foyn MarkengTenden2.070.2290682.297
1038Leif Oscar OlsenTofte2.065.6920792.538
1039Thomas Braut SvendsenStoreng Bech & Due Lund2.065.1680772.483
1040Robin BrautiNidaros2.058.5953.309.649601.735
1041Einar HarboeHarboe2.057.5595.235.846896.089
1042Bjarne BekkeheienHaver2.056.2570702.591
1043Fredrik BieHammervoll Pind2.054.3390744.337
1044Knut BergoSchjødt2.054.08625.119.374731.494
1045Torolv SundførSGB Storløkken2.053.1050833.409
1046Johan Kr. Falk-PedersenSverdrup2.048.1381.192.446880.025
1047Leif Inge HålandBull Årstad2.046.0281.973.499984.211
1048Karen Margrethe RimeRime2.041.87812.640.583905.279
1049Marit E. KirkhusmoSANDS2.039.6871.611.651752.264
1050Paal-Henrich BerleDalheim Rasmussen2.038.9790974.003
1051Reidar SmedsvigArntzen de Besche2.036.5750742.360
1052Terje SkålandNicolaisen & Co2.033.40715.645.7191.067.664
1053Christian SkogeHarris2.032.5600797.210
1054Stian WesselSeland Orwall2.030.8060685.417
1055Paal I. HaugaardBing Hodneland2.030.79414.347.490923.397
1056Gunnar Stake-LarsenKvale2.030.5463.865.808761.039
1057Gunnar SteenInterjuris2.027.5405.805.726890.243
1058Rune AndersenBing Hodneland2.027.511522.116744.536
1059Magnus GrøfjeldTorstrup2.026.8840668.682
1060Erik JohnsrudNess Lundin2.026.12312.981.319778.035
1061Arne SørsdahlBing Hodneland2.023.8631.288.145605.786
1062Audun BondkallSchjødt2.023.7560879.807
1063Morten HaugenRime2.018.2204.133.634862.895
1064Hege Merete OftedalPWC2.016.9180887.244
1065Elizabeth EgeStoreng Bech & Due Lund2.014.3211.614.871874.013
1066Hans Otto MeyerRime2.012.60041.525.2321.124.430
1067Ketil R. Sellæg RambergSANDS2.011.5200764.020
1068Øystein Iden KnagRasmussen Broch2.009.86601.212.872
1069Eirik EspenesBrækhus2.006.0250810.254
1070Nils Anders GrønåsWigemyr2.005.4220840.590
1071Stian Roska RevheimPWC2.004.0790905.042
1072Terje AasSimonsen Vogt Wiig2.003.843778.554855.904
1073Kjell-André HonerudMarstrand2.002.48801.135.998
1074Christoph MorckBrækhus1.997.4860702.758
1075Roar R. LillebergenFøyen Torkildsen1.994.2690884.483
1076Trond StangSchjødt1.993.82825.651.6711.446.047
1077Christina MoestueDalan1.993.0090861.177
1078Ole Hauge BendiksenLangseth1.991.88901.140.056
1079Solveig LøhaugenWigemyr1.991.6540910.959
1080Brede A. HaglundBrækhus1.991.5460835.126
1081Gunnar BøyumPWC1.988.0260842.350
1082Trine FribergWahl-Larsen1.987.86101.042.727
1083Karsten Krüger EngedalKyrre1.983.8820711.439
1084Niels Richard KiærRime1.983.3883.584.098828.513
1085Fredrik BergFend1.978.9750892.710
1086Håkon Sætre RasmussenJudicia1.975.9510838.076
1087Theresa C. OlsenNova1.974.5559.209.298808.649
1088Camilla FiskevollBing Hodneland1.968.0724.469.594852.791
1089Terje Lundby MichaelsenMageli1.967.3910859.045
1090Ole Christian HyggenSchjødt1.961.2490839.092
1091Eirin SimonsenBrækhus1.957.480978.230751.119
1092Thomas AndersenBrækhus1.957.00201.296.105
1093Dag Borgen NødtvedtStiegler WKS1.956.4120621.885
1094Harald SætermoRime1.956.0460701.975
1095Peter Bugge HjorthSchjødt1.955.4560853.773
1096Eldar M. NessetSimonsen Vogt Wiig1.952.5700858.831
1097Ellen Holager AndenæsAndenæs Aaløkken Veum1.952.3662.485.254838.739
1098Gitte Marie Lundh BjurlingAdvoco1.949.0300743.085
1099Andreas JarbøSelmer1.947.6414.343.491841.455
1100Erlend Grunde Garmann BalsvikBull & Co1.946.1640715.239
1101Jon Wessel-AasLund & Co1.946.0922.154.489863.274
1102Eivind Bergo-EriksenBull & Co1.944.7820917.776
1103Jan AubertKogstad Lunde1.944.7819.426.046657.389
1104Oddvar LindbekkNorman & Co1.944.5441.082.305782.235
1105Per Arne DæhliSelmer1.938.1961.441.308711.667
1106Frank C. AaseBrækhus1.936.9950762.685
1107Jon Norvald EvensenDalan1.934.0002.329.248740.014
1108Kåre FjetlandSeland Orwall1.933.7764.130.456839.282
1109Marcus C. LindstrømBrækhus1.933.0810917.106
1110Runar HombleHomble Olsby1.931.0714.222.142712.064
1111Erik Hillestad AasKPMG Law1.928.9930812.625
1112Rune SandseterDeloitte1.928.4682.104.008776.879
1113Thomas RandbyElden1.926.2690599.355
1114Edvard ÅrstadBull Årstad1.924.9106.099.032855.025
1115Lars BaklundNicolaisen & Co1.924.1623.389.408978.421
1116Nikolai NormanNorman & Co1.923.81414.036.098733.521
1117Magnus LütkenSchjødt1.923.6780892.208
1118Are LianDeloitte1.917.4240807.672
1119Svein AallingSeland Orwall1.917.0981.826.758746.866
1120Per-Kaare SvendsenKvale1.916.0288.222.852788.977
1121Joar HeideRæder1.913.7120689.972
1122Christian Jacques AubertLangseth1.912.3714.792.395750.605
1123Jarle EdlerBing Hodneland1.911.6790773.185
1124Jostein GrosåsWahl-Larsen1.910.8246.395.548950.545
1125Halvard HelleSchjødt1.907.8481.420.103827.177
1126Christer BjørnevikHaver1.907.6584.222756.886
1127Eirik RiddervoldSelmer1.900.6420847.121
1128Helge Skogseth BergLynx1.895.3330665.986
1129Trond Erik SolheimHomble Olsby1.894.8082.736.386683.511
1130Ronald Eriksen BrevikRiisa1.894.25123.637.3911.249.831
1131Bjørg VenHaavind1.894.20327.628.9091.071.372
1132Kjetil StensvikKluge1.894.190133.764709.609
1133Håkon Juell HasselElden1.891.1370894.434
1134Bjørn Morten Pedersen BrautiNidaros1.884.5330607.888
1135Jahn Magnus JahnsenHBL1.884.3783.522.174651.383
1136Christian BendiksenBrækhus1.882.8500921.074
1137Thomas C. Grindland WangenHalvorsen & Co1.881.6480828.082
1138Terje LiumAdnor1.880.7496.443.758882.944
1139Anders ReiremoHomble Olsby1.880.7260672.476
1140Arne LieHBL1.880.1293.968.079621.943
1141Ole André OftebroRæder1.879.6780707.111
1142André MichaelsenArntzen de Besche1.879.3600729.114
1143Hans Christian SteenstrupWahl-Larsen1.873.4004.054.848738.554
1144Arve Morten Due LundStoreng Bech & Due Lund1.869.1174.609.062898.083
1145David Særsten BrambaniSchjødt1.868.7393.890.489807.859
1146Christian EngelstadBrækhus1.862.5900803.032
1147Petter TendenTenden1.858.15115.156.635757.615
1148John Christian HambroGram Hambro & Garman1.857.84614.598.407853.851
1149Christoffer Nordang-BjerknesSimonsen Vogt Wiig1.857.2150745.663
1150Tore LerheimHomble Olsby1.852.889953.967665.197
1151Else-Marie MerckollLangseth1.849.7610786.411
1152Thomas Lidal JamnePretor1.848.5750766.251
1153Morten KokkimMageli1.847.9510698.327
1154Eric Albert RundhovdeDalheim Rasmussen1.846.8000771.262
1155Ole Kristian OlsbyHomble Olsby1.844.7980667.026
1156Dag Thomas HanssonKluge1.843.80601.269.794
1157Knut HodnelandBing Hodneland1.842.8892.022.892651.787
1158Yngve SkograndRiisa1.839.163188.140776.039
1159Halfdan MellbyeSANDS1.837.1770855.524
1160Tore FjørtoftSchjødt1.836.420703.217780.536
1161Odd Rune TorstrupTorstrup1.834.1960636.708
1162Harald André RyenMageli1.831.5110723.434
1163Stian Berger RøslandSelmer1.830.7700858.624
1164Kjell SteffnerHill & Co1.830.7430815.325
1165Rune TveitRiisa1.829.9800770.981
1166Jon Oppedal ValeSimonsen Vogt Wiig1.828.1060779.321
1167Lars Tarjei BerntsenBerngaard1.826.0262.698.812644.536
1168John Olav AuranSANDS1.825.202559.353608.031
1169Erik OttemoWigemyr1.824.7851.384.775854.872
1170Erik FjeldstadKogstad Lunde1.816.2370667.973
1171Audun Ludvig BollerudØkland & Co1.812.3260763.692
1172Jon Fredrik JohansenSelmer1.811.5740805.608
1173Sigrun SagedahlProjure1.809.6110810.164
1174Trine Agathe LorentzenBDO Advokater1.808.5160791.125
1175Gerd Aaland FagerliHarris1.807.7770656.552
1176Nadia Christina HallElden1.803.2440786.490
1177Sindre AaserødHammervoll Pind1.799.6949.488.885625.729
1178Malin Renate RanheimØkland & Co1.799.1760620.815
1179Norman Hansen MeyerSelmer1.797.7690817.961
1180Anders PindHammervoll Pind1.797.64201.058.860
1181Christian Reegård DalbyBDO Advokater1.796.7640743.542
1182Silje Aga RoganLund & Co1.796.394982.861677.087
1183Tomas Ø. KristensenKleven & Kristensen1.796.2110901.018
1184Andreas FrislidRæder1.796.0000631.918
1185Øyvind Hasselø MeisingsetØverbø Gjørtz1.794.9390824.097
1186Hans Olav HemnesRæder1.794.05012.678.114702.058
1187Trude StormoenLangseth1.790.8450616.933
1188Petter HolmenSvensson Nøkleby1.786.0610958.251
1189Bjørn O. ØiulfstadBA2-Advokatene1.777.5531.090.684793.613
1190Svein Aage LarsenDeloitte1.775.0781.161.886733.263
1191Øyvind Dahl Collet SkogSverdrup1.772.7030736.397
1192Ellen Schult UlriksenHaavind1.772.3910784.737
1193Per KyllingstadSelmer1.768.84101.339.118
1194Christian SolemslieBrækhus1.768.3920619.803
1195Truls A. SkjerveHBL1.765.2635.057.190629.122
1196Nils Henrik Varmann JørgensenBull & Co1.761.0240913.801
1197Gro HamreTofte1.754.4261.977.658710.798
1198Fredrik Astrup BorchLangseth1.753.1600686.353
1199Hallgrim FagervoldØverbø Gjørtz1.751.087121.482713.949
1200André StandbergHammervoll Pind1.750.4460761.743
1201Vegard Furdal BråsteinSekse & Co1.749.0110804.675
1202Samuel SkrunesKluge1.748.6870761.248
1203Gry BratvoldKvale1.745.7930770.505
1204Joachim Dahl Wogstad SkjelsbækRiisa1.744.9940755.428
1205Thor-Erik AndersenWigemyr1.743.8093.914.467862.579
1206Hans ErdvikTofte1.742.8481.216.995745.567
1207Janne Karin RasmussenSekse & Co1.742.7170782.562
1208Andreas NordheimSimonsen Vogt Wiig1.740.5630725.032
1209Pål StendalKjær1.740.4350753.535
1210Jarle SchelanderHarboe1.740.1921.489.957682.403
1211Christopher W. HusebyeBull & Co1.738.3460835.134
1212Svein Steinfeld JervellDalan1.735.2220543.577
1213Roar BårdlundLinnet & Co1.733.1090817.670
1214Kristin HegstadBrækhus1.732.4140717.264
1215Roy Arne EikeDeloitte1.729.7070731.662
1216Thor Harald EikeEurojuris Haugesund1.723.2140635.858
1217Christian Thrane AssersonBull Årstad1.718.2860887.227
1218Knut H. StrømmeHBL1.717.0352.264.477550.565
1219Carl Wilhelm G. ClausenRæder1.713.2212.792.572693.666
1220Mathias Sejersted BødtkerLegalis1.711.30513.945.372696.016
1221Are FagerhaugSelmer1.708.5520734.059
1222Marius WesenbergStiegler WKS1.706.6280615.479
1223Vegard Michele LundCodex1.706.5572.714.161684.289
1224Knut LerumTorstrup1.704.7830570.065
1225Mads MidelfartNidaros1.703.6300910.371
1226Svein Arne HagenTofte1.702.883982.174785.251
1227Ylva B. Gjesdahl PetersenThommessen1.702.2240733.574
1228Audun GjøsteinSeland Orwall1.701.7702.583.233553.063
1229Arnt Olaf StillerudTenden1.698.9760742.134
1230Stanley Lukeman StewartDLA Piper1.694.626259.674596.809
1231Carl A. ChristiansenRæder1.691.71111.925.817688.600
1232Anne Gro EngerRæder1.686.8530700.184
1233Hillevi T. MyhreSANDS1.685.7940653.854
1234Ragnhild KvernelandDehn1.684.18201.002.278
1235Cecilie EngebretsenSekse & Co1.682.8821.566.232769.146
1236Karoline HenriksenHenriksen Grande & Co1.682.5870797.367
1237Sven FarbrotTofte1.682.4860642.743
1238Lars Gunnar NagInterjuris1.678.3740545.536
1239Finn Olav R. EldeBull & Co1.678.0785.433.0351.185.393
1240Svein Terje TveitArntzen de Besche1.677.4240750.740
1241Ole SøbyHBL1.677.155974.039824.361
1242Peter Ringkjøb GrothDeloitte1.675.36167.482.1061.269.334
1243Nicolai MyrenSelmer1.674.3170764.077
1244Ole-Martin JensenLinnet & Co1.672.8680689.789
1245Lasse ØdegaardBerngaard1.671.9450584.567
1246Fredny M. BadeLIGL Advokater1.663.4190936.775
1247Toralv FollestadBrækhus1.662.6590693.104
1248Bård Christian BraathenBDO Advokater1.662.621764.975727.975
1249Christian S. GjerstrømGram, Hambro & Garman1.661.12611.465.345604.458
1250Gro LøgeSelmer1.659.1240742.750
1251Thomas AngellAngell1.658.8402.516.151714.087
1252Aksel HaraldsenHBL1.658.0558.762.362768.140
1253Pål André JohansenEY Tax & Law1.655.0600591.546
1254Terje Dahl SvendsenTenden1.651.3560659.447
1255Per SeimeBA2-Advokatene1.646.4480581.103
1256Bernt Torvald ThinnBull Årstad1.646.0502.031.960798.179
1257Trond Sigve Seime StokkaNidaros1.638.1840732.862
1258Jens FreuchenTofte1.638.1303.263.892800.744
1259Vegard ØienØkland & Co1.633.8780765.456
1260Ingjer OfstadBDO Advokater1.632.9060974.189
1261Stephen G. FulfordFulford Pettersen1.630.618176.434682.105
1262Thor Z. BekeVaar1.629.7080684.801
1263Siv Merethe ØveraasenBDO Advokater1.629.235416.781652.464
1264Morten SøvikMageli1.627.1857.752.893772.792
1265Morten SøylandTengs-Pedersen1.624.8231.572.488794.706
1266Jeppe Songe-MøllerSchjødt1.624.472487.425694.794
1267Nils GryttenØverbø Gjørtz1.623.7730617.815
1268Ole Per SolumSGB Storløkken1.623.0812.678.028701.699
1269Johan G. BernanderWigemyr1.621.517486.253693.055
1270Vidar LøhreArntzen de Besche1.618.2470758.637
1271Magnus TønsethBAHR1.613.0120697.128
1272Per SannrudYtterbøl & Co1.612.1352.529.651566.910
1273Roar VegsundStiegler WKS1.611.8800548.790
1274Aki Johannes ViitalaNova1.606.9990617.206
1275Ronny Christian HåkonsenWigemyr1.603.6460737.094
1276Bjørn Frederick SalvesenAdvoco1.595.1033.966.964690.002
1277Odd MoeSANDS1.594.1950658.252
1278Marius SollundSchjødt1.590.6800701.272
1279Jakob BakkaKjær1.589.8645.388.433880.052
1280Anders HaugeNess Lundin1.588.2740647.904
1281Georg Abusdal EngebretsenWiersholm1.586.1120691.581
1282Morten OpstadRæder1.584.95622.166.233976.091
1283Jon-Andreas LangeDalan1.584.1616.790.705549.558
1284Vegard S. KarlsenBerngaard1.582.3520568.665
1285Rasmus BrodtkorbPretor1.579.5984.189.577686.039
1286Thomas BensonAngell1.578.962803.390673.146
1287Bjarte BogstadBull & Co1.578.2530785.790
1288Knut Erik WestadGram Hambro & Garman1.577.53011.194.789736.158
1289Bjørn BrodwallØkland & Co1.576.0180667.843
1290Remi Christoffer DramstadSelmer1.575.3000725.680
1291Morten B. TidemannLIGL Advokater1.575.0370692.116
1292Runar WiikØverbø Gjørtz1.574.1290655.671
1293Morten Valen EideWikborg Rein1.573.5300683.522
1294Haakon Ihlen HaraldsenBull & Co1.570.4672.182.018490.046
1295Karl Nicolai Vogt SkjerdalFend1.569.6240964.011
1296Jonny Ivan RabbenDeloitte1.568.5070637.999
1297Amund Berthelsen ErdalCLP1.567.3260653.663
1298Inger JohansenWigemyr1.566.0620802.918
1299Trond LarsenDalan1.563.795509.261575.354
1300Tore HoemBDO Advokater1.556.2720971.348
1301Pål Martin AbellHaavind1.555.9260671.538
1302Helene ElnessAndenæs Aaløkken Veum1.555.2961.826.526609.810
1303Ivar StrømsjordetSvensson Nøkleby1.554.9803.307.558707.703
1304Svein Kjetil SvendsenElden1.553.3050645.118
1305Johan Einar HvedingBrækhus1.552.4176.427.175598.162
1306Vebjørn SøndersrødRæder1.550.0050583.864
1307Odd HyllandFulford Pettersen1.549.1521.430.151673.774
1308Johnny VeumAndenæs Aaløkken Veum1.549.0920656.727
1309Thomas Elde NordbySchjødt1.546.2670760.739
1310Hans Jacob R. SætherEurojuris Haugesund1.544.9220571.616
1311Dag Olav RiiseYtterbøl & Co1.538.1575.111.750567.253
1312Alf M. AndersenPretor1.537.6988.622.211694.346
1313Fredrik UndheimTengs-Pedersen1.536.9160748.865
1314Terese Negaard SørliHaavind1.533.9210666.706
1315Pål Martin SandDSA1.532.9390588.529
1316Cathrine Møller FaabergFend1.532.4595.240.392553.681
1317Fredrik AgerupBrækhus1.532.3670583.210
1318Andreas ErdalTorstrup1.531.2420644.484
1319Kjersti GjellesvikTorstrup1.530.1141.576.207550.765
1320Ola OldrenBjerkan Stav1.528.6714.974.492586.617
1321Saloume DjoudatBull & Co1.526.400903.481629.837
1322Mass Anders HusLynx1.525.41222.882.787728.134
1323Kenneth SteffensenSANDS1.519.5210623.775
1324Sigurd VestrheimSGB Storløkken1.515.14101.131.874
1325Knut Helge HurumFend1.512.286530.690646.132
1326Alf Tore NilsenTofte1.510.0703.129.210546.769
1327Nicolai R. NielsenKluge1.508.0230673.732
1328Lasse JensenTenden1.507.7100580.399
1329Christian Sturla SvensenLynx1.504.8151.702.151502.072
1330Kåre KlausenBing Hodneland1.500.9090927.211
1331Agnetha Johansen ÅsheimPWC1.499.8620637.395
1332Halfdan A. LowzowGram, Hambro & Garman1.495.0541.607.991638.549
1333Camilla Julie WollanDLA Piper1.494.4090696.794
1334Bjørn Kristian StorliAngell1.493.4390630.752
1335Hans Peter SverdrupKontrakt1.493.42221.062.7131.039.797
1336Arild HoldenElden1.492.8670599.307
1337Frode Martin ToftevågArntzen de Besche1.492.5860627.969
1338Markus NilssenBAHR1.489.7830651.273
1339Gunnar KvammeLinnet & Co1.485.7831.659.781514.273
1340Torgeir FjeldskaarSANDS1.485.2760558.253
1341Erlend BergstrømStiegler WKS1.480.7630581.735
1342Erik BørresenTofte1.475.242289.658692.496
1343Per Magnus FalnesStiegler WKS1.472.2670588.408
1344Frode A. BerntsenSimonsen Vogt Wiig1.469.2045.444.598666.100
1345Linn E. Drejer-DølvikRo Sommernes1.465.6370632.000
1346Are OpdahlØverbø Gjørtz1.464.4210837.650
1347Ingrid LauvåsEurojuris Haugesund1.463.4930542.651
1348Ole AndenæsWikborg Rein1.463.0630602.808
1349Harald RammLangseth1.462.788106.558.1141.254.246
1350Kjell TorkelsenTofte1.460.7261.851.635496.016
1351Erik RosenNova1.459.2132.188.958628.968
1352Erik UlvesæterElden1.456.6660615.863
1353Per Magne KristiansenElden1.454.5250756.383
1354Kyrre W. KiellandRæder1.450.3940559.371
1355Tom Eivind HaugSverdrup1.450.2621.226.111596.939
1356Rune VikanSeland Orwall1.449.5461.378.089604.751
1357Hanne Heum KarlsenSGB Storløkken1.448.5501.756.112532.670
1358Roald AngelfossKyrre1.447.1065.205.917596.417
1359Terje MathisenEckhoff Fosmark1.445.0801.790.738723.377
1360Vegard AaløkkenAndenæs Aaløkken Veum1.442.0810662.543
1361Hanne Sverdrup DahlAdvokatfirmaet Dahl1.436.42021.309.346694.049
1362Cathrine Staal EngebretsenYtterbøl & Co1.435.8090516.330
1363Espen QvistPWC1.435.1700635.714
1364Petter Fridtjof KorenYtterbøl & Co1.434.9550518.188
1365Kristian Villersø RåumEY Tax & Law1.434.8400615.667
1366Håkon Sverre Weel SannrudYtterbøl & Co1.431.5810514.951
1367Daniel Markus Hermod HerdeDeloitte1.429.387340.903577.681
1368Trond LarsenSchjødt1.429.1730607.621
1369Jenny Sveen HovdaBull & Co1.427.8711.274.135445.065
1370Per Magnus BråthenYtterbøl & Co1.427.1170513.110
1371Espen Juul HauganCodex1.422.76517.195.242736.507
1372Kjersti Andreassen AasYtterbøl & Co1.419.7942.766.267521.155
1373Kyrre Tangen AndersenKluge1.418.0490619.782
1374Bernt HeibergElden1.416.5310566.018
1375Øyvind KilstadHalvorsen & Co1.416.0090670.007
1376Owe HalvorsenHalvorsen & Co1.414.7419.440.189562.481
1377Jannicke Keller-FløystadElden1.410.2600590.049
1378Maria Cabrera StråtveitDalan1.407.4740472.764
1379Kjersti Schiøtz ThorudTenden1.405.1300573.127
1380Rasmus Sigvard BrochRasmussen Broch1.402.6072.261.213651.536
1381Marijana LozicAndenæs Aaløkken Veum1.401.3250689.286
1382Harald NybakkMageli1.400.8114.958.954649.614
1383Karl Øivind KristiansenBorgen1.399.9251.825.399545.374
1384Petar SekulicAndenæs Aaløkken Veum1.397.1080655.321
1385Angeline Haraldsen RiisBull Årstad1.394.03923.591.485742.681
1386Odd Eirik OsmundsenEurojuris Haugesund1.389.9770509.591
1387Bjørn JacobsenSvensson Nøkleby1.386.8380521.794
1388Trond Aarekol JohannessenDeloitte1.386.6060562.048
1389Anders G. UtneRæder1.381.790706.220581.714
1390Kristoffer LerumTorstrup1.381.2410514.328
1391Lars Harald RylandsholmAlver1.380.4360502.200
1392Merete FuresundHomble Olsby1.378.081352.937518.214
1393Ole Magnus TronshartBjerkan Stav1.377.3055.322.756520.088
1394Karl Kristian LofstadTofte1.377.2640693.469
1395Odd Gunnar KallevikEurojuris Haugesund1.375.7500525.030
1396Andreas LowzowSchjødt1.371.2730607.339
1397Anitra HaldorsenDehn1.370.0934.404.153690.474
1398Mathias Hellum-LilleengenBing Hodneland1.366.8340468.052
1399Trym LandaSimonsen Vogt Wiig1.364.2431.210.572520.435
1400Thomas K. Borch-NielsenGrette1.361.4990586.288
1401Carl Christian MarthinussenKvale1.360.9260601.815
1402Lise M. Østensjø WaageEurojuris Haugesund1.359.1540491.452
1403Gro S. MårSverdrup1.358.8524.088.607424.146
1404Kjell FredvikTofte1.358.3294.925.722681.537
1405Rasmus D. WoxholtElden1.352.8430544.484
1406Andreas DaleTofte1.352.5240490.636
1407Ola Tufte KjærDalan1.352.154362.893564.343
1408Agathe LøwenborgArntzen de Besche1.351.6880598.893
1409Leiv BjørnsenBull Årstad1.350.9432.868.772558.331
1410Thomas TalénDeloitte1.349.1250572.181
1411Johan Mareno TeisethØverbø Gjørtz1.348.8572.885.848590.859
1412Silje Wollan EinumSchjødt1.347.8210554.289
1413Eva HagenRæder1.346.4441.749.829497.514
1414Ole-Jacob MartinsenYtterbøl & Co1.346.2290494.264
1415Jøran SandvikHaavind1.345.0670575.905
1416Ellen Dehn ArvesenDehn1.344.8510827.202
1417Thomas SmedalØkland & Co1.344.6760517.566
1418Eivind ArntsenBrækhus1.344.5400768.410
1419Eystein SetsaasTenden1.342.1840561.208
1420Tor Kristian LånkeArntzen de Besche1.341.5940587.344
1421Sidsel KatralenElden1.341.5071.252.247523.838
1422Peder LandfaldDSA1.341.1960520.929
1423Kine BråtenSekse & Co1.340.2380572.181
1424Eivind ThorstadDeloitte1.340.0280550.726
1425Per Vegard BergheimZacco1.339.67850.902509.491
1426Einar BraskElden1.338.96018.056.680663.920
1427Yannis LitinasSimonsen Vogt Wiig1.338.2070587.686
1428Kirti Mahajan ThomassenBull & Co1.337.719292.787452.281
1429Henrik Braavold JohansenArntzen de Besche1.335.4810598.055
1430Christian Piene GundersenMageli1.332.2020442.813
1431Peder MorsetDehn1.328.2841.765.456673.383
1432Eivind BryneNova1.321.3160462.649
1433Rune F. AndersenHBL1.319.6012.764.252513.539
1434Thomas EngebretsenKjær1.319.0470511.231
1435Sindre Reimers RisingElden1.319.0020679.016
1436Kristin MorchYtterbøl & Co1.318.718528.180473.931
1437Jan C. H. EndresenGram, Hambro & Garman1.317.9948.265.634520.657
1438Finn LervikØverbø Gjørtz1.317.9400586.659
1439Harald Ombustvedt SletnerDalan1.317.5580571.345
1440Nora HallénElden1.313.9270554.192
1441Hans Augun ParmannWiersholm1.313.9040559.237
1442Lars DahlbackYtterbøl & Co1.311.229569.131473.568
1443Thomas Berg NordahlBull & Co1.309.7700491.267
1444Hans BogstiJohnsrud & Co1.307.1451.102.016526.159
1445Jørgen Stang HeffermehlBA2-Advokatene1.304.90523.220.622628.728
1446Kristin Kjærheim AstrupZacco1.301.3820532.062
1447Eivind WekreNova1.299.0701.220.196525.802
1448Ole Houlder RødstølØverbø Gjørtz1.294.89232.801.119841.953
1449Morten AndresenDalan1.291.6370593.946
1450Tom SolbergPretor1.291.4350548.285
1451Øyvind HaalandBDO Advokater1.290.1410550.195
1452Henrik Moestue BangSverdrup1.285.41346.952.114930.580
1453Vidar LindbekkNorman & Co1.284.4127.750.992615.293
1454Helene Earl HauglandBull Årstad1.282.2760594.417
1455Henrik BergeKjær1.280.7910441.873
1456Thor WesselBull & Co1.280.1760533.837
1457Anne Christine WettreRæder1.278.0550535.773
1458Truls NorderhaugCampbell1.276.5720507.170
1459Thor Einar KristiansenSvensson Nøkleby1.273.7130575.488
1460Rønnaug RingstadHenriksen Grande & Co1.273.540611.388463.851
1461Gøran Møller-ChristiansenElden1.271.1540608.912
1462Halvor KlingenbergSimonsen Vogt Wiig1.268.0360498.764
1463Fabian Christian Voss SkaaneNova1.267.8820539.102
1464Trude Gran MelbyeSelmer1.266.4160513.524
1465Didrik ModalEckhoff Fosmark1.266.0789.262.946553.086
1466Arne ScottPacta1.265.6921.127.631544.372
1467Solrun VikTofte1.264.2043.619.568558.786
1468Thomas Eggen MonsenRo Sommernes1.263.6620542.129
1469Finn Linde EriksenCodex1.262.066844.219495.467
1470Jan Åge NymoenKPMG Law1.258.1751.650.874525.638
1471Stein HervikJohnsrud & Co1.256.9410517.788
1472John Arne DalbyNicolaisen & Co1.253.1142.199.106553.415
1473Heidi Christin EkremMageli1.248.0270549.135
1474Anders HoelAdvokatfirmaet Dahl1.245.6540537.498
1475Anne-Lise H. RollandStoreng Bech & Due Lund1.242.0041.227.689489.399
1476Anne Dahl FrisakBAHR1.240.7180533.946
1477Marius BastevikenDeloitte1.238.6410510.409
1478Gøril EngerFulford Pettersen1.236.8521.310.259559.419
1479Maren EideElden1.235.9470573.307
1480John Gjermund FlatabøIBF Legal1.235.6910545.095
1481Pan FarmakisLangseth1.232.3440488.477
1482Rune NordengenBull & Co1.231.7890588.964
1483Vebjørn Krag IversenHaavind1.231.2530547.329
1484Christian Fredrik MagnusMagnus Legal1.229.38312.469.031609.132
1485Axel ØwreAdvoco1.228.9022.722.418550.326
1486Jorunn K. Moltu JacobsenDalheim Rasmussen1.228.5340580.729
1487Synne BjotveitRSM Advokatfirma1.228.2630504.793
1488Morten Kjær EngerKjær1.228.0922.993.605309.435
1489Jon Orlando FlystveitNova1.227.2550427.423
1490Even KomnæsHammervoll Pind1.225.8840482.610
1491Astrid Foyn-BruunEY Tax & Law1.225.0470544.335
1492Richard Søfteland JensenAlver1.221.789182.610425.187
1493Martin WikborgMagnus Legal1.219.27117.981.429619.974
1494Øystein RemmeØverbø Gjørtz1.218.0850511.564
1495Julie Høydal DavikNorman & Co1.216.0610606.676
1496Johannes Arve AspehaugØverbø Gjørtz1.203.6240500.195
1497Bjørn RudjordElden1.203.5490497.087
1498Morten Justad JohnsenKleven & Kristensen1.202.3400537.386
1499Mari Helen GulsvikSelmer1.201.20720.590.795646.157
1500John S. GulbrandsenBing Hodneland1.197.5240574.618

Schjødt-dominans

Blant de ti med høyest inntekt blant partnerne i fjor, var det fem nykommere. Foruten de to nevnte, så fant man også Amund Bjøranger Tørum i Schjødt og Henrik Aadensen i samme advokatfirma. 

Schjødt-partnere er generelt svært godt representert i toppen av inntektslistene, år etter år.

Den siste nye på topplisten er Frode Talmo i BAHR, som klatret fra en 11. plass i 2017 til 9. plass i år.

Saken fortsetter under listen.

De best betalte advokatene - 1.501 til 1.800

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1501Gaute CorneliussenPWC1.195.3081.105.401492.468
1502Pedro Schonhowd LeiteKPMG Law1.194.8712.143.011510.724
1503Gjertrud Hauan BehringerKPMG Law1.194.4230514.306
1504Anne Kathrine FokkOsloadvokatene1.194.3450484.958
1505Herman RoksundHaavind1.193.9130520.674
1506Erik Titlestad MonsenSchjødt1.193.802596.887498.519
1507Tine LarsenDSA1.193.6841.520.514426.144
1508Fabian StangElden1.193.05712.422.186605.420
1509Nils Christian LangtvedtHjort1.191.7490517.398
1510Per Christian FrichEckhoff Fosmark1.189.5435.209.213530.135
1511Ylva Cornelia AxelsenSANDS1.189.3870525.012
1512Svein Kristian HaanesTofte1.189.3790487.779
1513Marianne RodveltHald & Co1.188.3720498.776
1514Joakim Bakke-NielsenIBF Legal1.187.9220532.326
1515Heidi Caroline VarmannKCO1.171.70065.283504.934
1516Ørnulf Olsen AamlidDalan1.170.8750640.884
1517Line WefaldGrette1.167.9090485.843
1518Gunhild BerganElden1.162.6123.008.970457.871
1519Ole-Jacob FarstadGrette1.162.3210478.983
1520Cecilie Aasprong DyrnesEY Tax & Law1.153.184874.549499.350
1521Jørn Ivar SandnesKPMG Law1.151.859743.242476.759
1522Erik Salbu AaslandRæder1.149.4570589.182
1523Cato Bjørn MyhreLangseth1.149.39910.715.759448.286
1524Trond Eirik Samdal NielsenBorgen1.148.8100482.698
1525Sonja Elisabeth Bernt HeimsetDalheim Rasmussen1.146.0060382.013
1526Sjur RingstadNicolaisen & Co1.144.6890513.407
1527Roy Peder KulblikØverbø Gjørtz1.144.3611.936.075470.895
1528Kim EllertsenElden1.141.928123.115495.343
1529Merete BårdsenWahl-Larsen1.141.2613.976.085673.003
1530Truls JohannesenSeland Orwall1.138.2990373.547
1531Norunn Løkken SundetLund & Co1.136.3590461.003
1532Carl-Christian WishmanAdvoco1.134.1610775.428
1533Jan Egill Wendelboe AarøPWC1.131.4070533.822
1534Espen FuruholtSANDS1.121.8380456.004
1535Jørgen BullSeland Orwall1.120.2460421.939
1536Lise Marken AasterudMageli1.119.483823.547417.124
1537Nina KibsgaardHammervoll Pind1.114.6390416.394
1538Roy Hedly KarlsenBjerkan Stav1.113.2380477.111
1539Terje HensrudWahl-Larsen1.113.0061.866.537402.301
1540Petter Sverstad EriksenHammervoll Pind1.110.0030480.344
1541Henrik Renner FredriksenSGB Storløkken1.109.5690497.149
1542Øyvind Eidissen RansedokkenFøyen Torkildsen1.106.5540472.104
1543Jens Baumann MelbergArntzen de Besche1.096.7450466.537
1544Ivar HobbelhagenHarboe1.096.3090533.471
1545Andreas William HennyngMagnus Legal1.092.2888.593.860519.065
1546Janne Eide RoalkvamBull Årstad1.090.920423.802424.208
1547Erik AlverAlver1.089.391542.852436.499
1548Tone Tangevald-JensenZacco1.088.8828.226.354455.809
1549Jørund TuvengAdnor1.087.5000474.433
1550Lars Kristian Wulff MyklebustHammervoll Pind1.083.6240423.893
1551Thomas LarsenOsloadvokatene1.082.3030456.248
1552Heidi GretteSverdrup1.078.0330418.988
1553Roberto Ortega AlonsoAndersen & Bache-Wiig1.076.643753.546422.804
1554Christian BackeArntzen de Besche1.075.6260444.253
1555Bjarte Reidar AambøØverbø Gjørtz1.073.6850697.020
1556Jan Kjetil BrekkenAlver1.066.0960374.094
1557Bjørn OfstadDeloitte1.065.7680457.493
1558Wenche Maartmann-MoeArntzen de Besche1.062.0320420.442
1559Jørn Snorre ØvstedalSANDS1.059.6160381.643
1560Pål Christian GarliePretor1.058.1410408.455
1561Tommy ChristiansenIBF Legal1.058.0570452.751
1562Emanuel FeinbergGlittertind1.057.4100424.091
1563Torkil NorstrømNegota1.055.4280429.121
1564Silje Grimseth UllebustHjort1.052.8012.208.457382.153
1565Line NilsenKyrre1.049.8900455.864
1566Rita AaseHBL1.048.771564.305396.624
1567Jon Ketil GjørtzØverbø Gjørtz1.048.1723.021.291509.675
1568Thomas F. RukinZacco1.042.6851.168.211418.891
1569Ruth Nying FrølandAdvokatkollegiet Lillestrøm1.040.5420410.774
1570Erik ÅrstadBull Årstad1.038.6330494.706
1571Jon Schjerpen RuudCampbell1.037.9663.161.510386.933
1572Håkon LaugerudCampbell1.033.9900411.851
1573Odd Gunnar HammernesBjerkan Stav1.030.7490381.093
1574Lise IlstadHald & Co1.029.6740475.351
1575Ingvild Boe HornburgElden1.026.9231.935.846389.845
1576Øystein HellandHelland Ingebrigtsen1.025.065802.795664.416
1577Anne TellefsenHBL1.025.0250394.248
1578Håkon Velde NordstrømBorgen1.022.3180391.863
1579Gisle DanielssenBDO Advokater1.022.2030429.932
1580Jannicke Knudtzon RokkanKPMG Law1.019.4831.914.892398.174
1581Ina B. StorstrømLund & Co1.017.6241.481.034398.484
1582Øyvind SundInterjuris1.014.8200313.496
1583Karl Bjørnar OlsenBjerkan Stav1.012.5050380.032
1584Cathrine B. HetlandWikborg Rein1.011.9410405.353
1585Anniken Ramse ArntzenSeland Orwall1.011.2310360.042
1586Kjersti BolstadOsloadvokatene1.003.1640395.131
1587Lars Kokkin ChristiansenRasmussen Broch1.002.1310396.596
1588Live Wilhelmsen LindholmPacta997.8184.397.482352.170
1589Arnfinn AndersenAdvoco997.0477.240.679431.637
1590Torgils BrynMagnus Legal990.5010432.690
1591Pål Sverre HernæsHjort989.9962.196.556409.697
1592Anne KrokenTorstrup989.3585.439.691402.560
1593Hildegunn Ravnås LundbakkSelmer989.1790391.676
1594Lars F. Hvalgård BakkeHald & Co987.9660468.007
1595Pål KlevenKleven & Kristensen987.7191.620.594535.378
1596Christi Erichsen HurlenLund & Co986.9750384.345
1597Henrik BliksrudElden984.8100384.290
1598Maria Theresia ThierAndersen & Bache-Wiig984.2080396.093
1599Marie NesvikSchjødt983.5640422.369
1600Johannes Meyer-MyklestadSelmer983.5190441.869
1601Jon Håkon HegdahlStiegler WKS982.2020542.275
1602Elin MathisenBerngaard980.9190395.267
1603Inger Johanne Reiestad HansenCampbell979.7130351.884
1604Sten Tore ØdegaardAdnor978.3920390.487
1605Inger Helene LieLangseth976.6341.668.710402.177
1606Øyvind Gaute BergBorgen975.8950392.071
1607Mari Kjellevold BrygfjeldDSA975.3990361.350
1608Stian Finne LangeKCO973.0260341.013
1609Ann JohnsenFend972.8061.912.814451.962
1610Monica Thon NygaardElden972.1931.582.370445.247
1611Harald Bjelke jr.Tenden971.5660428.793
1612Elisabeth RødBorgen969.2572.502.997375.199
1613Eivind W. GrandeHenriksen Grande & Co968.6690377.372
1614Egil Stefan EilertsenHarboe967.7922.323.337400.109
1615Lars Kåre PedersenBull Årstad966.5060408.974
1616Børge OngstadOsloadvokatene965.0590411.195
1617Tone KaarbøRæder962.7000480.517
1618Ståle SpjøtvoldPretor961.0970399.444
1619Thor Henning PedersenWahl-Larsen959.7590404.537
1620Andreas EkkerBjerkan Stav956.8800393.604
1621Geir Johan NilsenAabø-Evensen954.25746.823515.015
1622Frode André MoenZacco952.0210370.262
1623Christofer ArnøHBL948.5420373.202
1624Sølvi Nyvoll TangenStiegler WKS947.085612.429367.220
1625Jørgen Sandaas JyngeSeland Orwall943.9460424.510
1626Gorm LyngPretor941.6221.749.744361.494
1627Lene WallemOsloadvokatene938.1240375.261
1628Anne Tengs-PedersenKPMG Law938.0970453.675
1629Karin Tømmerås VikTax & Legal937.7250303.615
1630Mariann NæssOsloadvokatene936.1730402.526
1631Hanne StrandLund & Co933.9830375.479
1632Lars Marius HolmAndersen & Bache-Wiig933.2570380.992
1633Karianne RettedalProjure933.2470358.585
1634Eivin JohnsrudTenden929.1860404.712
1635Morten Egil GranPacta927.3493.164.218324.861
1636Erik Smidt SnekvikCodex926.4960368.385
1637Per Arne TandbergLegalis926.093772.147352.702
1638Kine. B. ChristophersenSelmer925.4560357.912
1639Thor Arne ReitanBorgen924.7060352.615
1640Linda Ellefsen EideElden922.9300396.322
1641Kine Yngsdal NystrømSvensson Nøkleby922.5170356.104
1642Stig WalleGrette921.7950364.151
1643Liv Randi DoblougCampbell920.298391.114338.499
1644Knut Anders SannesPacta918.5780312.466
1645Lars Fredrik StyrenHjort917.6290368.123
1646Therese Lohne BoehlkeNess Lundin916.2332.344.083361.311
1647Laila T. KristjanssonMagnus Legal915.7720348.009
1648Eivor ØenCampbell913.313357.274337.874
1649Ingolf HolmenSeland Orwall909.920722.199269.923
1650Marianne Aanes StenstvedtSvensson Nøkleby908.5640356.580
1651Marianne SteinAlver903.7099.756.356373.266
1652Kirsten GjermstadNordia Law903.044328.086346.345
1653Nina ReiersenBA2-Advokatene893.1863.475.694338.995
1654Mette Cecilie LoeØverbø Gjørtz889.4360471.804
1655Christine Lie UlrichsenBerngaard887.5600346.051
1656Berit Svensli SolsethArntzen de Besche884.9430355.722
1657Torstein BaeLegalis883.1760321.136
1658Heidi Kristin ÅsvangOsloadvokatene882.6871.796.099331.063
1659Jens Arne MoslandKjær882.5950195.298
1660Harald Holm GladHenriksen Grande & Co881.4240349.342
1661Rolf AndreassenNova868.3321.782.005306.341
1662Kjetil Baustad EgelieTenden866.0060348.937
1663Geir KrugeLIGL Advokater862.771818.291598.400
1664Per Sverre RaknesØverbø Gjørtz860.0080429.377
1665Dag Campbell PedersenCampbell858.6940316.266
1666Kjetil Drolsum SandnesNorman & Co857.5980344.678
1667Lodve KvammeEurojuris Haugesund856.17630.401.697514.956
1668Kjell Oddvar HeggvollAdnor856.0930526.277
1669Torkjell SolbøCodex854.9573.739.474362.374
1670Cecilia Margarita DinardiElden854.6660253.301
1671Vidar Claudi-NielsenNova854.4292.822.723392.931
1672Bergsvein TræthaugThallaug853.6800329.182
1673Vibeke MelandAdnor850.6790351.169
1674Tore KarlssonTax & Legal846.2350324.339
1675Per BergstadProjure842.3680422.647
1676Claus R. FlinderLangseth837.1140406.856
1677Jostein RøynesdalDSA836.6410357.493
1678Steffen KvislerPacta834.4840288.662
1679Kyrre Richard OsmundsenAdnor832.8070466.424
1680Thomas GundersenBjerkan Stav832.0351.222.112318.671
1681Arne FlifletBA2-Advokatene821.6840314.359
1682Hans Peder BjerkeGram, Hambro & Garman821.44812.928.600403.640
1683Benjamin NordhaugHalvorsen & Co818.1900328.579
1684Bjørn FrafjordBull Årstad812.9490429.044
1685Per Anders EngelsenPretor808.5580325.048
1686Elisabeth VikenCampbell802.2534.678.685321.868
1687Andreas Mello-KildalDLA Piper799.4590325.662
1688Christen Nils AgerupTenden791.5810335.168
1689Kathrine Lien MjellHarris784.2610303.385
1690Roy Gunnar JohansenBjerkan Stav783.0000306.160
1691Håkon Holm WestadLund & Co781.8630303.307
1692Tom Erik LundeCodex767.4850286.954
1693Øivind Henrik von MehrenMagnus Legal766.8540292.476
1694Jens Christian SkallerudCampbell764.9560284.792
1695Sverre HetlandEurojuris Haugesund764.5550287.657
1696Jon VinjeMageli763.1575.212.499559.753
1697Thomas AlbertsenJudicia762.612345.127284.897
1698Christine Braastad OrreTengs-Pedersen761.8620300.057
1699Hege MortensenNordia Law760.6640321.045
1700Synnøve SørdalMagnus Legal756.2790281.063
1701Benjamin Sørensen AgdesteinBerngaard754.3030335.775
1702Anette EckhoffNess Lundin753.287665.706290.638
1703Marit JohnsrudJohnsrud & Co752.3680286.487
1704Bente HolmvangBull & Co751.4646.410.247288.574
1705Solveig HøgtunElden750.7951.389.359325.604
1706Anders HanssonInterjuris750.7930289.924
1707Gard Erik GarlieWigemyr748.4160308.958
1708Klaus A. Munkeby LinaaeCampbell747.2300275.948
1709Camilla KylloCampbell745.3350275.577
1710John Aksel StavBjerkan Stav744.7580304.235
1711Dag JohnsenTenden744.5034.124.947295.554
1712Stine JarslettMageli741.4241.797.241274.038
1713Jan Henrik HøinesEurojuris Haugesund739.1770287.106
1714My Tuyet VuongAndersen & Bache-Wiig734.219375.060268.680
1715Trude Aspelund StrandJohnsrud & Co732.5221.231.085261.155
1716Guri HaarrProjure718.0190369.698
1717Erik WiderøeBjerkan Stav713.0770290.690
1718Henning Rosenlund WahlenHammervoll Pind711.3410280.643
1719Torbjørn Kolås SognefestElden708.0820343.960
1720Jørgen HeierCampbell707.8570268.583
1721Trond Geitung-LarsenHammervoll Pind703.0520274.223
1722Ulf Werner AndersenBA2-Advokatene700.9869.629.4491.918.201
1723Eirik Bøckman VinjeGarmann Mitchell & Co696.8060214.826
1724Kaja Breivik FurusethPacta695.9600259.471
1725Jørgen BorgeDalan684.3980299.733
1726Rikard BergWahl-Larsen676.3480261.284
1727Martin Harold FulfordFulford Pettersen662.6911.383.320289.323
1728Torkel HopeSchjødt661.7280289.628
1729Oddvar Myhren MøllerløkkenThallaug657.6070279.759
1730Robina HussainElden656.1620250.564
1731Kim Andre SvenheimHammervoll Pind655.0170237.915
1732Gunhild BuestadSverdrup653.6345.069.260246.773
1733Øystein Vartdal RiiseJudicia644.6210236.582
1734Thomas BenestadSalomon Johansen642.6336.593.738253.932
1735Bjørn Olai ByeNegota639.0520245.667
1736Espen BakjordVaar635.3710235.152
1737Cato HelstrømAngell633.899540.691237.898
1738Sindre T. WalderhaugGram, Hambro & Garman633.1101.284.017239.436
1739Hege SalomonSalomon Johansen632.3832.223.601224.140
1740Greger Andre BengsonIBF Legal630.0590264.548
1741Egil JakobsenEY Tax & Law628.934772.979235.829
1742Anja I. ThorheimLangseth628.8751.007.467233.744
1743Thomas StøerHammervoll Pind628.0030249.259
1744Vidar StorvikSalomon Johansen619.5422.997.580204.718
1745Kjell Kim TorkildsenHaavind614.86616.061.134396.451
1746Tor IngebrigtsenHelland Ingebrigtsen609.2041.039.159193.619
1747Inge Asbjørn FredriksenNordia Law608.3073.235.461201.312
1748Geir LippestadLippestad603.28323.755.567441.856
1749Guri Uvsløkk VagnildhaugBjerkan Stav602.9290228.802
1750Ingrid Maria HolmAngell598.8780215.573
1751Halvor FrihagenAndersen & Bache-Wiig590.673363.487207.806
1752Jan Irwin FrydenlundAdvoco585.091207.218177.595
1753John Steen HolmAngell581.5700185.000
1754Arild AskautrudDeloitte579.8692.450.277222.892
1755Inga KaasenNova556.9099.473.546248.602
1756Ida Kollenborg PetterssonKCO547.0510198.175
1757Bjørn Ove Blomholm EngelstadSalomon Johansen537.5510195.744
1758Håkon M. Sterling DanielsenDanielsen & Co525.1160173.866
1759Kristine JensenLynx522.8150183.819
1760Per Steinar Dyb RingstadSGB Storløkken514.6722.731.386277.273
1761Tormod TorvangerRasmussen Broch513.3320187.823
1762Anders KvarbergAdvoco513.0290337.679
1763Caroline AastebølAndersen & Bache-Wiig505.0200185.341
1764Odd Kristian JohansenSalomon Johansen502.9111.112.810201.744
1765Rolf Jacob CappelenDehn498.9131.851.313174.001
1766Ida AndenæsElden484.5950160.864
1767Einar LangsethLangseth481.0727.220.987157.152
1768Espen EgsethNordia Law462.632984.015207.499
1769Erik Faye ReeSalomon Johansen459.0620171.593
1770Mette-Julie SundbyElden458.8180182.050
1771Alexander KrogstadHill & Co444.9730183.329
1772Ole-Marius HillestadOsloadvokatene437.3460149.104
1773Mads JespersenHammervoll Pind423.3790258.618
1774Christine H. DowningDeloitte419.9410161.345
1775Roar Cordes NilssonMageli417.6790227.797
1776Hanne S. TorkelsenSGB Storløkken414.396590.804216.502
1777Hugo Rolf HansenElden402.0830234.677
1778Geir Michael Enberg JesinskyElden399.9750142.926
1779Henriette HolmenDeloitte368.1380137.919
1780Heidi Aas LarsenTenden347.352383.225112.294
1781Ulrik Sverdrup-Thygeson jr.Elden335.8590150.712
1782Anette FjeldDeloitte323.745178.636104.153
1783Mats Iversen StenmarkFend322.9170118.589
1784Ørjan EskelandTorstrup306.9920149.980
1785Lene LangsethSvensson Nøkleby288.424090.633
1786Hanne Wold JohansenElden266.124089.918
1787André Marthinussen LarsenBjerkan Stav2633530180143
1788Øyvind Carelius SvendsenNordia Law234.2420171.158
1789Maria Støen ThoresenSalomon Johansen200.466063.422
1790Stein Walter NilsenSGB Storløkken45.83398.272.023818.568
1791Tom Olav RisaAdvoco14.111125.58826.575
1792Peter Jon SimonsenSimonsen Vogt Wiig017.542.394371.477
1793Erik SolheimBryggen Advokatfirma09.191.484853.841
1794Knut Smith-ErichsenSchjødt02.226.7478.330
1795Inger ZadigElden0280.09475.621
1796Marianne OlssønMageli0095.431
1797Marius Eckbo-LieBSN Advokatfirma00187.819
1798Ivar HillestadHill & Co00196.662
1799Pål GrønstadPacta0019.340
1800Tom Gerry EilertsenBull & Co00507.378