Lønnshopp for kvinnelige advokatpartnere

Skattelistene viser at snittlønnen til kvinnelige partnere øker. De er nå også flere enn før og i 18 advokatfirmaer troner en kvinne på lønnstoppen. Sjekk inntekten til 1.757 advokatpartnere.

TIL TOPPS: Advokat og partner Cecilie Amdahl i Schjødt var landets best betalte kvinnelige advokat i 2019, og nummer 13 på hovedlisten over alle advokaters ligningsinntekter. Foto: FRED JONNY HAMMERØ
Jus

De Debatten om kvinnelige partnere i norske advokatfirmaer har pågått for fullt i 2020 også, slik som tidligere år. Det er bra.

At temaet stadig er på dagsorden, gjør at advokatfirmaene ikke kan utnevne enda flere mannlige partnere i det stille på sine partnermøter, slik som var vanlig før.

TYDELIG KRAV: Juridisk direktør i DNB, Audun Moen, bruker 150 millioner kroner årlig på eksterne advokattjenester. Banken krever nå handling fra advokatfirmaene med å løfte frem kvinnelige partnere, hvis ikke får de ikke representere DNB. Foto: Iván Kverme

I motsetning til tidligere tider, blir man nå konfrontert med sine valg og både klienter og pressen spør hvorfor man har så få kvinnelige partnere. 

DNB har blant annet gjort høyere kvinneandel til et av flere kriterier når de skal handle advokattjenester, noe advokatfirmaene ikke kan overse. Til det er DNB er for stor klient. 

Et advokatfirma har blant annet blitt droppet, fordi de ikke oppfylte storbankens forventninger.

De best betalte advokatene i 2019 - 1 til 500

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1Erling UelandSchjødt31.478.18783.350.53713.366.009
2Dag Sigvart KaadaSchjødt26.503.11839.527.45712.720.715
3Pål LieunghThommessen23.110.8864.856.4937.891.812
4Halvor ManshausSchjødt22.376.01831.991.2569.557.993
5Einar CaspersenSchjødt22.053.357160.532.4648.813.466
6Amund Bjøranger TørumSchjødt20.950.04918.664.9358.687.588
7Stephen KnudtzonEgen praksis20.614.97031.807.2087.088.048
8Trond E. SollundSchjødt19.756.27634.229.7388.032.667
9Ole Gisle KlevanSchjødt19.208.38324.669.9497.507.565
10Jon Kristian SjåtilSchjødt19.153.1565.478.8136.841.595
11Olav KolstadSchjødt19.106.55608.161.023
12Henrik AadnesenSchjødt18.763.055681.9228.508.938
13Cecilie AmdahlSchjødt18.719.67740.432.9818.054.754
14Per M. RistvedtSchjødt18.264.4548.672.1397.277.395
15Robert RomanskySchjødt18.162.43006.862.586
16Hans C. ArnesenThommessen18.042.45008.138.468
17Sven EriksrudSchjødt17.839.54249.997.5287.978.874
18Siri Birgit TeigumThommessen17.818.6113.022.4308.375.599
19Erlend W. HolstrømSchjødt17.693.59226.658.0707.536.305
20Nils Ludvig DahlSchjødt17.678.60823.125.6146.577.440
21Kaare Magnus RisungSchjødt17.647.58720.019.7147.776.184
22Peter HammerichBAHR17.631.54122.735.3728.073.591
23Sigurd OpedalWikborg Rein17.520.2408.592.2877.704.118
24Knut Smith-ErichsenSchjødt17.513.06814.050.9718.055.653
25Thomas K. SvensenBAHR17.444.866132.779.7679.776.279
26Sigurd Holter TorpSchjødt17.380.5515.479.4236.697.020
27Lars G. NorheimBAHR17.349.15134.857.9678.484.199
28Viggo Bang-HansenSchjødt17.244.1913.572.9387.622.530
29Sverre SandvikWiersholm17.241.31042.166.6158.587.952
30Kjersti T. TrøbråtenWiersholm17.225.95336.371.1058.535.415
31Jan Thorstein FougnerWiersholm17.187.33921.416.8028.400.654
32Anders ArnkværnThommessen17.177.8861.820.6418.193.875
33Kai ThøgersenWiersholm17.167.93852.557.6918.650.220
34Harald Festøy HellebustWiersholm17.160.30429.497.0978.465.529
35Joachim Meidell BjerkeBAHR17.147.19552.269.4078.253.304
36Stephan Lange JervellWiersholm17.130.50944.412.3958.508.491
37Svein Gerhard SimonnæsBAHR17.089.59425.380.3918.087.224
38Richard Acheson SjøquistBAHR17.070.30815.094.6768.246.384
39Anne Sofie BjørkholtBAHR17.068.60920.941.0628.076.554
40Hans Erik JohnsenWiersholm17.029.04438.908.2318.506.554
41Morten Plesner SmørdalBAHR16.906.66010.183.2528.030.069
42Olav F. PerlandWiersholm16.848.8033.298.7858.154.458
43Bettina BanounWiersholm16.746.68721.687.0528.310.160
44Ståle GjengsetWiersholm16.745.35024.463.4898.340.307
45Ronny LundWiersholm16.741.1688.766.0678.188.193
46Geir GustavssonBAHR16.731.79814.311.1128.548.362
47Ole Aksel Nicolay VoldWiersholm16.623.11237.019.5458.417.489
48Morten GollerWiersholm16.591.05713.437.5158.204.299
49Helge StemshaugBAHR16.579.2785.779.7667.877.380
50Are StenvikBAHR16.424.21423.519.0527.482.819
51Thomas AanmoenSchjødt16.411.94325.946.9229.264.548
52Tom Rune LianWiersholm16.405.7233.310.6068.073.894
53Jarle KvamWiersholm16.290.9475.433.2128.088.275
54Eli Tjomsland AasheimWiersholm16.280.18222.193.7738.023.131
55Magnus HellesyltWiersholm16.184.48544.630.2048.214.642
56Tord FondevikSchjødt16.169.89605.990.537
57Hugo P. MatreSchjødt16.145.33224.534.3116.368.617
58Anders GullåsenSchjødt16.135.03922.614.4536.977.203
59Inge Ekker BartnesWiersholm16.110.07208.006.868
60Nils Henrik PetterssonGlittertind16.039.16381.387.9906.950.576
61Tarjei ThorkildsenBAHR16.014.50918.451.2157.892.322
62Stig BergeThommessen15.931.09629.596.5407.411.412
63Morten F. KrohnstadSchjødt15.669.51606.880.166
64Eirik W. RaanesThommessen15.417.14614.046.7666.193.380
65Christian MüllerThommessen15.368.91550.738.6787.430.142
66Baard BaleThommessen15.279.3158.858.5347.040.268
67Einar GretteThommessen15.276.72122.734.4157.000.278
68Camilla S. VislieThommessen15.261.5169.100.1986.105.586
69Jacob F. BullThommessen15.250.89324.579.4757.189.342
70Tore MydskeThommessen15.225.80510.601.2467.053.044
71Bendik ChristoffersenThommessen15.126.6262.870.1056.750.921
72Finn BjørnstadWikborg Rein15.031.93821.783.4507.478.284
73Ketil Eilev BøeWikborg Rein15.011.05210.559.0336.361.427
74Ervin B. AurenThommessen15.010.0268.483.4436.780.378
75Hans HaugstadThommessen15.001.3696.606.6996.990.904
76Johan RasmussenWikborg Rein14.990.72042.000.8636.385.613
77Henning HarborgThommessen14.987.7554.035.9136.948.516
78Grunde BrulandWikborg Rein14.986.28318.589.8706.340.114
79Anders C. Stray RyssdalGlittertind14.952.84429.758.7636.424.367
80Sverre TyrhaugThommessen14.946.5779.439.8696.989.398
81Sindre Søndenå AndersenSchjødt14.893.4587.122.2465.363.585
82Gaute Kristian GjelstenWikborg Rein14.869.67132.598.5546.567.681
83Christopher BorchThommessen14.869.66406.896.742
84Ståle R. KristiansenThommessen14.867.87306.702.459
85Inge Vidar StrømmeSchjødt14.828.07534.445.1526.893.328
86Øyvind AxeWikborg Rein14.805.54510.503.4536.706.019
87Andreas MeidellThommessen14.778.82406.835.160
88Børre Sofus ArnetBAHR14.777.4057.336.2396.708.404
89Geir SviggumWikborg Rein14.733.35610.298.0866.574.205
90Morten SandliSchjødt14.704.47015.486.2135.803.567
91Even BratsbergThommessen14.622.82706.836.288
92Ola HaugenWikborg Rein14.620.38810.443.2626.029.584
93Ditlef Andreas ThaulowSchjødt14.537.7875.802.9635.305.510
94Sam Erling HarrisBAHR14.435.18918.204.3897.046.907
95Erik LangsethBAHR14.402.11406.481.618
96Christian James-OlsenWikborg Rein14.214.678308.0841.892.246
97Kaare Andreas SheteligWikborg Rein14.132.4804.347.2286.149.742
98Eystein EriksrudRo Sommernes14.082.80119.615.9445.183.537
99Dag MjaalandWikborg Rein14.073.36607.297.404
100Jan Erik ClausenWikborg Rein13.804.563404.1485.835.974
101Jon Christian ThaulowBAHR13.629.77611.751.6346.049.301
102Erlend Brun BakkenSchjødt13.608.80616.583.6643.961.855
103Ole Peter VagleGlittertind13.546.09735.534.6926.171.781
104Jon RabbenWiersholm13.515.49306.446.977
105Thomas G. NaalsundWiersholm13.463.6638.841.1066.477.393
106Sondre DyrlandWiersholm13.222.9559.506.6426.449.513
107Lars Eirik G. RøsåsThommessen13.110.7786.582.6045.162.673
108Arne TjaumBAHR12.997.77547.452.1807.805.243
109Beret Luise SundetBAHR12.971.96637.693.2217.607.161
110Ola Ø. NisjaWikborg Rein12.741.2755.262.2985.991.184
111Peter Aall SimonsenSimonsen Vogt Wiig12.725.21010.084.1785.204.804
112Bjarne RogdabergSchjødt12.591.6278.504.7274.515.458
113Geir SandSchjødt12.275.41529.230.2405.241.128
114Geir Håkon MikalsenBAHR12.094.92863.905.8526.037.445
115Andreas BullenWiersholm12.018.18120.465.3435.831.179
116Lars Kristian SandeBAHR11.880.22305.256.595
117Simen MejlænderWiersholm11.867.8767.636.7435.683.706
118Eivind J. VesterkjærThommessen11.773.1947.685.5235.291.542
119Sverre B. BjellandSchjødt11.673.62616.037.7194.298.770
120Finn Backer-GrøndahlThommessen11.622.7395.891.0725.385.169
121Stein Kimsås-OtterbechThommessen11.616.5771.375.0374.936.290
122Aadne M. HagaWikborg Rein11.595.8886.103.5593.773.647
123Martin StørenSchjødt11.465.12404.555.392
124Morten Aa. Lund MathisenWikborg Rein11.368.78918.378.3384.741.298
125Jan Birger JansenBAHR11.362.78843.941.9565.693.198
126Anders W. FærdenWikborg Rein11.353.13420.889.5393.473.716
127Morten SteenstrupSANDS11.268.15358.292.6156.964.262
128Bjørn Gabriel ReedBAHR11.143.3397.488.1835.317.101
129Rune SvorenBAHR11.070.9609.298.8275.405.188
130Line Ravlo-LosvikDLA Piper11.070.3025.637.5115.347.695
131Dag-Erik RasmussenWikborg Rein11.067.09411.821.8734.776.049
132Gunnar MartinsenThommessen11.066.81122.076.0136.245.513
133Henrik HagbergThommessen11.065.35925.694.8225.102.012
134Are ZachariassenWikborg Rein10.939.5962.372.7544.583.524
135Andreas RørvikSelmer10.894.98911.201.4764.806.095
136Preben WillochSchjødt10.891.0252.090.6172.951.125
137Johan Kiær EngelschiønRSM Advokatfirma10.776.66924.857.5683.643.247
138Per DanielsenDanielsen & Co10.733.58331.687.5623.356.048
139Odd Gleditsch d.y.Tenden10.700.383373.160.2446.729.616
140Thomas G. MicheletSelmer10.691.6878.202.8033.976.671
141Espen TøndelSimonsen Vogt Wiig10.614.7925.800.0784.964.609
142Siv SandvikSchjødt10.556.12503.768.021
143Kaare Christian TapperWikborg Rein10.495.2576.347.5514.850.498
144Erik BlakerWiersholm10.421.53936.362.3233.186.808
145Knut EkernHarboe10.402.83511.410.4834.720.148
146Jan BrudvikThommessen10.364.98320.760.3715.027.875
147Filip TruyenWikborg Rein10.260.00329.000.6364.617.591
148Ståle O. MelengWiersholm10.250.39614.305.6874.930.275
149Vidar HavsgårdThommessen10.229.46012.324.2394.915.254
150Christian HaugeWiersholm10.224.09012.079.9214.990.378
151Camilla Skøie MørkveSchjødt10.208.71103.884.644
152Anders MyklebustWikborg Rein10.204.60604.433.681
153Svein Aage ValenThommessen10.190.39722.449.3744.977.215
154Tone Merete ØstensenWiersholm10.181.15817.880.2685.036.867
155Espen JohannessenSANDS10.162.2763.035.3313.608.111
156Mons Alfred PaulsenThommessen10.136.84514.825.5824.762.241
157Karl Even RyghWiersholm10.062.6244.380.3924.739.204
158Jan Jansønn GreveThommessen10.062.2457.177.8524.688.881
159Ole Henrik WilleWikborg Rein9.961.712518.4123.250.106
160Christian Fredrik MicheletSchjødt9.912.29847.441.2043.236.675
161Geir EvenshaugSchjødt9.894.5462.550.0713.233.931
162Lars Knem ChristieBAHR9.876.5956.336.2603.880.072
163Hans Olav LindalThommessen9.870.97843.681.8775.116.500
164Robin BakkenBAHR9.858.17704.525.623
165Kaare P. SverdrupWiersholm9.841.17104.815.047
166Trond HatlandThommessen9.811.00604.728.162
167Thomas Alexander DaleSchjødt9.784.25703.896.552
168Leif Petter MadsenWikborg Rein9.653.95314.433.7183.882.034
169Trond EilertsenWikborg Rein9.646.89127.825.3625.179.958
170Aron SolheimGlittertind9.605.43010.718.8754.204.950
171Marius U. BorgenGlittertind9.584.0818.685.9194.179.519
172Stig Klausen EngelhartBAHR9.543.323155.2244.097.912
173Alexander Wroll OwesenWikborg Rein9.522.8291.783.3294.129.320
174Per Anders SæhleWikborg Rein9.128.96118.055.0523.836.784
175Asbjørn Lyséll DølvikGlittertind9.095.77604.015.324
176Erlend LousSimonsen Vogt Wiig8.925.10803.815.185
177Knut BergoSchjødt8.893.13228.852.3472.474.790
178Steffen Granøyen RogstadArntzen de Besche8.773.2008.797.3282.864.673
179Kyrre EggenCLP8.758.3637.230.0743.547.206
180Johan Andreas KillengreenEY Tax & Law8.710.45112.640.1502.624.363
181Fredrik GisholtWikborg Rein8.677.72703.458.365
182Klaus Henrik Wiese-HansenSchjødt8.677.4465.705.3343.378.540
183Christian Grüner SagstadThommessen8.657.8404.372.5413.513.755
184Martin JetlundSchjødt8.641.33303.291.957
185Stian S. TennfjordSchjødt8.609.2252.183.3423.294.410
186Atle Skaldebø-RødBAHR8.600.879630.3473.623.358
187Geir Johan NilsenAabø-Evensen8.543.4675.909.7202.001.418
188Gunhild DugstadWiersholm8.539.30611.597.8164.133.631
189Ole K. Aabø-EvensenAabø-Evensen8.516.08919.399.5213.968.368
190Asle AarbakkeBAHR8.479.92124.873.5104.710.758
191Caroline LundLund & Co8.470.35644.131.8763.941.739
192Nils Holger KoefoedRo Sommernes8.398.09003.220.764
193Jakob VillumCLP8.385.9424.040.3853.396.556
194Egil JarslettCLP8.316.6441.661.4743.344.500
195Tor StokkeSimonsen Vogt Wiig8.297.41212.909.2553.983.268
196Hans Kenneth Viga-GerhardsenWiersholm8.293.6873.340.0903.993.320
197Eva JarbekkSchjødt8.258.3253.865.4612.904.396
198Erik SandtrøRo Sommernes8.219.83713.206.5143.274.221
199Alexander Sandberg LundCLP8.213.5338.884.6363.414.546
200Rune OpdahlWiersholm8.194.1384.268.5544.010.185
201Torill Hasle AamelfotDeloitte8.151.75015.739.3792.971.206
202Edvard CockCLP8.137.69803.313.375
203Even BergSelmer8.084.69520.577.6073.805.545
204Ståle L. HagenSelmer7.983.314823.2433.832.262
205Ramborg ElvebakkHjort7.876.55723.271.6355.131.914
206Mikkel VislieSelmer7.827.8431.274.5823.647.794
207Bjørn Halvor KiseSimonsen Vogt Wiig7.798.714195.075.6415.977.214
208Stephan BrodschöllCLP7.779.13212.424.6922.934.116
209Lars Gunnar AasCLP7.726.7832.956.2503.267.683
210Øystein Arff GulsethEY Tax & Law7.707.53303.308.647
211Rolf Johan SaastadDeloitte7.623.5425.864.9273.363.949
212Johnny JohansenHaavind7.621.54103.381.251
213Mads HaavardsholmThommessen7.616.04203.512.219
214Jens Furuseth Naas-BibowThommessen7.613.38528.697.3112.927.332
215Liv Monica StubholtSelmer7.607.12610.982.1463.406.696
216Ellen Teresa HeyerdahlThommessen7.580.4933.556.9043.300.869
217Fred Arthur AndersenCLP7.561.963529.4293.232.542
218Bernt Olav SteinlandSelmer7.531.76803.510.253
219Kjetil VågenCLP7.492.41003.028.082
220Ingar SolheimSelmer7.472.25504.365.192
221Per Oskar TobiassenEY Tax & Law7.440.1153.242.3863.039.840
222Hans Henrik KværneArntzen de Besche7.415.41435.470.9743.065.009
223Håkon Cosma StørdalWiersholm7.401.23303.564.451
224Morten BrandhaugSANDS7.333.8856.451.8852.411.737
225Atle GabrielsenWiersholm7.310.1712.892.2084.693.925
226Bjørn Olav TorppHaavind7.284.3236.794.1223.250.185
227Mads MagnussenWikborg Rein7.243.6283.109.5012.468.537
228Leif Eirik ThraneHaavind7.230.8653.967.0393.215.938
229Thomas Reppe WettingSelmer7.215.24803.337.039
230Per André DagsletArntzen de Besche7.202.7678.226.5782.847.120
231Asbjørn BreisteinSimonsen Vogt Wiig7.191.60515.003.5763.440.335
232Kjetil HardengHaavind7.172.80902.324.810
233Sven Iver SteenArntzen de Besche7.172.25415.996.9613.147.253
234Håvard R. SkogvollCLP7.163.12103.173.117
235Håkon BlekenHaavind7.153.27022.739.2372.423.868
236Øystein GuvågBAHR7.143.7024.769.2652.917.749
237Birgitte KarlsenWikborg Rein7.136.80302.103.714
238Marius LeivestadEY Tax & Law7.136.1616.233.084665.476
239Svein-Dag KarlstadSchjødt7.128.52030.500.4673.859.902
240Andreas KildalCLP7.107.15003.137.629
241Hans Chr. BrodtkorbDLA Piper7.103.79802.603.382
242Christopher L. SveenHaavind7.084.92202.791.914
243Helge Morten SvarvaWiersholm7.084.67247.307.5033.809.159
244Rune OmdahlArntzen de Besche7.070.76111.213.5902.686.218
245Mona SøylandSimonsen Vogt Wiig7.056.59511.037.8903.224.214
246Håvard SandnesArntzen de Besche7.050.0581.234.3023.142.939
247Are HunskaarDLA Piper7.043.6013.045.1432.970.668
248Terje GranvangArntzen de Besche7.038.5503.656.4023.035.918
249Eirik EdvardsenSANDS7.034.3827.647.0113.390.092
250Frode Henning AntonsenSANDS7.011.7462.546.7413.303.568
251Camilla Kristiansen LunneSchjødt6.997.0531.834.8222.575.023
252Espen I. BakkenArntzen de Besche6.984.0595.051.5813.296.803
253Espen A. WerringThommessen6.982.82502.541.368
254Torkjel Kleppo GrøndalenSchjødt6.973.16102.255.801
255Sten FoynHaavind6.972.7698.890.6343.164.159
256Bjørn Frode SkaarWikborg Rein6.969.50313.940.2923.363.103
257Knut Marius StureArntzen de Besche6.966.45802.487.172
258Terje BjørndahlSANDS6.961.0656.524.3283.308.843
259Sveinung Nordskog MjaugedalDLA Piper6.946.8272.070.1272.678.720
260Goud Helge Homme FjellheimHaavind6.937.88502.795.279
261Erling LindRo Sommernes6.931.23828.546.0223.511.405
262Fredrik Chr. LykkeDLA Piper6.911.5942.562.0923.146.736
263Bjørn BrevikHaavind6.910.15503.393.867
264Christian Bjørn-HansenHaavind6.905.5257.425.5612.913.968
265Rasmus AsbjørnsenHaavind6.900.5285.147.2333.162.666
266Espen OmmedalThommessen6.889.46722.412.2503.292.888
267Arve Martin BjørnvikHaavind6.888.71502.767.930
268Trond KildalArntzen de Besche6.888.51602.536.281
269Felix ReimersGjessing Reimers6.879.61750.450.8713.555.101
270Kristine Hasle ØverbyWiersholm6.819.11703.260.539
271Bård SandstadHaavind6.815.4681.152.0382.431.487
272Henning J. NordtvedtHaavind6.804.9643.759.4552.997.052
273Erling Marcussen TimmHaavind6.796.4984.361.9882.789.940
274Håvard BergliArntzen de Besche6.793.1802.513.5582.309.575
275Lars KokkvoldHaavind6.787.4934.652.6703.025.438
276Jarle Wallevik HolstrømHaavind6.750.0103.997.7452.290.220
277Henrik A. ChristensenRo Sommernes6.732.26714.812.4532.836.647
278Pål KvernaasHaavind6.720.5003.167.6863.155.235
279Karl RosénArntzen de Besche6.712.47003.202.519
280Geir Ove RøbergWikborg Rein6.705.33729.604.9323.269.506
281Aksel S. TannumHaavind6.681.6331.457.8582.700.888
282Stein Ove SolbergArntzen de Besche6.676.30302.912.556
283Leif K. JægerHarris6.638.67062.745.8972.962.496
284Nils Kristian EinstablandSelmer6.621.06903.067.113
285Sverre NordlieSelmer6.598.8671.054.1433.005.729
286Preben BreckeHaavind6.582.09602.930.475
287Andreas MellbyeWiersholm6.581.44453.297.6173.721.956
288Geir Bo SteinbergHaavind6.560.0272.242.3272.823.520
289Christine RødsætherSimonsen Vogt Wiig6.552.84522.495.6673.078.390
290Odd-Arne KlevelandSelmer6.541.82535.295.1682.693.694
291Lars Ulleberg JensenWikborg Rein6.540.37802.570.605
292Kristian Martin LindWiersholm6.502.81103.169.193
293Solveig Fagerheim BuggeThommessen6.484.5155.294.2412.695.084
294Pål BrudvikSimonsen Vogt Wiig6.469.1851.902.4152.996.693
295Audun FrølandDeloitte6.412.06902.814.788
296Einar BakkoSelmer6.406.6691.566.6873.125.850
297Espen NylandKluge6.384.7397.555.4102.456.520
298Bjørn R. StordrangeSANDS6.343.13428.233.5813.623.859
299Eilif Sverresøn KochArntzen de Besche6.275.39802.402.976
300Morten W. WintherSimonsen Vogt Wiig6.259.29702.818.871
301Aleksander GrydelandEY Tax & Law6.257.73015.811.5072.770.945
302Agnete HaugerudEY Tax & Law6.249.2697.030.4992.743.324
303Tom B. KnudsenCLP6.223.15431.430.5812.973.782
304Bård Ivar KoppangSelmer6.209.3658.112.0532.535.077
305Atle BerentsenSimonsen Vogt Wiig6.202.4595.924.6193.060.934
306Joakim MarstranderEY Tax & Law6.180.7617.185.2622.415.401
307Dag SaltnesPWC6.168.7871.120.4522.763.986
308Kari GimmingsrudHaavind6.134.6104.996.0972.167.945
309Trond IngebrigtsenPWC6.129.87202.661.636
310Andreas RostveitHaavind6.095.9393.646.2522.385.603
311Ulf H. SørdalSANDS6.091.044582.3002.616.581
312Åshild FløisandSANDS6.083.9916.448.1522.272.175
313Marius Holm RynningThommessen6.068.67402.566.549
314Mikal BrøndmoHaavind6.042.47602.388.995
315Line CollWikborg Rein6.014.6694.041.3571.943.942
316Ole-Andreas TorgersenSelmer6.012.3171.130.5322.669.292
317Thomas Steen BrandiSelmer5.994.61605.266.581
318Christel SøreideWiersholm5.993.5048.3632.860.054
319Ernst RavnaasSANDS5.984.06603.122.770
320Audun NedrelidBAHR5.980.73902.657.262
321Are HerremSelmer5.951.4171.175.4203.473.808
322Gjert MelsomEY Tax & Law5.934.54302.502.626
323Thorvald Otto NyquistDeloitte5.906.7806.506.7782.549.417
324Harald EllefsenSANDS5.896.95991.612.1323.811.902
325Robert SveenSelmer5.872.47402.823.725
326Thomas Elde NordbySchjødt5.857.38401.566.633
327Stig Arild SperreDeloitte5.851.4357.702.9632.548.466
328Jarl Borgvin DørreLund & Co5.850.91603.732.242
329Morten Hugo BergerSANDS5.809.0054.462.1202.573.288
330Ole-Martin Lund AndreassenSANDS5.790.5717.557.7232.317.241
331Njaal Arne HøylandEY Tax & Law5.789.34716.006.8892.861.935
332Sveinung Baumann-LarsenEY Tax & Law5.770.11701.923.026
333Aksel Joachim HagelerSANDS5.732.0773.306.7402.736.482
334Kim Friis-MøllerKCO5.716.9076.692.4382.345.142
335Torstein ArendtKluge5.710.470612.4452.336.442
336Jarbjørg GrøtteSchjødt5.699.43111.106.9781.819.394
337Kåre Idar MoljordArntzen de Besche5.693.59510.221.3842.345.250
338Stian Tande MortensenWikborg Rein5.689.69101.872.394
339Ingar FuglevågSimonsen Vogt Wiig5.688.2658.060.1142.504.773
340Nils Petter HanssonRo Sommernes5.681.83102.492.839
341Ingrid K. HøstmælingenWikborg Rein5.662.286473.7882.341.650
342Steinar HareidePWC5.660.4767.351.3302.641.731
343Lars Ivar NylandKluge5.639.62002.286.985
344Petter Christian Nissen-LieDehn5.632.23746.901.0062.038.438
345Bjørn-Erik LeerbergSimonsen Vogt Wiig5.619.01715.683.9702.722.490
346Andreas S. ChristensenKCO5.617.9182.587.7352.294.740
347Hallvard Gilje AarsethSchjødt5.601.09802.114.270
348André Istad JohansenSelmer5.586.6444.009.6822.743.913
349Elisabeth RoscherWikborg Rein5.585.7712.826.2291.799.382
350Anders BrosveetElden5.576.31802.482.478
351Espen NordbøHaavind5.506.93510.423.4992.254.834
352Olav TodnemKluge5.506.31611.057.3482.633.270
353Tor HerdleværSelmer5.500.3703.265.0452.653.574
354Tor Erlend FramstadØkland & Co5.491.70202.456.524
355Simen McAdam LiumWikborg Rein5.466.45402.084.219
356Peter Jon SimonsenSimonsen Vogt Wiig5.449.30719.129.0333.066.077
357Kjetil Haare JohansenDLA Piper5.448.77902.198.141
358Christian P. N. FennerDLA Piper5.434.77202.205.910
359Thomas ØslebøArntzen de Besche5.426.13817.527.1191.720.353
360Bjørn Christian Lilletvedt TovsenThommessen5.416.794693.1582.239.925
361Kristin VeierødHjort5.416.34413.692.1092.599.883
362Sverre HvedingSelmer5.401.9841.761.1762.522.388
363Camilla MagnusSelmer5.400.2675.595.3852.579.772
364Alexander WithDeloitte5.383.99902.380.346
365Eirik HøibySelmer5.370.37101.983.733
366Johan Christian GrevstadHarboe5.353.831341.8612.502.237
367Johan Henrik NossumSchjødt5.348.09202.530.846
368Tron DalheimThommessen5.341.9368.128.0423.223.398
369Christopher A. JensenSelmer5.337.93902.229.837
370Håvard WikerRo Sommernes5.317.5913.209.9942.348.286
371Henrik Hareide NilsenRo Sommernes5.303.3185.183.0572.111.046
372Johan Henrik VisterFøyen Torkildsen5.292.31730.778.0641.910.016
373Per Kristian RamslandArntzen de Besche5.291.44402.389.919
374Hans Augun ParmannWiersholm5.290.707977.1532.355.580
375Joar GrimsbuArntzen de Besche5.283.76510.296.4012.973.977
376Christian HalsThommessen5.279.40502.207.939
377Georg Abusdal EngebretsenWiersholm5.273.33902.355.688
378Johannes AndersenØkland & Co5.264.58811.101.3622.712.384
379Svein Gunnar Stang HansenPWC5.260.9543.899.6762.447.406
380Marco Vidar LilliKluge5.246.28410.069.2232.589.089
381Jan Magne LangsethSimonsen Vogt Wiig5.222.53202.436.564
382Audun StornesThommessen5.216.3402.878.7162.186.337
383Pål Tangen HeggernesPWC5.215.68802.412.478
384Tarjei PedersenKluge5.212.5754.535.6172.239.391
385Christian F. GaltungKluge5.208.85910.989.0831.689.402
386Øystein Jarl HenriksenKluge5.207.0925.397.8592.247.120
387Per Gustav LilleaasenFøyen Torkildsen5.182.8917.588.4472.586.198
388Andreas O. MyrstadGrette5.176.2962.606.9232.168.691
389Mathias TvetenRo Sommernes5.170.551291.6352.097.041
390Morten Erland HuserØkland & Co5.169.32367.531.9092.185.102
391Tor GressethWahl-Larsen5.158.7756.682.3082.313.449
392Inger HygenKluge5.149.5705.555.4022.248.123
393Geir FrøholmSANDS5.149.1262.249.8002.846.652
394Henning RaaAabø-Evensen5.146.1471.682.2322.060.611
395Christopher HansteenHjort5.141.8946.888.1832.561.648
396Steffen AsmundssonKluge5.096.965908.4492.200.541
397Øystein Myre BremsetBAHR5.095.2705.543.2111.856.512
398Liv ZimmermannHjort5.089.9535.750.3721.888.976
399Rolf W. MarkussenGrette5.074.94102.514.064
400Kaare OftedalDLA Piper5.072.8402.132.8252.482.050
401Olav HasaasKluge5.072.6743.136.2522.200.630
402Willy DalheimDalheim Rasmussen5.046.87428.049.4022.215.962
403Preben Haugmoen MoFøyen Torkildsen5.044.63911.076.9282.177.940
404Christian Flemmen JohansenElden5.038.93810.405.2172.361.047
405Knut GladFøyen Torkildsen5.011.08402.107.453
406Henning M. HeitmannSANDS5.006.51801.539.761
407Dag Henden TorsteinsenGrette5.005.02302.576.743
408Oddbjørn SlinningSANDS5.003.13802.324.501
409Lars TormodsgardSANDS5.003.11702.463.552
410Marie BraadlandGrette4.983.9387.502.5472.069.437
411Karl Erik Aa NavestadArntzen de Besche4.976.1452.939.6872.172.327
412Hilde ThorstadPWC4.965.7473.220.2932.246.821
413Nina Gundersen SandnesKluge4.960.97502.114.759
414Anders Tholfsen ThueSimonsen Vogt Wiig4.957.1461.416.6972.173.178
415Jacob S. Bjønness-JacobsenGrette4.956.485142.8162.446.549
416Charlotte HåkonsenBAHR4.947.87201.836.902
417Jens Kristian JohansenHjort4.930.55702.471.524
418Odd StemsrudGrette4.923.26601.912.889
419Sicilie TveøyHjort4.918.98801.940.876
420Reidar J. M. SverdrupKluge4.917.7341.820.4842.154.298
421Lars Horgen HinzeArntzen de Besche4.913.8342.266.7622.348.382
422Andreas NordbyArntzen de Besche4.911.8622.089.0891.799.716
423Thomas AbrahamsenThommessen4.910.40001.951.282
424Lars Folkvard GiskeFøyen Torkildsen4.909.5516.643.4842.053.506
425Harald FosseGrette4.906.1181.989.5262.465.480
426Bjørnar AlterskjærKluge4.903.2737.431.9982.082.009
427Reidar AndresenJudicia4.895.5341.416.5352.359.637
428Trond Y. SelvikvågKluge4.877.7571.503.9482.022.851
429Mads FuglesangSelmer4.875.8882.826.2832.090.073
430Per Morten ChristiansenSelmer4.873.65416.856.4722.385.854
431Stein Erik StinessenLund & Co4.865.77329.685.4912.623.367
432Remi Christoffer DramstadSelmer4.864.6111.820.7001.680.182
433Trond StangSchjødt4.860.27724.838.1252.348.620
434Hans Jørgen BenderSelmer4.853.022827.9742.399.770
435Lars Erik SkotvedtFøyen Torkildsen4.850.1325.493.8892.103.697
436Torkel TveitSANDS4.849.7131.007.5702.181.680
437Pål SveinssonArntzen de Besche4.847.0418.505.7472.736.648
438Knut PrestvikKluge4.846.267622.1242.170.195
439Stede Georg NilsenFøyen Torkildsen4.843.4941.412.7362.110.996
440Thomas S. FarhangKvale4.842.92547.932.5832.646.762
441Christian LundinNess Lundin4.841.02223.335.8492.049.387
442Snorre HaukaliKluge4.836.1295.024.8502.314.407
443Bjørn SørgårdHaavind4.834.8763.662.7922.756.380
444Petter SchmidtKluge4.831.45002.199.846
445Johan Krabbe-KnudsenKluge4.828.03102.147.328
446Ole RieckSimonsen Vogt Wiig4.827.96323.608.6692.117.286
447Knud Jacob KnudsenArntzen de Besche4.813.73601.998.110
448Tom Hugo OttesenKvale4.812.51502.449.462
449Bjørn BydalHBL4.798.03558.402.5242.645.963
450Lars AasenPWC4.794.12111.228.2862.298.747
451Ståle WangenPWC4.791.7097.793.6402.232.474
452Reid FiskaaKluge4.786.86702.030.183
453Olav VikørenThommessen4.777.03928.138.1652.539.696
454Alexander PlowsDLA Piper4.772.18901.698.573
455Esther Marianne Brockmann BuggeRSM Advokatfirma4.768.593819.0812.053.694
456Henning ØvrebøSimonsen Vogt Wiig4.765.8881.670.5852.257.933
457Christian Steen EriksenSelmer4.757.3677.973.3472.465.708
458Christian Stang VålandKvale4.753.06638.286.7851.894.596
459Tormod Ludvik NilsenWikborg Rein4.751.79002.509.853
460Børge A. GrøttjordDLA Piper4.746.15202.384.434
461Robert LundKvale4.734.62001.998.514
462Magnus Løvlien LutnæsDLA Piper4.722.10702.039.836
463Frithjof HerlofsenSimonsen Vogt Wiig4.715.97702.095.530
464Marianne Sahl SveenArntzen de Besche4.714.23502.131.829
465Stein Fredrik JanzonSANDS4.713.32402.083.273
466Thomas Rieber-MohnKluge4.706.70101.989.131
467Randi B. BullBull & Co4.703.07614.866.7842.194.682
468Hans Jørgen ArvesenFøyen Torkildsen4.697.2081.061.4612.035.014
469Ottar Fiksdal EgsetFøyen Torkildsen4.660.29601.923.683
470Egil HatlingDLA Piper4.654.65002.241.632
471Stig NordalSANDS4.647.29003.130.728
472Ulf Martin Veel LarsenLund & Co4.646.70214.266.1362.270.513
473Geir-Arne BorgestrandGlittertind4.644.9381.440.6432.288.936
474Tor Anthon ChristiansenSANDS4.636.328313.6361.996.657
475Steinar MageliMageli4.634.017178.7342.012.536
476Alf Johan KnagSANDS4.626.63002.222.423
477Paal-Christian HansenFøyen Torkildsen4.598.10602.040.108
478Erlend HaaskjoldArntzen de Besche4.597.50401.510.688
479Helen Totland ChristensenEY Tax & Law4.594.4061.018.1601.758.966
480Håkon UstaheimRo Sommernes4.583.61102.263.591
481Thomas J. N. FjellGrette4.581.03201.916.844
482Thomas SmedsvigArntzen de Besche4.574.05420.570.0072.007.563
483Bjarte GrønlienSimonsen Vogt Wiig4.568.30125.016.4342.025.766
484Gaute KrokannHaavind4.567.15301.525.754
485Olav JohansenSimonsen Vogt Wiig4.554.9466.465.5821.748.073
486Jørgen AardalsbakkeGrette4.550.51601.919.003
487Grethe GullhaugKluge4.545.83902.000.484
488Kristian KorsrudGrette4.541.6772.160.2311.952.202
489Frode A. InnjordHjort4.536.37015.124.3131.842.327
490Per Trygve SekseSekse & Co4.534.69213.012.6112.182.291
491Christopher Sparre-Enger ClausenThommessen4.529.20202.035.882
492Thomas Eggen MonsenRo Sommernes4.527.71601.491.482
493Jon Schjerpen RuudCampbell4.503.3132.687.1661.152.466
494Joakim M. HovetSANDS4.495.17501.867.160
495Christian B. HjortHjort4.468.8485.827.7412.379.225
496Arild Støren FrickSchjødt4.455.69802.145.425
497Frank Å. AlmåsHjort4.446.1813.314.4591.538.334
498Lars Inge ØrstavikSimonsen Vogt Wiig4.445.60014.184.3941.925.921
499Anders Voje HeierenKluge4.427.9522.297.0742.447.013
500Lars ChristensenHjort4.427.6393.962.4141.769.541

Økt kvinneandel i 2019

Finansavisen Jus har i flere år registrert lønnen til partnere i de største advokatfirmaene som i hovedsak jobber mot forretningsmarkedet. I år er ligningsinntekten, formuen og skatten til 1.757 partnere registrert. Det er 45 færre enn i fjor.

I år 136 advokater registrert som nye partnere, mens 181 har forsvunnet ut av ulike grunner fra fjorårets liste. Noen er pensjonert, noen har blitt internadvokater eller gått over i det offentlige, mens noen har blitt dommere. Flere har permisjon fra partnerskapet eller har satset på en annen yrkeskarriere.

Andelen kvinnelige partnere i skatteoversikten til Finansavisen Jus er i år på 18,33 prosent. Med andre ord er nesten én av fem på listen kvinner. Andelen øker litt fra i fjor, med 0,9 prosentpoeng. Trenden er med andre ord positiv. 

30 kvinnelige advokatpartnere med høyest inntekt

Nr.TotalplassNavnSelskapInntekt
113Cecilie AmdahlSchjødt18.719.677
218Siri Birgit TeigumThommessen17.818.611
330Kjersti T. TrøbråtenWiersholm17.225.953
439Anne Sofie BjørkholtBAHR17.068.609
543Bettina BanounWiersholm16.746.687
654Eli Tjomsland AasheimWiersholm16.280.182
768Camilla S. VislieThommessen15.261.516
8109Beret Luise SundetBAHR12.971.966
9130Line Ravlo-LosvikDLA Piper11.070.302
10142Siv SandvikSchjødt10.556.125
11151Camilla Skøie MørkveSchjødt10.208.711
12154Tone Merete ØstensenWiersholm10.181.158
13188Gunhild DugstadWiersholm8.539.306
14191Caroline LundLund & Co8.470.356
15197Eva JarbekkSchjødt8.258.325
16201Torill Hasle AamelfotDeloitte8.151.750
17205Ramborg ElvebakkHjort7.876.557
18215Liv Monica StubholtSelmer7.607.126
19216Ellen Teresa HeyerdahlThommessen7.580.493
20237Birgitte KarlsenWikborg Rein7.136.803
21245Mona SøylandSimonsen Vogt Wiig7.056.595
22251Camilla Kristiansen LunneSchjødt6.997.053
23270Kristine Hasle ØverbyWiersholm6.819.117
24289Christine RødsætherSimonsen Vogt Wiig6.552.845
25293Solveig Fagerheim BuggeThommessen6.484.515
26302Agnete HaugerudEY Tax & Law6.249.269
27308Kari GimmingsrudHaavind6.134.610
28312Åshild FløisandSANDS6.083.991
29315Line CollWikborg Rein6.014.669
30318Christel SøreideWiersholm5.993.504
Kilde: Skatteetaten

Fire av ti nye partnere er kvinner

Nå vil mange sikkert hevde en kvinneandel på under 20 prosent er alt for dårlig, men ser man på rekrutteringen av nye partnere, så er tallet ganske annerledes.

Av de 136 nye partneropptakene på årets oversikt, så er 52 av dem kvinner. Det er en andel på 38,2 prosent, nesten nøyaktig dobbelt så høy som på hele listen.

En opptelling fordelt på kjønn av de 181 som har trådt ut av partnerskapet det siste året, viser at 75 prosent av dem er menn. Bare 25 prosent er kvinner.

Det viser at den pågående offentlige debatten om mangel på kvinnelige partnere i store norske advokatfirmaer, begynner å synes på flere områder i statistikken.

Men selv om trekkene er positive, så er det fortsatt mye som gjenstår.

Menn tjener klart mest

Lønnsgapet mellom mannlige og kvinnelige partnere er fortsatt stort.

Snittlønnen til alle de 1.757 partnerne på Finansavisens oversikt var i 2019 på 4.035.000 kroner. Kvinnenes snittlønn derimot var 2.720.000 kroner. Mennenes var 4.326.000 kroner, en differanse på 59 prosent eller 1,6 millioner kroner målt opp mot kvinnenes snittlønn.

Mennenes lønnsvekst var også sterkere i 2019 enn for kvinnene. De hadde 5 prosents vekst i ligningsinntekten sin, totalt 129.000 kroner sammenlignet med 2018, mens mennenes vekst var 6,9 prosent eller 260.000 kroner. Med andre ord, dobbelt så høy i kroner og øre.

En grunn til at kvinnene tjener mindre enn mennene, er fordi snittalderen til kvinnelige partnere er lavere. Det er en kjent sak at jo eldre en partner er, og jo lenger man har vært partner i et advokatfirma, jo høyere lønn oppnår man. Det finnes selvsagt unntak.

De best betalte advokatene i 2019 - 501 til 1000

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
501Vidar KleppeSimonsen Vogt Wiig4.405.1538.749.7371.862.392
502Antonio HolstadBrækhus4.403.44801.463.657
503Gunnar MeyerWikborg Rein4.402.38610.428.1312.725.061
504Ingvild VartdalAdviso4.399.273100.784.6192.431.859
505Bjørgun JønsbergEY Tax & Law4.395.64216.416.9811.998.985
506Steinar NundalKvale4.390.31610.718.7052.034.048
507Kristin BjellaHjort4.389.1701.828.9491.995.212
508Jens Harald BredeKvale4.384.50019.967.5542.594.553
509Claude A. LenthHjort4.382.6411.306.2542.385.037
510Anders MyhreGrette4.373.44001.975.851
511Anders DyrsethArntzen de Besche4.368.31713.250.8681.683.573
512Lars-Erik ØsterbøWikborg Rein4.366.82701.508.959
513Stig Even JakobsenKluge4.346.883261.5211.820.278
514Gro Forsdal HelvikDeloitte4.343.5424.396.6051.866.605
515Bjørn Åge HamreSimonsen Vogt Wiig4.340.212434.6011.657.400
516Anders RødlandArntzen de Besche4.334.6921.974.1771.733.116
517Kenneth MikkelsenSimonsen Vogt Wiig4.334.6183.325.7551.856.691
518Kristoffer HegdahlThommessen4.331.64202.028.116
519Espen Ragnar HamarKvale4.323.5529.386.8171.600.030
520Herman SteenWikborg Rein4.310.70911.171.4041.853.771
521Øystein LøkenKvale4.310.1209.867.4252.216.533
522Knut Hatlem NjøsYtterbøl & Co4.303.18021.249.9101.543.199
523Trond SkoglyØstgård4.300.0265.140.9201.478.612
524Jørn Armand UggerudHjort4.298.99101.831.199
525Knut RoRo Sommernes4.292.58237.738.9652.085.606
526Thomas PiroKvale4.290.85322.718.3312.378.589
527Amund NossKluge4.269.12601.840.784
528Ørjan NilsenSimonsen Vogt Wiig4.267.2206.711.7411.740.201
529Odd R. TvedtRæder4.266.0517.026.6581.692.401
530Ole-Reinhart P. NotøAdviso4.254.07959.439.0312.091.862
531Odd-Harald B. WasendenArntzen de Besche4.246.7773.224.9821.965.958
532Rolf Christian Trolle AndersenHjort4.244.31201.858.112
533Christian H. P. ReuschSimonsen Vogt Wiig4.240.4727.018.4991.865.750
534Børge KnustadSimonsen Vogt Wiig4.239.0999.732.3501.827.673
535Lars Berge AndersenSANDS4.232.44501.720.236
536Kjersti Holum KarlstrømSANDS4.231.27701.162.898
537Frode Kristoffer FinnøyDLA Piper4.224.6922.957.1141.962.403
538Håvard TangenDeloitte4.218.8681.951.7861.804.735
539Oddgeir KjørsvikKPMG Law4.218.60311.871.8361.519.382
540Marianne AbelerSimonsen Vogt Wiig4.203.2285.143.3511.515.844
541Morten FjermerosHjort4.200.96133.716.9941.867.713
542Anne Marie DueHjort4.193.89302.078.233
543Trygve Ove NorumKvale4.190.2317.505.9721.951.394
544Per Christian EriksenSimonsen Vogt Wiig4.187.16613.743.8551.837.227
545Hans-Martin JørgensenDeloitte4.172.45601.819.599
546Arne Torsten AndersenKluge4.167.37601.870.018
547Frode OlsenKluge4.164.61101.722.094
548Bjørn Morten Pedersen BrautiNidaros4.154.47501.357.356
549George H. FulfordFulford Pettersen4.136.7923.849.5311.548.414
550Rune LjostadSimonsen Vogt Wiig4.135.7002.877.7141.977.258
551Cecilie Aasprong DyrnesEY Tax & Law4.134.3453.172.7561.484.965
552Naja DannowKluge4.130.0511.223.2981.716.327
553Sveinung O. FlaatenHjort4.124.4206.039.8812.001.299
554Egil HorstadSchjødt4.121.96701.735.719
555Markus NilssenBAHR4.117.11601.200.774
556Nicolay SkarningKvale4.108.9063.612.7142.218.527
557Robin Aker JakobsenSimonsen Vogt Wiig4.099.33401.662.268
558Belinda T. IngebrigtsenKluge4.096.50701.699.548
559Marius EgebergWikborg Rein4.089.96701.279.868
560Yngve BustnesliKvale4.085.6963.188.1542.234.677
561Magnus TønsethBAHR4.083.56901.194.209
562Jon Reidar GressethArntzen de Besche4.083.4682.711.3461.178.420
563Tone I. GjertsenDLA Piper4.076.3941.962.9351.558.502
564Kjell Richard ManskowPWC4.075.94612.347.6891.927.697
565Vidar JohnsenSANDS4.073.53302.463.977
566Merete Christensen BernauCodex4.062.75601.870.904
567Torkjel VallandKluge4.059.95601.755.061
568Einar EnghHjort4.058.69702.025.347
569Rolf Johan RingdalBAHR4.057.1955.468.9351.786.678
570Gro AmdalKluge4.048.04611.030.8282.132.439
571Anne Dahl FrisakBAHR4.047.864895.2011.162.464
572Per EversDeloitte4.029.37401.833.262
573Anne Marie SejerstedKvale4.019.4605.233.8911.672.748
574Kristin OuromKvale4.013.3715.266.4181.839.451
575Jan-Erik SverreKvale4.010.2241.702.5911.721.774
576Kristin Hjelmaas VallaKvale4.000.9776.983.8071.629.999
577Harald KvarmeEckhoff Fosmark3.996.89602.019.095
578Jens Isak KobroForsberg3.994.1335.080.3261.869.382
579Jostein SundvorRasmussen & Broch3.991.5535.478.8382.601.301
580Andreas BerntHaavind3.990.61601.619.713
581Marius L. AndresenKvale3.986.24302.227.245
582Stine Dalenhag SnertingdalenKvale3.983.47801.913.883
583Marianne KillengreenFøyen Torkildsen3.983.19019.265.9062.095.726
584Stein Knut TonningArntzen de Besche3.982.63201.451.148
585Nils Flesland BullHaavind3.979.47701.860.575
586Bjørn SlaattaDLA Piper3.976.2296.567.1142.153.692
587Cornelius Sogn NessHaavind3.974.315789.8431.624.651
588Per C. Conradi AndersenKvale3.973.6266.060.6902.267.317
589Amund Fougner BuggeSimonsen Vogt Wiig3.970.36401.858.236
590Andreas Stang LundKvale3.968.869480.6261.646.337
591Thomas SandoSANDS3.963.34577.1491.902.276
592Svein HoldenHjort3.961.47001.567.211
593Helge Husebye HaugNorman & Co3.959.64561.096.2353.121.173
594Martin Holger DaleGarmann Mitchell & Co3.942.67101.625.707
595Thom Erik BorgenSimonsen Vogt Wiig3.940.30296.9711.757.411
596Torkel HopeSchjødt3.932.58401.161.767
597Bjørn Sande UrtegaardThommessen3.920.6524.086.5291.635.431
598Carl Christian WahlKvale3.909.0873.170.2751.910.928
599Rune Ulriksen SteinslandThommessen3.906.7393.065.8371.610.813
600Ole Marius BachkeDeloitte3.906.0635.237.5301.707.175
601Lars HovenSimonsen Vogt Wiig3.882.03326.070.2721.945.388
602Linn E. Drejer-DølvikRo Sommernes3.876.05901.414.643
603Jesper HolteThallaug3.874.42919.695.0581.815.334
604Alf Øystein SkudalSANDS3.860.7592.334.7071.644.461
605John A. ReinBA2-Advokatene3.857.06710.744.2411.633.915
606Anders StenbrendenKluge3.846.6611.760.1271.474.145
607Ståle KihleEckhoff Fosmark3.815.61801.427.238
608Torleif P. DahlRime3.802.47921.225.9871.713.719
609Per Ivar SkinstadKPMG Law3.800.9641.647.3221.409.773
610Fredrik HusebyBrækhus3.800.18015.334.3361.449.646
611Christin E. BøsterudEY Tax & Law3.795.52711.337.7372.448.801
612Roy M. SlettvoldSelmer3.790.87401.808.745
613Eirik BirkelundSANDS3.789.06501.202.869
614Sven Ivar SanstølEckhoff Fosmark3.783.57701.952.680
615Harald HaugeHarboe3.782.38801.703.055
616Morten Valen EideWikborg Rein3.777.92101.144.955
617Emanuel FeinbergGlittertind3.771.135232.9681.368.184
618Christian Ø. PoulssonKvale3.768.11102.122.003
619Ole Edward HagenØkland & Co3.753.10213.232.0331.618.604
620Kristian LindhartsenKvale3.740.87401.729.335
621Christoph MorckBrækhus3.730.75301.085.964
622Svein Gunnar AndresenKPMG Law3.730.43918.838.3121.424.019
623Kristoffer Larsen RognvikSimonsen Vogt Wiig3.713.59201.456.031
624Erik Myhr NilsenSANDS3.711.4577.974.3881.852.159
625Per OmrengNova3.709.6288.463.7051.295.536
626Johan F. GjesdahlWigemyr3.705.1665.854.9771.392.634
627Anders Harald LilandKPMG Law3.695.4947.956.6931.210.945
628Henrik SvaneTenden3.689.81810.242.1402.039.807
629Tor Erik HeggøyTenden3.683.1962.716.5141.082.598
630Mari Elisabeth WetlesenDeloitte3.681.7205.397.6941.582.676
631Anders BergeneDLA Piper3.680.9995.824.3881.650.910
632Gøran Mjelde AarvikSimonsen Vogt Wiig3.671.88902.703.925
633Thor LeegaardKPMG Law3.669.6801.277.3721.315.807
634Gudbrand ØstbyeLangseth3.666.97291.278.5101.956.935
635Kim-Robert DanielsenKjær3.664.68001.531.027
636Arild SkageKluge3.656.88901.510.236
637Ole Magnus HeimvikHald & Co3.650.6761.267.1651.332.870
638Jacob Christen ChristensenKyrre3.646.01901.404.884
639Frode S. HalvorsenHarris3.639.86815.920.6551.553.888
640Nils Petter EriksenBrækhus3.626.82301.463.031
641Magne RevheimSANDS3.626.72813.936.3551.835.462
642Carl Urquieta BoreDalan3.622.2542.103.890959.577
643Stein Erik HoveBrækhus3.616.2912.317.7031.229.704
644Esther Lindalen Rohde GarderGille3.609.17213.392.6641.747.284
645Erik Øxnevad LarsenDeloitte3.599.4282.948.7191.509.862
646Ove Christian LyngholtTofte3.593.94112.440.1531.988.579
647Arve FøyenFøyen Torkildsen3.591.8629.489.6022.028.117
648Alex BorchHjort3.588.9134.082.4191.389.154
649Ingeborg Moen BorgerudArntzen de Besche3.586.9745.294.5821.630.413
650Arild VestengenEY Tax & Law3.584.2377.4371.561.003
651Lars Trygve JenssenKvale3.580.2544.446.9611.323.565
652Lars Erik NorborgDeloitte3.577.4542.074.2591.525.636
653Rolf RiisnæsWikborg Rein3.574.398767.2261.980.761
654Hallvard B. ØstgårdØstgård3.565.8484.077.1491.413.965
655Andreas VikHaavind3.560.83301.644.182
656Knut Olav FianeFøyen Torkildsen3.560.6531.253.5281.449.183
657Susanne R. SchneiderKvale3.546.83623.924.2151.923.676
658Johan Mølbach-ThellefsenDehn3.542.6171.370.7971.055.273
659Marius Svendsvoll LangnesGrette3.538.40801.335.008
660Mathias M. TeirSimonsen Vogt Wiig3.533.73601.317.748
661Johan RatvikDLA Piper3.530.96401.665.668
662Eivind GaltaEY Tax & Law3.522.4828.605.3321.549.695
663Jostein LøkenElden3.517.010336.2881.520.015
664Jens Johan HjortRekve Pleym3.497.5012.843.3951.609.402
665Erik LindSANDS3.493.40201.634.939
666Jørgen LindboeSimonsen Vogt Wiig3.479.1144.088.1111.459.352
667Christian Bjørtuft EllingsenSimonsen Vogt Wiig3.468.3325.099.8241.537.588
668Jan Erik KullerudSekse & Co3.459.8463.604.9701.624.406
669Anders G. UtneRæder3.440.9373.526.3571.277.087
670Aslak FørdeHjort3.440.507580.3911.527.104
671Kjell Sagen BergSimonsen Vogt Wiig3.440.16632.049.8091.791.131
672Erlend Laupstad SolbergArntzen de Besche3.424.994629.1471.100.537
673Nicolai SkridsholSANDS3.423.73601.402.581
674Geir Even AsplinKluge3.423.1494.619.3541.571.861
675Geir Arne MelbyDeloitte3.420.27101.469.378
676Thomas C. Grindland WangenHalvorsen & Co3.410.66301.371.956
677Marcus C. LindstrømBrækhus3.408.02501.029.720
678Lill EgelandSimonsen Vogt Wiig3.407.7652.249.0241.505.291
679Christian Kjellby NessetSANDS3.403.30601.732.140
680Bjørn Olav JohansenDeloitte3.401.2802.222.4031.453.533
681Kyrre Tangen AndersenKluge3.392.21201.225.701
682Øyvind VidhammerSimonsen Vogt Wiig3.382.974757.4471.499.169
683Jostein NordbøØkland & Co3.368.9566.444.4991.307.891
684Amund Berthelsen ErdalCLP3.364.6922.365.3821.172.600
685Erik Titlestad MonsenSchjødt3.359.7461.678.2381.042.879
686Robin BrautiNidaros3.354.76301.569.185
687Malin Renate RanheimØkland & Co3.354.02701.197.680
688Jan Loennechen BackerWikborg Rein3.347.6099.054.0762.314.932
689Aslak RundeThallaug3.343.6434.047.0341.225.498
690Cathrine Bjerke DalheimKPMG Law3.340.950615.3311.212.239
691Samuel SkrunesKluge3.340.64201.168.687
692Tom SørumNess Lundin3.326.4792.553.8341.426.227
693Preben AasDLA Piper3.318.0044.885.1531.431.731
694Karin FløistadSimonsen Vogt Wiig3.313.1204.583.9971.231.171
695Henrik GarmannGarmann Mitchell & Co3.309.65701.281.261
696Erling KeyserBrækhus3.300.10101.304.383
697Arne BybergHaavind3.293.97101.044.122
698Thomas Rindahl HåkonsenDLA Piper3.276.07302.042.849
699Gun MaritWahl-Larsen3.269.6385.717.4231.357.861
700Trond SvinøJudicia3.263.45801.499.259
701Mette Anett GranheimEY Tax & Law3.262.18501.472.923
702Jan Ove FredlundKPMG Law3.262.0735.559.4851.161.307
703Erik BruusgaardTenden3.251.32838.958.4371.852.901
704Thomas SmedalØkland & Co3.251.05566.6701.078.723
705Monica SyrdalHjort3.248.8453.939.4831.647.499
706Hogne SkjerpeSekse & Co3.247.64516.417.9871.596.725
707Dag ThorstensenForsberg3.243.40801.429.450
708Kjell BentestuenKjær3.233.3602.582.5491.588.477
709Gisle Edvard ÅrnesSANDS3.219.63801.520.458
710Kristian NordheimSimonsen Vogt Wiig3.209.5242.599.6201.422.015
711Ove-Marthin GranlundSANDS3.198.75212.358.2651.594.486
712Per Andreas BjørganLund & Co3.198.52201.408.576
713Jan Nybøe VablumSimonsen Vogt Wiig3.197.96901.480.859
714Hege Birkeland ErsdalSANDS3.194.90701.765.922
715Tom Carsten TrobergØkland & Co3.183.41601.464.612
716Tor BechmannTenden3.183.04201.494.678
717Einar I. LohneLangseth3.182.41401.302.076
718Harald EvensenFøyen Torkildsen3.178.2646.532.4521.535.951
719Ivar Chr. AndersskogNidaros3.176.533763.6261.499.071
720Agathe LøwenborgArntzen de Besche3.176.43801.105.956
721Jon Aage AndersenRæder3.170.08601.842.672
722Thomas E. AlnæsHjort3.166.99502.276.660
723Lars David RåmunddalFøyen Torkildsen3.166.58401.218.902
724Trond OlsenEY Tax & Law3.166.46601.379.828
725Stig BjørklundKPMG Law3.162.2445.878.6611.134.081
726Peter Rogge EliesonPWC3.154.8855.997.5171.330.919
727Per Bjørn ForsbergForsberg3.154.1471.376.6571.471.669
728Nicolai HalboSimonsen Vogt Wiig3.149.34401.366.983
729Eivind BjøraltThallaug3.149.14615.161.9801.360.491
730Bjørgulv RygnestadWigemyr3.149.0101.587.7931.371.951
731Sigurd KnudtzonWahl-Larsen3.143.61301.461.484
732Kristian Jåtog TrygstadMageli3.133.6857.961.6481.882.006
733Ivan SkjævelandDeloitte3.133.31301.401.509
734Gjermund PekebergØkland & Co3.130.1841.603.5711.213.772
735Frode Martin ToftevågArntzen de Besche3.129.764684.2631.059.119
736Brendan Stewart MitchellGarmann Mitchell & Co3.127.971502.5231.194.616
737Vegard ØienØkland & Co3.117.96101.303.170
738Jan Esben LeborgBrækhus3.117.1598.444.4911.160.978
739Sigve BraatenHjort3.116.10301.352.684
740Andreas JarbøSelmer3.111.35901.140.875
741Morten H. ChristophersenRSM Advokatfirma3.106.83901.393.014
742Jarl Rune HensteinRiisa3.103.3307.262.4921.758.753
743Rune Tjomsås AndersenArntzen de Besche3.100.33201.162.746
744Toralv FollestadBrækhus3.100.30001.105.294
745Frank C. AaseBrækhus3.098.01401.059.779
746Finn EideHaver3.097.3861.864.2271.471.515
747Carl E. RobertsSelmer3.094.3655.087.8071.272.326
748Jacob SolheimFøyen Torkildsen3.087.4526.569.8091.857.072
749Gaute EbeltoftEY Tax & Law3.086.59401.221.332
750Ståle HaugsværRiisa3.078.9235.786.6891.738.003
751Audun Ludvig BollerudØkland & Co3.078.82501.163.349
752Per Asle OusdalBull Årstad3.070.1157.602.8301.791.523
753Kristian Johan FossBull & Co3.066.20801.304.699
754Magnus BroxDLA Piper3.064.73801.278.684
755Stian Sørensen SchilvoldBull & Co3.053.3781.291.2451.092.154
756John Aa SveinsvoldBrækhus3.051.7202.575.5491.249.970
757Nicolai R. NielsenKluge3.041.38801.069.153
758Svein J. Ruud JohansenTax & Legal3.040.9683.422.8652.031.095
759Eirik EspenesBrækhus3.017.94301.030.233
760Anne Cathrine Ellingsen BergRasmussen & Broch3.010.92701.334.844
761Terje SkålandNicolaisen & Co3.008.93526.037.8721.359.804
762Einar DrægebøHarris2.997.3573.100.1851.051.098
763Claus Krag BrynildsenKogstad Lunde2.990.4222.031.7471.359.344
764Thomas AndersenBrækhus2.987.3561.500.376882.023
765Hans Ingvald StensholdtKluge2.982.51201.059.923
766Per-Bjarne BenonisenDLA Piper2.974.1454.297.1581.489.723
767Cathrine Møller FaabergFend2.973.6925.688.890868.209
768Jostein RamseFøyen Torkildsen2.967.330442.9201.721.131
769Katrine Malmer-HøvikSANDS2.965.53101.165.457
770Bjørn Arne JakobsenRekve Pleym2.957.6922.553.5131.365.329
771Yngve AndersenWigemyr2.955.61001.412.548
772Jon Martin AtkinsonArntzen de Besche2.946.5331.121.626917.724
773Kjetil StensvikKluge2.937.615631.6371.009.373
774Kristin Fjellby GrungAdviso2.937.19501.062.617
775Arne ScottPacta2.934.9603.800.7861.063.998
776Jostein GrosåsWahl-Larsen2.934.84701.260.222
777Jørgen SvartebekkRiisa2.934.8413.531.6261.692.963
778Thomas Christian JarningHarris2.932.63801.247.867
779Jon SølandSGB Storløkken2.931.63526.824.6531.277.705
780Birgitte Bie MørkvedMageli2.929.5844.215.4291.443.315
781Stian Roska RevheimPWC2.917.95201.325.655
782Anniken AstrupFøyen Torkildsen2.914.80701.083.116
783Pål Martin AbellHaavind2.910.133699.335900.554
784Lars BaklundNicolaisen & Co2.898.1364.055.776923.307
785Chriss Nyhammer BjorøyRiisa2.896.952922.5241.670.424
786Brede A. HaglundBrækhus2.894.51201.166.023
787Tom Olav AndreassenSvensson Nøkleby2.892.0702.000.850938.348
788Anders HaugerTenden2.890.815628.5401.204.791
789Astrid Foyn-BruunEY Tax & Law2.883.5260948.714
790Eivind ArntsenBrækhus2.876.93401.112.040
791Thomas Oskar StrömbomFøyen Torkildsen2.876.6593.918.010950.512
792Rolf Erik DischDeloitte2.864.3882.067.2771.194.830
793Terese Negaard SørliHaavind2.861.6520890.033
794Per Håkon Korsmo MathiesenDalan2.849.6476.230.0241.279.478
795Gerd Aaland FagerliHarris2.840.330937.262823.392
796Øystein Iden KnagRasmussen & Broch2.832.81801.098.130
797Harry VeumEY Tax & Law2.831.55001.120.124
798Rolf Henning BorgeEckhoff Fosmark2.830.04401.240.999
799Lars Selmar AlsakerSANDS2.826.833962.3261.103.145
800Kristoffer AasebøBull & Co2.816.50301.158.111
801Frode RisnesHarris2.813.3804.260.2361.244.689
802Henrik Braavold JohansenArntzen de Besche2.810.9480946.643
803Christian O. HartmannSANDS2.810.29601.202.222
804Per Christian AskPWC2.809.75201.234.783
805Per-Kaare SvendsenKvale2.808.0749.134.8731.082.985
806Jon Wessel-AasLund & Co2.805.7463.402.741984.018
807Kristoffer Dons BrøndboRekve Pleym2.802.9424.442.0781.345.400
808Harald StrømstadDLA Piper2.787.05301.682.832
809Hanne FritzsønnBDO Advokater2.785.7311.591.9701.386.378
810Peter Anton HiorthSchjødt2.785.5164.497.083883.036
811Eyvind SandvikArntzen de Besche2.781.98901.047.994
812Knut Helge HurumFend2.776.4011.040.313900.774
813Jøran SandvikHaavind2.772.2840835.961
814Gunvor S. AakvikEY Tax & Law2.769.26601.203.093
815Guy LeonardSANDS2.758.40401.107.416
816Marie Vaale-HallbergKvale2.757.10901.127.648
817André MichaelsenArntzen de Besche2.756.0560999.840
818Ida Miriam Espolin JohnsonHaavind2.752.85201.732.007
819Ole Kristian NagRasmussen & Broch2.752.439653.1091.034.142
820Børje Lihaug HoffHarris2.752.00201.048.175
821Cathrine B. HetlandWikborg Rein2.746.7350884.955
822Erland NørstebøPWC2.740.70313.818.8651.353.818
823Petter BjerkeDLA Piper2.740.37101.271.500
824Arild Ove PaulsenSimonsen Vogt Wiig2.733.5744.956.0811.214.123
825Ellen Schult UlriksenHaavind2.729.6180839.961
826Christian EngelstadBrækhus2.729.5070822.401
827Vidar RiksfjordCLP2.726.79101.120.837
828Svein AallingSeland Orwall2.726.49301.001.966
829Hans Otto MeyerRime2.724.75839.961.6941.383.638
830Tonje Christin NorrvallKPMG Law2.720.0976.103.964989.515
831Linn DoornichElden2.719.9190911.930
832Olav Egil MidtgaardSANDS2.718.15601.039.447
833Svend Anders LerringRasmussen & Broch2.704.9629.388.8801.467.971
834Gunnar Holm RingenPWC2.697.9062.150.5651.200.468
835Magnus LütkenSchjødt2.696.4800912.931
836Roland MörsdorfGrette2.696.1179.498.1261.137.957
837Stig Jens HarrisHarris2.689.74901.296.718
838Robert NeverdalHarris2.688.17101.119.629
839Bjørn BrodwallØkland & Co2.685.58901.117.362
840Leif Inge HålandBull Årstad2.684.7881.708.0421.118.260
841Vebjørn Krag IversenHaavind2.681.7480845.927
842Nils Håkon RisbergSimonsen Vogt Wiig2.679.69754.1541.177.320
843Hallgeir RiisøenHarris2.679.393330.0821.002.588
844Fredrik BergFend2.676.62101.191.940
845Pål Magne BakkaHarris2.670.9113.898.0861.196.009
846Hasse BenbergNidaros2.667.8343.699.7451.303.695
847Svein Terje TveitArntzen de Besche2.663.3280913.568
848Jens-Henrik LienMageli2.660.11301.146.248
849Anders EvjenthBull & Co2.656.9793.177.2481.260.027
850Arne EngesæthDLA Piper2.652.37501.812.126
851Yngvar SolheimPWC2.650.48701.134.625
852Håkon Juell HasselElden2.645.347281.954843.296
853Jan-Erik NielsenDalan2.642.5945.931.7391.229.203
854Fredrik OttesenRæder2.642.06901.280.558
855Rune JunkerEY Tax & Law2.639.23701.253.112
856Ellen Cecilie MostadHaver2.637.05801.295.744
857Aleksander RyanWahl-Larsen2.635.351783.5411.068.575
858Ole AndenæsWikborg Rein2.634.17901.050.820
859Erik EriksenTofte2.626.5285.189.3191.137.341
860Trond Werner LundeKogstad Lunde2.624.8019.647.8971.453.209
861Vidar LøhreArntzen de Besche2.624.4390913.283
862Christian S. MathiassenHarris2.622.97701.192.986
863Endre StorløkkenSGB Storløkken2.622.2477.136.8291.108.121
864Erik JohnsrudNess Lundin2.622.15911.516.061928.584
865Jon E. SkjørshammerKvale2.621.88401.136.764
866Nils Olav ÅrsethAGP Advokater2.620.28902.862.597
867Kjetil SchonhowdThallaug2.616.12601.236.550
868Magnus JonsbråtenHaver2.615.9856.112.2651.306.872
869Jo Are Aamodt BrændenThallaug2.611.2031.967.1731.129.163
870Kamilla SilsethSchjødt2.610.4933.667.0431.159.791
871Endre SkjørestadHaver2.609.30711.015.8291.341.262
872Marius A. RødBing Hodneland2.607.67501.161.405
873Ingvild Hanssen-BauerKvale2.606.5340923.639
874Marit BarthPWC2.603.8002.747.8371.125.293
875Tore ThallaugThallaug2.598.5085.710.8171.159.693
876Øystein RemmeØverbø Gjørtz2.596.1200819.090
877Espen TrædalBull Årstad2.592.67701.082.944
878Wilhelm HopenThallaug2.589.46901.189.987
879Sven Anders Stigen DrangsholtHaver2.586.1061.874.4121.270.594
880Tor-Arne HolandSimonsen Vogt Wiig2.586.0671.944.0021.183.775
881Carl Aasland JerstadHaver2.584.7631.033.3111.270.296
882Andreas Claussen WahlBull & Co2.583.5923.462.116949.734
883Trine Agathe LorentzenBDO Advokater2.583.44701.000.338
884Olav PedersenHarris2.583.13801.013.571
885Elisabeth NygårdHaver2.577.8341.753.3701.178.233
886Knut DypvikSimonsen Vogt Wiig2.577.3041.786.6971.118.815
887David HiltonKyrre2.577.0596.347.2431.467.834
888Kjersti LundeHaver2.574.527815.5971.172.695
889Torgeir FjeldskaarSANDS2.573.2040807.953
890Monica Gjerde SperreKvale2.567.983684.9561.950.326
891Bård Brevik HarilaCodex2.564.26161.940.5481.568.615
892Halvor KlingenbergSimonsen Vogt Wiig2.562.536554.721816.513
893Christoffer Nordang-BjerknesSimonsen Vogt Wiig2.561.8160934.269
894Knut Henrik BoehlkeHjort2.560.2965.808.0121.550.786
895Max Henrik JespersenElden2.556.7670965.154
896Kai KnudsenWigemyr2.556.0640946.485
897Odd Walther MoiSANDS2.550.96501.396.651
898Jon AasgaardSvensson Nøkleby2.550.8786.881.2281.094.537
899Sindre OftedalHaver2.548.8103.323.5621.265.135
900Pål Are SundNegota2.541.2382.467.436926.846
901Helge WigemyrWigemyr2.534.0774.637.7261.111.961
902Knut-Terje Winther-SørensenRasmussen & Broch2.522.89101.145.657
903Thor Einar KristiansenSvensson Nøkleby2.507.0160846.914
904Marianne KartumSimonsen Vogt Wiig2.498.24101.267.391
905Herman RoksundHaavind2.497.2680834.268
906Tommy DahlenArntzen de Besche2.496.20401.183.569
907Johan Einar HvedingBrækhus2.490.4467.201.594814.278
908Johan HelgøHaver2.485.34901.186.663
909Roar R. LillebergenFøyen Torkildsen2.475.6421.981.474764.076
910Per Christian Grant-CarlsenBrækhus2.474.77101.122.163
911Ole Edvard TokvamBing Hodneland2.470.69901.521.763
912Randi Hansen VågeHammervoll Pind2.459.07320.168.1331.089.860
913Cathrine Staal EngebretsenYtterbøl & Co2.458.7371.631.112839.799
914Aki Johannes ViitalaNova2.452.8930929.088
915Eivind EliassenSimonsen Vogt Wiig2.452.7440952.993
916Tore HoltanSimonsen Vogt Wiig2.452.44001.207.395
917Håkon KnudsenSimonsen Vogt Wiig2.450.46901.092.978
918Siv Veronika MadlandKluge2.448.53801.061.134
919Trine Lise FromreideSimonsen Vogt Wiig2.439.2660946.514
920Kåre BjørloBull & Co2.437.66801.125.449
921Johan MohnNova2.431.450107.584.4471.569.182
922Håkon SandbekkSelmer2.425.3223.806.6411.075.674
923Botolf Botolfsen-LilleakerLangseth2.422.76027.578.1011.742.496
924Erik RammDLA Piper2.417.62413.886.1001.210.878
925Kristin HegstadBrækhus2.415.5250818.414
926Øystein FlagstadGjessing Reimers2.414.1585.330.0221.994.163
927Elin Mack LøvdalCLP2.408.37501.257.172
928Bernt Torvald ThinnBull Årstad2.406.3673.868.141927.402
929Thor Hager ThorkildsenRekve Pleym2.403.4801.754.9061.144.392
930Jan Haakon RasmussenDalheim Rasmussen2.392.8162.756.140996.680
931Øyvind OlimstadSelmer2.389.13301.068.121
932Terje GulbrandsenSANDS2.386.6472.806.7901.398.031
933Andreas F. FuglesangSANDS2.382.24801.246.857
934Lars Gunnar NagInterjuris2.380.2590872.100
935Arnt L Kvitberg AngellElden2.378.69201.073.930
936Arnt Olaf StillerudTenden2.377.1840989.705
937Odd Andreas IhleDalheim Rasmussen2.375.4998.026.904807.689
938Jan W. SamuelsenKPMG Law2.370.6779.305.434917.719
939Marit E. KirkhusmoSANDS2.361.9072.234.5381.045.205
940Gunnar EspelandSimonsen Vogt Wiig2.361.35701.022.693
941Jan Gunnar NessNess Lundin2.359.48326.883.1131.527.687
942Jens-Petter PedersenDeloitte2.352.6640969.839
943Arne OftedalSimonsen Vogt Wiig2.345.59401.030.981
944Odd Kristian JohansenSalomon Johansen2.344.7132.294.575849.045
945Halvor MansåkerThommessen2.344.44215.194.6141.160.900
946Stine Helén PettersenBing Hodneland2.340.69401.063.956
947Tor André Farsund UlstedSANDS2.340.1660739.560
948Rune FuglestrandEY Tax & Law2.338.3982.042.884960.049
949Rune SandseterDeloitte2.337.1953.432.814957.528
950Magnus ØdegaardBing Hodneland2.331.49601.111.876
951Trude HolmenMageli2.331.27701.107.523
952Gunnar Arne Bowitz HaahjemRasmussen & Broch2.328.3381.179.1861.054.819
953Magnus DæhlinDSA2.327.9050898.294
954Knut AndreassenBDO Advokater2.317.08501.155.081
955Per P. HodnelandBing Hodneland2.313.9964.557.4241.028.478
956Per Karsten WahlSvensson Nøkleby2.311.8145.681.3601.065.796
957Nicolai MyrenSelmer2.311.70601.055.578
958Kristian HersløvSGB Storløkken2.310.9056.832.4811.010.924
959Hans V. HaugSvensson Nøkleby2.310.8882.619.120998.620
960Ida GjessingGjessing Reimers2.300.98215.874.5761.990.067
961Thomas K. Borch-NielsenGrette2.297.22201.044.830
962Karl-Anders GrønlandSGB Storløkken2.295.8782.905.0431.084.100
963Bjørn Erik MørkvedBull & Co2.294.55411.771.788833.421
964Ingvar Klemet GaskiBull & Co2.293.36001.090.406
965Per Tore Kraby LockKPMG Law2.292.4360925.219
966Jan Egill Wendelboe AarøPWC2.290.3230925.145
967Toralf HaverHaver2.279.67201.203.032
968Silje Aga RoganLund & Co2.277.0892.439.354802.117
969Jarle EdlerBing Hodneland2.276.4290949.001
970Per Daniel NybergKPMG Law2.267.061783.454819.614
971Viggo SchergerRime2.265.7718.427.2361.008.439
972Brynjar ØstgårdØstgård2.260.1683.660.0961.134.038
973Gry BratvoldKvale2.260.0640860.247
974Bjarte RøyrvikSvensson Nøkleby2.259.76301.179.436
975Øyvind KilstadHalvorsen & Co2.259.03101.010.466
976Lasse HagenKvale2.256.70001.118.468
977Jan Halstein HaugnesØstgård2.255.9410972.526
978Bergsvein TræthaugThallaug2.250.6200832.953
979Terje AasSimonsen Vogt Wiig2.250.2670974.135
980Christian Thrane AssersonBull Årstad2.248.2200778.153
981Jakob BakkaKjær2.247.8405.454.9761.017.142
982Hege Merete OftedalPWC2.246.0230979.478
983Trond SkjelbreidKPMG Law2.242.0652.643.349838.112
984Norman Hansen MeyerSelmer2.240.79001.020.270
985Ole-Martin JensenLinnet & Co2.239.7570907.322
986Cathrine HambroWahl-Larsen2.236.55618.520.8021.030.612
987Erik Råd HerlofsenStoreng Bech & Due Lund2.235.507382.3061.137.396
988Thomas Lidal JamnePretor2.234.2780890.483
989Jan Martin FjellestadBull & Co2.226.6852.709.7091.226.578
990Hågen HansenSimonsen Vogt Wiig2.226.4760838.332
991Ole Hauge BendiksenLangseth2.224.06701.003.684
992John Olav EngelsenPretor2.222.8269.144.3771.056.639
993Ola MæleKPMG Law2.221.0030790.459
994Marius BastevikenDeloitte2.220.1500951.110
995Einar HeibergRæder2.219.58211.451.8241.238.533
996Arild SolheimsnesGarmann Mitchell & Co2.214.0117.952.047935.050
997Espen KomnæsSverdrup2.209.0630976.405
998Ellen Holager AndenæsAndenæs Aaløkken Veum2.206.8997.304.322728.852
999Rune NordengenBull & Co2.199.6150831.812
1000Erling OpdalRæder2.197.86320.350.9361.495.695

Unntak helt i toppen

I og med at tilveksten av kvinnelige partnere nå er sterkere enn noen gang før, så vil nok lønnsgapet på sikt jevne seg ut. Man kan se tegn til det allerede blant de ti kvinnene med høyest lønn i 2019. Deres inntektsvekst var på over 1,2 millioner kroner mot 2018, eller en økning på 8,72 prosent.

For de ti mannlige partnerne med høyest inntekt i skattelistene, falt derimot snittinntekten med 370.000 kroner fra 2018 til 2019. Av de ti som topper listen i år, er bare halvparten gjengangere fra året før.

18 kvinner er lønnsledende

I år har Finansavisen Jus undersøkt ligningsopplysningene til partnere i 122 advokatfirmaer. Av dem er det både kvinnelige og mannlige partnere i 96 firmaer. De 26 andre har bare mannlige eiere.

Det som kanskje overrasker, er at i de 96 selskapene med partnere av begge kjønn, så er det en kvinne på lønnstoppen i 18 av advokatfirmaene. I flere andre firmaer er det kvinner like under toppen også.

Blant kjente advokatfirmaer hvor en kvinnelig partner hadde høyest inntekt i 2019, finner man selskaper som DLA Piper, Hjort, Deloitte, Hammervoll Pind, BDO Advokater, Fend, Bull & Co, Codex, Lund & Co og Magnus Legal.

De best betalte advokatene i 2019 - 1001 til 1500

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1001Ole Skeidsvoll MoeArntzen de Besche2.194.7840755.895
1002Daniel Løken HøgtunSelmer2.194.0382.315.629963.039
1003Trond O. AspaasAdnor2.191.3452.592.801848.704
1004Andreas Fjærvoll-LarsenWikborg Rein2.186.8890969.640
1005Ingjerd RøynåsWiersholm2.185.8982.806.738947.509
1006Atle BirkelandKyrre2.179.3550999.377
1007Finn Olav R. EldeBull & Co2.176.809566.2981.304.513
1008Hanne S. HolenEY Tax & Law2.174.32120.530.4791.065.119
1009Knut Anders SannesPacta2.174.022572.001717.448
1010Thomas André KobberdalWahl-Larsen2.167.8941.459.777856.244
1011Torolv SundførSGB Storløkken2.161.6210843.473
1012Line WefaldGrette2.161.3320917.247
1013Svein Aage LarsenDeloitte2.159.9181.731.834908.935
1014Hugo MarøyPWC2.154.1072.875.769923.752
1015Else-Marie MerckollLangseth2.153.482337.866816.168
1016Jens Christian GjestiKvale2.153.47601.111.023
1017Peder KarlssonBDO Advokater2.151.2340947.024
1018Christian BendiksenBrækhus2.146.8650896.002
1019Petter Fridtjof KorenYtterbøl & Co2.144.0800745.378
1020Alf Kåre KnudsenBing Hodneland2.135.62201.182.260
1021Torgeir HaslestadNidaros2.132.9180988.205
1022Gro LøgeSelmer2.128.0720979.915
1023Torbjørn Sven StokkePWC2.126.4270894.533
1024Anders UrdalBDO Advokater2.125.8371.917.9561.028.173
1025Johan G. BernanderWigemyr2.124.8670769.838
1026Thomas BensonAngell2.124.4781.654.729910.131
1027Thomas BergeElden2.123.86110.399.475959.308
1028Reidar SmedsvigArntzen de Besche2.123.5080739.372
1029Per Onshuus BjørnsenDehn2.116.4029.924.103669.465
1030Eric Albert RundhovdeDalheim Rasmussen2.111.971920.532861.462
1031Mats Ola HarbergSvensson Nøkleby2.110.3220916.334
1032Inger Helene LieLangseth2.109.7351.318.486750.860
1033Kari Bergeius AndersenStoreng Bech & Due Lund2.108.4852.078.4021.233.866
1034Arve Morten Due LundStoreng Bech & Due Lund2.107.4345.308.3091.205.705
1035Roald AngellAngell2.104.11313.131.259955.129
1036Kjetil Drolsum SandnesNorman & Co2.098.0840584.542
1037Henrik DagestadBDO Advokater2.095.1220749.324
1038Morten Egil GranPacta2.092.2864.713.307707.249
1039Øyvind KraftWahl-Larsen2.090.7427.399.484859.842
1040Ståle HovdaRiisa2.090.5630988.861
1041Thomas LieTenden2.089.99901.038.248
1042Pål André JohansenEY Tax & Law2.089.890945.491771.018
1043Jan Morten EvertsenBull & Co2.089.4715.027.3991.090.316
1044Øyvind Eidissen RansedokkenFøyen Torkildsen2.089.4580827.270
1045Theresa C. OlsenNova2.087.40710.150.2721.033.193
1046Jarle SchelanderHarboe2.087.4041.584.734668.296
1047Vidar LindbekkNorman & Co2.082.4937.740.672950.103
1048Karl Nicolai Vogt SkjerdalFend2.079.2640969.254
1049Roy Arne EikeDeloitte2.076.0840896.496
1050Kristian Berg TomrenThallaug2.073.4580734.627
1051Andreas B. VikorSvensson Nøkleby2.071.1320875.554
1052Jon Fredrik JohansenSelmer2.069.5760919.221
1053Steffen KvislerPacta2.068.9680681.289
1054Eirik RiddervoldSelmer2.054.6090919.129
1055Arne SørsdahlBing Hodneland2.049.9652.429.839830.368
1056Are LianDeloitte2.048.7230855.276
1057Per Arne DammSimonsen Vogt Wiig2.041.35001.175.163
1058Dag Thomas HanssonKluge2.037.35701.249.116
1059Stein Olav HegdalSANDS2.034.8821.012.8921.258.357
1060Petter HolmenSvensson Nøkleby2.034.434221.438886.848
1061Martin Wøien GilhuusFulford Pettersen2.031.1211.042.331658.614
1062Harald André RyenMageli2.028.5580761.026
1063Anne Kjølseth EkerholtKvale2.025.71101.811.360
1064Nils Henrik V. JørgensenBull & Co2.022.5520867.583
1065Leif Oscar OlsenTofte2.020.237573.830888.194
1066Trond Erik SolheimHomble Olsby Littler2.009.8873.249.305738.123
1067Nils Helmer StorengStoreng Bech & Due Lund2.008.4213.575.3981.270.229
1068Gunnar KvammeLinnet & Co2.008.3122.663.843642.458
1069Runar HombleHomble Olsby Littler2.007.8864.963.437754.353
1070Erik Hillestad AasKPMG Law2.007.5350825.620
1071Ole SøbyHBL2.005.2422.014.422863.400
1072Camilla FiskevollBing Hodneland1.999.6034.681.183874.264
1073Audun LillestølenLangseth1.998.79201.099.343
1074Svein Egil Lindø HeikvamForsberg1.996.0720895.978
1075Svein SullandSelmer1.995.19917.030.0782.333.665
1076Eldar M. NessetSimonsen Vogt Wiig1.988.8690866.624
1077John Aage HvardalCodex1.984.72319.033.261861.551
1078Halvor StorskogenSvensson Nøkleby1.983.4400863.285
1079Tom Gerry EilertsenBull & Co1.983.4200776.861
1080Johan Severin SelandSeland Orwall1.982.3680917.922
1081Jens Richard AndersenInterjuris1.980.102999.791820.505
1082Heidi Caroline VarmannKCO1.978.2631.104.743887.732
1083Tomas Ø. KristensenKleven & Kristensen1.978.087550.165902.340
1084Halfdan MellbyeSANDS1.977.8640969.137
1085Oddvar M. MøllerløkkenThallaug1.975.8880741.138
1086Thomas Berg NordahlBull & Co1.975.814176.013769.824
1087Tor Bjarne DahlPWC1.974.3490920.353
1088Are FagerhaugSelmer1.966.6340847.877
1089Sven FarbrotTofte1.965.6960697.436
1090Daniel Markus H. HerdeDeloitte1.964.9631.993.572805.835
1091Paal Elliott ThoresenTenden1.962.149866.853874.685
1092Tore LerheimHomble Olsby Littler1.961.9681.844.733712.129
1093Merete FuresundHomble Olsby Littler1.960.8681.479.107712.441
1094Thomas SkjelbredElden1.958.6291.974.3571.404.029
1095Nadia Christina HallElden1.954.4540868.895
1096Stian Berger RøslandSelmer1.953.5650908.381
1097Christina MoestueDalan1.951.4113.087.688805.654
1098Øyvind Dahl Collet SkogSverdrup1.950.0330786.488
1099Harald SjaastadRime1.947.2607.392.595884.334
1100Paal I. HaugaardBing Hodneland1.946.63816.649.187965.773
1101Jon Norvald EvensenDalan1.941.6403.012.494859.347
1102Trond Aarekol JohannessenDeloitte1.934.6300813.392
1103Lars Hallvard WalbyPWC1.934.4900822.597
1104Ole Morten HusebyForsberg1.933.1267.729.226954.829
1105Helge Skogseth BergLynx1.933.0490904.024
1106Ronald Eriksen BrevikBjerkan Stav1.929.60924.563.2701.395.338
1107Gro HamreTofte1.928.8912.009.582812.802
1108Per Ragnar BronkenSANDS1.928.80101.055.194
1109Ole-Jacob FarstadGrette1.926.5200841.930
1110Wilfred Rohde GarderGille1.925.9223.271.391957.241
1111Peter Bugge HjorthSchjødt1.925.6730844.030
1112Helga AuneEY Tax & Law1.924.7780869.802
1113Eivind Bergo-EriksenBull & Co1.919.25001.125.561
1114Marianne H. DragstenVaar1.917.2681.980.113714.472
1115Thorvald Ornell MyhreStiegler WKS1.915.6985.805.390664.991
1116Carl Christian MarthinussenKvale1.914.4890875.992
1117Owe HalvorsenHalvorsen & Co1.911.91311.263.073814.870
1118Morten HaugenRime1.911.5683.896.239854.446
1119Elizabeth EgeStoreng Bech & Due Lund1.909.2581.373.545982.483
1120Johan Kr. Falk-PedersenSverdrup1.906.7341.638.760852.086
1121Niels Richard KiærRime1.906.6183.878.589849.832
1122Saloume DjoudatBull & Co1.906.5152.575.665864.999
1123Runar HansenBull & Co1.905.60601.151.358
1124Halldis WinjeRiisa1.901.63110.640.6191.409.014
1125Harald PleymRekve Pleym1.897.4816.877.039878.851
1126André StandbergHammervoll Pind1.896.3250844.259
1127Nils GryttenØverbø Gjørtz1.888.9980669.006
1128Anders ReiremoHomble Olsby Littler1.888.5090689.129
1129Jonny Ivan RabbenDeloitte1.888.322530.996778.142
1130Thor Arne WullumStoreng Bech & Due Lund1.888.16901.134.684
1131Karen Margrethe RimeRime1.888.15511.569.776919.126
1132Janne Karin RasmussenSekse & Co1.886.2400849.708
1133Henrik GrungKvale1.885.85802.316.321
1134Marianne KlausenFøyen Torkildsen1.884.3410838.115
1135Harald SætermoRime1.882.5250820.400
1136Thomas Braut SvendsenStoreng Bech & Due Lund1.882.26901.212.484
1137Terje PettersenFulford Pettersen1.879.2144.717.022653.396
1138Vegard Michele LundCodex1.874.5802.064.713760.729
1139Ola OldrenBjerkan Stav1.873.2925.729.538726.970
1140Nora HallénElden1.871.9150531.710
1141Oddvar LindbekkNorman & Co1.871.0901.339.103821.955
1142Per SannrudYtterbøl & Co1.870.8664.980.196672.064
1143Karsten Krüger EngedalKyrre1.870.1780685.727
1144Hilde LarssonKontrakt1.863.767520.147757.532
1145Christian Sturla SvensenLynx1.859.7052.207.831728.308
1146Asle BjellandKluge1.856.0425.319.851923.561
1147Ole Kristian OlsbyHomble Olsby Littler1.854.3030689.388
1148Paal-Henrich BerleDalheim Rasmussen1.853.18701.033.268
1149Hans ErdvikTofte1.852.7571.418.476835.982
1150Terje MarthinsenKogstad Lunde1.851.41201.086.525
1151Nils Anders GrønåsWigemyr1.842.1420916.209
1152Grete Funderud StillumDehn1.837.9823.907.026539.049
1153Jens AasSANDS1.836.5040986.556
1154Anders SvinøJudicia1.833.788317.355976.525
1155Andreas NordheimSimonsen Vogt Wiig1.833.2430767.136
1156Thomas NordgårdHald & Co1.831.8872.089.063762.212
1157Kenneth Foyn MarkengTenden1.831.7920723.396
1158Camilla JøtunBAHR1.828.4030811.231
1159Nils Kristian Ormestad LieRæder1.821.369179.972905.668
1160Bjørn Rener-LarsenHald & Co1.821.182241.776753.785
1161Hans-Christian DonjemHaavind1.820.2790790.793
1162Hallgrim FagervoldØverbø Gjørtz1.820.215130.933920.002
1163Roald AngelfossKyrre1.818.3676.528.723680.890
1164Arild AskautrudDeloitte1.818.220791.480758.886
1165Kenneth SteffensenSANDS1.815.7630636.511
1166Anne SundøyWigemyr1.810.2250715.851
1167Jon Orlando FlystveitNova1.810.0090559.245
1168Linn Kvade RannekleivArntzen de Besche1.807.4280770.459
1169Jon Oppedal ValeSimonsen Vogt Wiig1.798.3920776.871
1170Ketil R. Sellæg RambergSANDS1.794.4131.050.713619.493
1171Gunnar BøyumPWC1.792.0290758.720
1172Pål StendalKjær1.788.9960860.778
1173Anders NordliGrette1.788.7530755.252
1174Ellen Dehn ArvesenDehn1.785.7420504.784
1175Magne OlsenHald & Co1.784.5490752.714
1176Pål KlevenKleven & Kristensen1.783.3861.447.438841.238
1177Camilla Julie WollanDLA Piper1.782.5680713.610
1178Ragnhild KvernelandDehn1.779.9890502.848
1179Amund B. SvendsenGjessing Reimers1.775.13911.936.2051.266.185
1180Cecilie EngebretsenSekse & Co1.770.5101.687.273813.411
1181Roar BårdlundLinnet & Co1.768.8350899.255
1182Anne Gro EngerRæder1.768.7430624.027
1183Thomas TalénDeloitte1.764.0670757.131
1184Svein Steinfeld JervellDalan1.758.2620562.989
1185Vegard Furdal BråsteinSekse & Co1.749.8730802.133
1186Eivind WekreNova1.749.021487.887625.721
1187Morten KokkimMageli1.746.7130726.713
1188Sølvi Nyvoll TangenStiegler WKS1.744.8741.107.289635.792
1189Peder MorsetDehn1.743.3872.880.408489.740
1190Sigrid Toft FløystadGjessing Reimers1.740.4210880.523
1191Dag Olav RiiseYtterbøl & Co1.740.3185.665.488636.618
1192Svein Kjetil SvendsenElden1.737.1180716.067
1193Rune TveitRiisa1.735.9390752.772
1194Fredrik Astrup BorchLangseth1.734.1710683.336
1195Per Sverre RaknesØverbø Gjørtz1.732.1200582.340
1196Anne H. SendingHaavind1.731.6620752.042
1197Ulf Werner AndersenBA2-Advokatene1.727.4449.348.029819.406
1198Camilla GryttenKluge1.727.4360748.438
1199Ole Houlder RødstølØverbø Gjørtz1.727.04624.652.767841.999
1200Ole-Jacob MartinsenYtterbøl & Co1.726.3180619.664
1201Thor-Erik AndersenWigemyr1.724.0784.233.417766.912
1202Rasmus D. WoxholtElden1.722.0001.341.269706.059
1203Sigurd VestrheimSGB Storløkken1.719.2511.916.507723.563
1204Petter TendenTenden1.718.90416.577.953664.451
1205Geir GregersenKontrakt1.717.3100707.392
1206Carl A. ChristiansenRæder1.717.08911.692.384682.491
1207Roar VegsundStiegler WKS1.716.2280603.448
1208Christian Jacques AubertLangseth1.714.9387.149.170704.235
1209Berit Svensli SolsethArntzen de Besche1.713.891648.074674.302
1210Fredrik VerlingDLA Piper1.713.1900739.785
1211Caroline Jahre ViksandTenden1.711.8300598.121
1212Bjarne BekkeheienHaver1.710.3060844.305
1213Christian SolemslieBrækhus1.708.36383.961728.767
1214Jahn Magnus JahnsenHBL1.705.5793.207.142612.616
1215Edvard ÅrstadBull Årstad1.700.4736.628.765730.428
1216Simen Blaker StrandGjessing Reimers1.695.0071.256.829863.144
1217Anitra HaldorsenDehn1.693.6015.736.941521.963
1218Trine FribergWahl-Larsen1.691.1020724.632
1219Anne Christine WettreRæder1.687.9020751.932
1220Thor Harald EikeEurojuris Haugesund1.685.7470629.118
1221Mathias Sejersted BødtkerLegalis1.685.66815.885.914712.704
1222Erik OttemoWigemyr1.680.7841.114.823883.074
1223Frode Heggdal LarsenBing Hodneland1.680.5541.403.475881.428
1224Erik UlvesæterElden1.679.0630614.800
1225Joar HeideRæder1.678.6910921.631
1226Kine BråtenSekse & Co1.678.2520734.250
1227Fabian Christian Voss SkaaneNova1.676.8820720.742
1228Gøran Møller-ChristiansenElden1.676.8700754.757
1229Trude Gran MelbyeSelmer1.672.0300698.880
1230Rune VikanSeland Orwall1.671.6321.604.994627.822
1231Runar WiikØverbø Gjørtz1.671.4230871.077
1232Marius WesenbergStiegler WKS1.670.276393.701696.379
1233Trond Sigve Seime StokkaNidaros1.664.0660793.729
1234Christian Reegård DalbyBDO Advokater1.663.7820789.720
1235Einar BraskElden1.663.07718.287.424644.609
1236Line NilsenKyrre1.662.1620435.184
1237Odd-Terje Gangstø EldeRønning-Hansen1.658.74036.600.188871.103
1238Kine Yngsdal NystrømSvensson Nøkleby1.655.2286.839.878645.830
1239Aksel KayserStiegler WKS1.652.565129.585593.268
1240Jone StakkestadThommessen1.651.3960731.836
1241Kåre KlausenBing Hodneland1.649.8460994.412
1242Solveig LøhaugenWigemyr1.648.0050935.942
1243Knut HodnelandBing Hodneland1.647.2900834.077
1244Carl-Christian WishmanSGB Storløkken1.643.4900680.913
1245Ole André OftebroRæder1.635.2640854.379
1246Erik BørresenTofte1.634.0180709.490
1247Inger JohansenWigemyr1.633.8630762.940
1248Ingolf HolmenSeland Orwall1.629.058851.284410.053
1249Inger Marie Bodin ÅkvågSvensson Nøkleby1.629.0000552.604
1250Roald Solberg-JacobsenHald & Co1.628.2160680.420
1251Simen KlevstrandHaavind1.626.8780708.207
1252Kjersti Andreassen AasYtterbøl & Co1.626.5063.631.742590.059
1253Per Sigvald WangKluge1.624.1420798.055
1254Rasmus BrodtkorbPretor1.623.1003.430.703709.415
1255Lars Fredrik StyrenHjort1.620.6010691.888
1256Helge NeraalDLA Piper1.619.7720682.086
1257Andreas DaleTofte1.618.2450529.695
1258Jon-Andreas LangeDalan1.616.4817.177.686549.217
1259Ole Per SolumSGB Storløkken1.615.5082.956.338656.200
1260Håkon Sætre RasmussenJudicia1.613.755386.877757.335
1261Vebjørn SøndersrødRæder1.613.3110640.851
1262Carl Wilhelm G. ClausenRæder1.612.1294.114.807739.447
1263Angeline Haraldsen RiisBull Årstad1.609.92821.492.120777.420
1264Kjell FredvikTofte1.609.4662.444.211746.527
1265Anette FjeldDeloitte1.608.9202.680.926638.020
1266Håvard L. BjørnstadCodex1.605.6113.703.722654.415
1267Nils Christian LangtvedtHjort1.605.1240682.520
1268Yngve SkograndRiisa1.595.055235.118673.003
1269Eivind ThorstadDeloitte1.594.9820670.193
1270Håkon Sverre Weel SannrudYtterbøl & Co1.594.8790572.220
1271Erik RosenNova1.594.0422.602.532618.597
1272Morten SøylandTengs-Pedersen1.591.8761.463.052700.688
1273Gard Erik GarlieWigemyr1.588.3090662.174
1274Julie Høydal DavikNorman & Co1.587.0780478.816
1275Morten SøvikMageli1.584.6846.550.895523.496
1276Per Magnus BråthenYtterbøl & Co1.579.1280567.646
1277Knut H. StrømmeHBL1.578.7512.825.102595.222
1278Bjørn O. ØiulfstadBA2-Advokatene1.576.984900.010707.294
1279Robina HussainElden1.571.7660512.093
1280Gøril EngerSvensson Nøkleby1.569.0881.316.895518.337
1281Hans Olav HemnesRæder1.568.26715.603.887679.145
1282Erlend BergstrømStiegler WKS1.564.8040572.936
1283Henrik BergeKjær1.564.7960617.292
1284Anette MellbyeBull & Co1.564.7552.635.720717.269
1285Eirin SimonsenBrækhus1.563.5821.272.321821.641
1286Truls A. SkjerveHBL1.558.1245.193.579575.831
1287Jon Håkon HegdahlStiegler WKS1.558.0620568.057
1288Hans Jacob R. SætherEurojuris Haugesund1.557.2240587.066
1289Egil JakobsenEY Tax & Law1.556.2380595.769
1290Jannicke Keller-FløystadElden1.555.1600571.494
1291Lars Tarjei BerntsenBerngaard1.555.1250557.473
1292Christian L. WithBing Hodneland1.553.5380945.974
1293Ivar StrømsjordetSvensson Nøkleby1.552.4053.814.474779.526
1294Rune Njøs JacobsenArntzen de Besche1.551.96018.589.701759.973
1295Pål Martin SandDSA1.548.9570574.138
1296Ole Andreas DimmenBAHR1.548.1690676.755
1297Bjørn KvernbergElden1.547.1340605.484
1298Per SeimeBA2-Advokatene1.545.9910541.002
1299Thor Z. BekeVaar1.542.4240575.505
1300Therese KristiansenGlittertind1.542.249144.896649.522
1301Are OpdahlØverbø Gjørtz1.541.4000859.571
1302Jon VinjeMageli1.541.2055.568.220512.682
1303Mari Helen GulsvikSelmer1.540.56026.306.276851.355
1304John Arne DalbyNicolaisen & Co1.540.3471.390.723574.911
1305Marianne Aanes StenstvedtSvensson Nøkleby1.539.4670611.198
1306Sjur RingstadNicolaisen & Co1.535.2380583.117
1307Morten Kjær EngerKjær1.535.2283.017.883504.356
1308Kathrine Lien MjellHarris1.535.1390626.188
1309Tony A. VangenElden1.528.0411.319.041907.726
1310Kim EllertsenElden1.526.2143.366.759467.162
1311Johannes Meyer-MyklestadSelmer1.524.6000692.686
1312Hege DahlAGP Advokater1.524.2360652.256
1313Øyvind Hasselø MeisingsetØverbø Gjørtz1.524.1770664.741
1314Johan Mareno TeisethØverbø Gjørtz1.518.9721.948.595743.140
1315Stian WesselSeland Orwall1.515.6230636.834
1316Vidar Claudi-NielsenNova1.514.4122.969.622585.204
1317Bernt HeibergElden1.512.6500602.141
1318Siv Merethe ØveraasenBDO Advokater1.512.374374.058621.266
1319Kyrre W. KiellandRæder1.511.9790694.893
1320Andreas FrislidRæder1.508.2200610.874
1321Alf M. AndersenPretor1.506.47714.363.369724.469
1322Joachim Dahl W. SkjelsbækRiisa1.506.2080650.898
1323Silje Grimseth UllebustHjort1.504.4322.247.075583.446
1324Sverre LillengLynx1.504.4160730.698
1325Thomas AlbertsenJudicia1.498.057604.693572.898
1326John Olav AuranSANDS1.495.9892.502.277760.706
1327Hanne Heum KarlsenSGB Storløkken1.495.9862.085.065612.216
1328Karl Kristian LofstadTofte1.495.5400587.107
1329Fredrik FrøshaugKvale1.489.9280639.765
1330Anne Tengs-PedersenKPMG Law1.487.9230611.695
1331Robert JensenKvale1.487.7548.319.7721.085.939
1332Erlend BalsvikBull & Co1.486.4790423.385
1333Erik KeiserudBA2-Advokatene1.484.7489.521.854527.496
1334Kjersti Schiøtz ThorudTenden1.484.3110551.005
1335Ingjer OfstadBDO Advokater1.483.1830810.863
1336Ylva B. Gjesdahl PetersenThommessen1.479.8040636.141
1337Torkil NorstrømNegota1.478.7730620.640
1338Geir Michael E. JesinskyElden1.478.5190486.280
1339Fabian StangElden1.478.17711.067.725655.244
1340Morten Justad JohnsenKleven & Kristensen1.475.4520673.213
1341Leiv BjørnsenBull Årstad1.474.7023.330.054620.378
1342Lise Marken AasterudMageli1.474.653785.583464.937
1343Dag Borgen NødtvedtStiegler WKS1.474.5850549.684
1344Christian SkogeHarris1.468.8730624.909
1345Jonas AartunDLA Piper1.467.9820633.068
1346Rasmus Sigvard BrochRasmussen & Broch1.467.6252.718.272555.162
1347Finn Magne PrydzHjort1.467.1680620.082
1348Christopher W. HusebyeBull & Co1.458.2040835.651
1349Fredrik UndheimTengs-Pedersen1.457.4810638.644
1350Roy Hedly KarlsenBjerkan Stav1.456.0840596.686
1351Didrik ModalEckhoff Fosmark1.451.59413.054.125792.653
1352Stephen G. FulfordFulford Pettersen1.451.3350467.256
1353Audun GjøsteinSeland Orwall1.451.3090603.742
1354Henriette HolmenDeloitte1.450.4630603.204
1355Morten AndreassenElden1.448.4190494.193
1356Rune AndersenBing Hodneland1.447.575741.708810.154
1357Jan AubertKogstad Lunde1.445.6179.504.441672.853
1358Sindre AaserødHammervoll Pind1.445.1809.409.301584.280
1359Ingrid LauvåsEurojuris Haugesund1.442.4940541.731
1360Gunnar SteenInterjuris1.442.3506.096.950655.710
1361Rune F. AndersenHBL1.440.6912.676.627544.650
1362Roar Cordes NilssonMageli1.436.903875.172451.682
1363Henrik Moestue BangSverdrup1.433.25251.705.893845.766
1364Cecilia Margarita DinardiElden1.432.0410446.678
1365Øyvind HaalandBDO Advokater1.431.7250614.592
1366Per Christian FrichEckhoff Fosmark1.431.4615.783.667585.033
1367Sindre Reimers RisingElden1.431.1530657.401
1368Eivind Grimsø MoeHjort1.425.8620605.912
1369Knut BoyeBA2-Advokatene1.424.2835.940.928562.365
1370Tormod TorvangerRasmussen & Broch1.423.7800566.040
1371Jens Baumann MelbergArntzen de Besche1.423.4430615.559
1372Per Magnus FalnesStiegler WKS1.421.4570537.996
1373Kristine W. Hyldmo BjørnvikThommessen1.421.0210579.984
1374Christine H. DowningDeloitte1.420.6370596.598
1375Finn LervikØverbø Gjørtz1.416.3550695.056
1376Roy Peder KulblikØverbø Gjørtz1.415.7212.477.990527.753
1377Sigrun SagedahlProjure1.415.4290697.068
1378Kjersti GjellesvikTorstrup1.414.0664.788.095512.577
1379Odd Eirik OsmundsenEurojuris Haugesund1.413.9160529.370
1380Lise M. Østensjø WaageEurojuris Haugesund1.413.1480520.216
1381Espen QvistPWC1.409.6150600.101
1382Hanne Sverdrup DahlAdvokatfirmaet Dahl1.408.32220.572.408705.915
1383Jan Magne IsaksenKluge1.401.7340593.630
1384Knut LerumTorstrup1.399.1510482.508
1385Håkon AndreasssenStoreng Bech & Due Lund1.396.7700618.078
1386Alf Tore NilsenTofte1.396.7663.609.805652.524
1387Einar HarboeHarboe1.396.6509.175.413630.613
1388Eeva KantanenKluge1.396.2890610.189
1389Bård Christian BraathenBDO Advokater1.396.1921.032.950734.785
1390Hildegunn R. LundbakkSelmer1.389.8340568.719
1391Tor Kristian LånkeArntzen de Besche1.388.2130605.632
1392Christian BohneKjær1.386.6060567.824
1393Ole Magnus TronshartBjerkan Stav1.385.3506.562.241547.296
1394Ada Cathrine Høst MyttingMageli1.385.1380472.815
1395Heidi Christin EkremMageli1.383.5670635.780
1396Kari-Ann MostiGrette1.383.5481.151.732561.992
1397Bjarte Reidar AambøØverbø Gjørtz1.381.2770670.412
1398Christer BjørnevikHaver1.380.2130534.084
1399Sidsel KatralenElden1.377.8091.245.615556.553
1400Bjørn Kristian StorliAngell1.377.7190571.567
1401Wenche Maartmann-MoeArntzen de Besche1.376.8080561.223
1402Stig WalleGrette1.375.97382.494571.932
1403Egil Stefan EilertsenHarboe1.373.8812.752.245474.196
1404Line VoldstadDLA Piper1.366.5480590.600
1405Ann JohnsenFend1.363.9692.303.432626.502
1406Anders HaugeNess Lundin1.363.3370647.279
1407Øyvind Greaker BjørndalGrette1.360.2440545.911
1408Jan Åge NymoenKPMG Law1.359.3581.769.312568.153
1409Aksel HaraldsenHBL1.357.5726.924.370736.245
1410Karen Anne RekkedalSelmer1.355.2500581.726
1411Maria Cabrera StråtveitDalan1.353.9510458.228
1412Ole Johan StensliRo Sommernes1.352.7370576.555
1413Christian Piene GundersenMageli1.351.090208.364522.334
1414Per Anders VaagenesVaar1.349.9840574.098
1415Andreas EkkerBjerkan Stav1.348.6960528.794
1416Magnus GrøfjeldTorstrup1.347.0710469.941
1417Gaute CorneliussenPWC1.346.6521.354.318574.915
1418Stine JarslettMageli1.342.5761.774.421450.482
1419Andreas ErdalTorstrup1.339.4363.551.394485.578
1420Harald Ombustvedt SletnerDalan1.339.3390619.141
1421Kristian BrandtHjort1.337.9000551.196
1422Gard A. SkogstrømAGP Advokater1.337.0790584.802
1423Tor Øystein EngeStiegler WKS1.335.8872.002.422431.226
1424Kristoffer LerumWikborg Rein1.334.0880528.449
1425Alf Erik JentoftHammervoll Pind1.332.5183.688.756745.929
1426Runar Nordby JohnsenAdviso1.330.8591.696.185551.474
1427Andreas Mello-KildalDLA Piper1.330.5770573.128
1428Eystein SetsaasTenden1.330.264238.819608.399
1429Hans Christian SteenstrupWahl-Larsen1.327.1704.673.065509.036
1430Martin Olsen HøyeAdviso1.326.6810560.782
1431Kine. B. ChristophersenSelmer1.326.0660542.646
1432Paul AakreHammervoll Pind1.322.3942.354.303547.705
1433Hugo-A. B. Munthe-KaasDLA Piper1.321.0000610.023
1434Odd MoeSANDS1.319.8870593.354
1435Anne HelsingengBull & Co1.319.6490601.607
1436Christian LillevikHill & Co1.319.4700587.734
1437Ylva Cornelia AxelsenSANDS1.318.3913.962.759530.554
1438Kristin Nyhus HalvorsenKvale1.317.8520959.000
1439Peder LandfaldDSA1.314.6350492.823
1440Jon Ketil GjørtzØverbø Gjørtz1.314.5325.431.428584.931
1441Jøran KallmyrRæder1.314.4820698.164
1442Mathias Hellum-LilleengenBing Hodneland1.313.6720715.347
1443Kyrre Richard OsmundsenAdnor1.313.0770528.740
1444Mass Anders HusLynx1.310.09922.084.657766.300
1445June SnemyrThommessen1.309.6660535.576
1446Hans Peter SverdrupKontrakt1.309.58310.747.215615.246
1447Monica Wessel JotunTax & Legal1.309.48111.033.516494.078
1448Siril VisnesArntzen de Besche1.306.7640530.164
1449Morten PindHammervoll Pind1.305.7992.550.581613.677
1450Odd Gunnar KallevikEurojuris Haugesund1.305.4120509.700
1451Truls NorderhaugCampbell1.300.7020513.722
1452Trond SkogvollRønning-Hansen1.300.4720446.122
1453Lars Kokkin ChristiansenRasmussen & Broch1.296.5260478.288
1454Helene Earl HauglandBull Årstad1.295.1490558.667
1455Ørjan EskelandTorstrup1.293.7570460.062
1456Lasse JensenTenden1.292.9420515.116
1457Gro S. MårSverdrup1.292.1614.202.228470.789
1458Kurt A. ElvevollHammervoll Pind1.291.1762.575.060504.177
1459Per Arne DæhliSelmer1.290.1482.146.062942.270
1460Erik AlverAlver1.288.3291.367.138525.314
1461Fredrik AgerupBrækhus1.285.5870654.280
1462Tom Eivind HaugSverdrup1.285.2642.009.695538.341
1463Tore HoemBDO Advokater1.283.2990854.657
1464Jenny Sveen HovdaBull & Co1.282.8210409.552
1465Ivar HobbelhagenHarboe1.281.9720522.365
1466Lars André GjerdrumAGP Advokater1.281.0645.153.2711.969.642
1467Rita AaseHBL1.277.7381.390.503444.729
1468Øystein Vartdal RiiseJudicia1.277.4360455.993
1469Jorunn K. Moltu JacobsenDalheim Rasmussen1.277.2560614.904
1470Sverre HetlandEurojuris Haugesund1.274.9680451.487
1471Torgeir MyrstadGrette1.268.9407.007.561521.862
1472Johannes Arve AspehaugØverbø Gjørtz1.268.6310512.222
1473Toralf WågheimRiisa1.266.2520530.674
1474Harald RammLangseth1.265.49396.260.4271.076.438
1475Ingeborg V. AavatsmarkWikborg Rein1.262.0890513.835
1476Janne Eide RoalkvamBull Årstad1.258.0980480.280
1477Henrik Renner FredriksenSGB Storløkken1.257.1530596.613
1478Odd Rune TorstrupTorstrup1.255.2100472.244
1479Jørund TuvengAdnor1.254.6120498.115
1480Caroline AastebølAndersen & Bache-Wiig1.247.1200503.261
1481Lars Kåre PedersenBull Årstad1.246.7200466.433
1482Lasse ØdegaardBerngaard1.243.1100463.140
1483Marianne RodveltHald & Co1.242.2710465.258
1484Jørgen BorgeDalan1.241.4980504.658
1485Petar SekulicAndenæs Aaløkken Veum1.240.2750492.178
1486Tom SolbergPretor1.240.1840529.937
1487Thorkil H. AschehougGrette1.239.5283.056.817479.399
1488Christofer ArnøHBL1.234.3970431.926
1489Espen FuruholtSANDS1.225.4040468.231
1490Johnny VeumAndenæs Aaløkken Veum1.225.2990586.072
1491Bjørn FrafjordBull Årstad1.223.1490479.970
1492Gunhild BerganElden1.222.9603.459.688516.948
1493Terje Dahl SvendsenTenden1.221.2920631.619
1494Thomas BenestadSalomon Johansen1.220.8747.429.433455.023
1495Erik Smidt SnekvikCodex1.216.2900444.137
1496Christian BackeArntzen de Besche1.209.5432.591.605502.143
1497Tom Barth-HofstadElden1.207.5650446.953
1498Inger Lise LøvnesethMagnus Legal1.192.5680487.796
1499Henrik Andreas JensenLegalis1.192.4076.306.993516.482
1500Gjertrud Hauan BehringerKPMG Law1.190.9330510.244
BLANT TOPP 5: Skatteadvokat Bettina Banoun i Wiersholm er i år nummer 5 blant de best betalte kvinnelige partnerne i advokatfirmaene. I fjor var hun nummer 6. På hovedlisten avanserer hun 9 plasser til 43. plass. Foto: Andreas Klemsdal

Fem på topp 50

Selv om det er positive takter å spore når det gjelder rekruttering av kvinnelige partnere og lønnsutvikling, så domineres fortsatt topplisten av menn.

Av de 50 partnerne som tjener mest i Norge, så er bare fem av dem kvinner. Cecilie Amdahl fra Schjødt troner øverst blant kvinnene og inntar plass nummer 13 på hovedlisten.

Siri Teigum i Thommessen er nummer 2 og 18 på hovedlisten. Kjersti T. Trøbråten fra Wiersholm er henholdsvis 3 og 30, eiendomsadvokat Anne Sofie Bjørkholt i BAHR er nummer 4 og 39, mens skatteadvokat Bettina Banoun er nummer 5 og 43. 

Tre av de fem kvinnelige partnerne har høyere plasseringer på totallisten i år enn i fjor, og størst klatring er det Amdahl som står for. I fjor var hun 83. Hun har med andre ord bykset 70 plasser på ett år. Hun har fortsatt ti mannlige kolleger fra Schjødt foran seg på lønnslisten.

Schjødt betaler best

For det er Schjødt som dominerer når det gjelder lønn. Av de ti best betalte partnerne i Norge er åtte fra Schjødt. Pål Lieungh i Thommessen presser seg inn på 3. plass, mens Stephen Knudtzon, mangeårig Wiersholm-partner som har startet for seg selv, kaprer 7. plassen med 20,6 millioner kroner i ligningsinntekt i 2019.

Topp 100-listen domineres av advokater fra de fem store, Wikborg Rein, Schjødt, Thommessen, BAHR og Wiersholm. Sistnevnte har flest godt betalte kvinner i toppsjiktet.

Utover disse fem selskapene og en frittstående advokat, er det to partnere i Glittertind og én i Ro Sommernes som sniker seg inn blant på oversikten over de 100 best betalte partnerne i Norge.

Og av de 1.757 advokatpartnerne på Finansavisens liste, er i år 322 kvinner. Ny fasit kommer om et år.

EN AV FÅ: Nils-Henrik Pettersson i Glittertind er nummer 60 på inntektstoppen. De 59 andre foran ham kommer enten fra advokatfirmaene Schjødt, Wiersholm, Wikborg Rein, BAHR eller Thommessen, med unntak av én frittstående advokat. Foto: Brian Cliff Olguin

De best betalte advokatene i 2019 - 1501 til 1757

Nr.NavnFirmaInntektFormueSkatt
1501Peter LendaGrette1.186.9350476.616
1502Martin WikborgMagnus Legal1.185.43322.969.838645.844
1503Anne TellefsenHBL1.184.0430435.284
1504Jostein MoenKvale1.182.4420837.541
1505Thomas AngellAngell1.178.9783.583.395513.175
1506Snorre KristiansenNidaros1.177.7980495.015
1507Anette ThunesFøyen Torkildsen1.175.3430535.746
1508Odd HyllandSvensson Nøkleby1.173.3812.742.351497.517
1509Per VinjeHammervoll Pind1.172.6210712.301
1510Jan Henrik HøinesEurojuris Haugesund1.171.6160433.790
1511Martin Fevaag LarsenSANDS1.170.1860473.635
1512Svein Kristian HaanesTofte1.170.1510508.771
1513Stian Finne LangeKCO1.170.0416.461.478459.144
1514Fredrik BieHammervoll Pind1.169.1100496.031
1515Pedro Schonhowd LeiteKPMG Law1.165.7911.509.758500.763
1516Rune Rudolf HaglundArntzen de Besche1.164.911862.198467.411
1517Karin Tømmerås VikTax & Legal1.164.1691.786.366416.006
1518Lars-Petter Weyer-LarsenSelmer1.157.6300481.760
1519Sten Tore ØdegaardAdnor1.155.6690473.436
1520Erik Salbu AaslandRæder1.147.5410682.386
1521Thomas EngebretsenKjær1.147.2150550.513
1522Martin Harold FulfordFulford Pettersen1.146.4191.200.055381.463
1523Svein Arne HagenTofte1.146.1501.553.982711.259
1524Maren EideElden1.145.9460444.601
1525Thor WesselBull & Co1.140.8400445.594
1526Jørn Ivar SandnesKPMG Law1.140.183281.131491.461
1527Rolf Jacob CappelenDehn1.139.2902.575.871310.773
1528Kjell TorkelsenTofte1.136.0031.535.799601.629
1529Trude StormoenLangseth1.134.1940468.111
1530Arild HoldenElden1.132.1350428.697
1531Ingunn TunesRSM Advokatfirma1.129.7743.250.401470.086
1532Richard Søfteland JensenAlver1.125.805366.748393.595
1533Erik FjeldstadKogstad Lunde1.124.3470556.884
1534Anders HoelAdvokatfirmaet Dahl1.120.8260472.670
1535Tore Johan SørlandElden1.118.9070373.455
1536Catherine SandvigØkland & Co1.111.5910451.338
1537Vegard AaløkkenAndenæs Aaløkken Veum1.111.5240578.231
1538Hanne HeltneCLP1.110.7400441.049
1539Odd Gunnar HammernesBjerkan Stav1.110.297661.921407.404
1540Kristin MorchYtterbøl & Co1.108.861511.401407.217
1541Jørgen BullSeland Orwall1.106.3780361.632
1542Agnetha Johansen ÅsheimPWC1.105.1760462.908
1543Thomas GundersenBjerkan Stav1.104.6501.965.810408.920
1544Bjørn RudjordElden1.098.6720524.310
1545Tone Tangevald-JensenZacco1.097.6868.741.812460.608
1546Bjørn Olai ByeNegota1.094.8410453.835
1547Espen Juul HauganCodex1.089.21024.094.252637.132
1548Tine LarsenDSA1.088.0361.531.537377.318
1549Morten AndresenDalan1.086.4600529.625
1550Kim Brügger VillangerElden1.086.2340432.815
1551Ståle SpjøtvoldPretor1.085.8010460.401
1552Jan Kjetil BrekkenAlver1.085.1200385.505
1553Torbjørn Kolås SognefestElden1.084.6381.109.849403.212
1554Karl Bjørnar OlsenBjerkan Stav1.077.5590403.972
1555Rode Stig Rønning-HansenRønning-Hansen1.076.8400391.714
1556Erik ÅrstadBull Årstad1.076.8060524.512
1557Eva HagenRæder1.075.2171.535.690374.833
1558Thomas F. RukinZacco1.073.2951.219.969425.239
1559Per Magne KristiansenElden1.069.4700401.937
1560Lisa DigernesBull & Co1.067.6110444.194
1561Ragnhild J. NaklingStoreng Bech & Due Lund1.062.3680456.639
1562Thomas HansenCodex1.060.1980442.306
1563Terje HensrudWahl-Larsen1.060.0042.609.203414.554
1564Thor Henning PedersenWahl-Larsen1.059.9470584.385
1565Frode André MoenZacco1.057.8760416.730
1566Cato Bjørn MyhreLangseth1.052.57611.067.944347.788
1567Kristoffer SiverstenElden1.042.8440419.763
1568Mette Cecilie LoeØverbø Gjørtz1.042.8340483.505
1569Kjetil Baustad EgelieTenden1.038.5670430.297
1570Synne BjotveitRSM Advokatfirma1.037.4900466.166
1571Øyvind SundInterjuris1.036.2960319.281
1572Hillevi T. MyhreKvale1.035.0110526.331
1573Pål Christian GarliePretor1.033.7910417.973
1574Wensing LiDeloitte1.032.9990424.029
1575Christen Nils AgerupTenden1.029.6940441.033
1576Roberto Ortega AlonsoAndersen & Bache-Wiig1.023.616800.171391.982
1577Kristin Haram FørdeBull & Co1.023.1450820.946
1578Solrun VikTofte1.015.2823.837.272432.244
1579Benjamin Sørensen AgdesteinBerngaard1.014.2610402.919
1580Harald Bjelke jr.Tenden1.013.4270477.154
1581Stian HeimdalArntzen de Besche1.008.6100414.397
1582Linda Ellefsen EideElden1.005.6910407.561
1583Christian Fredrik MagnusMagnus Legal996.0759.853.438488.997
1584Live Wilhelmsen LindholmPacta995.2965.166.748359.109
1585Sonja Elisabeth Bernt HeimsetDalheim Rasmussen994.6420405.345
1586Per Aksel HosarNordia Law994.2950400.882
1587Elin MathisenBerngaard994.19147.994406.468
1588Christi Erichsen HurlenLund & Co993.3630381.718
1589Jørgen VangsnesWikborg Rein991.0420433.717
1590Bjarte BogstadBull & Co989.0570449.746
1591Anja I. ThorheimLangseth984.6951.362.625374.474
1592Lars Erik GrødalØverbø Gjørtz980.8300412.662
1593Eivor ØenCampbell976.793733.226366.308
1594Mari Kjellevold BrygfjeldDSA975.7210352.287
1595Øyvind Gaute BergBorgen975.4870387.520
1596Liv Randi DoblougCampbell958.476301.369349.489
1597Dag Campbell PedersenCampbell956.1880350.858
1598Kjell Oddvar HeggvollAdnor953.0050469.608
1599Lars Marius HolmAndersen & Bache-Wiig952.0980398.234
1600Elisabeth RødBorgen942.1472.586.860360.626
1601Erik Staurset AndresenØverbø Gjørtz940.970396.899367.480
1602Jannicke Knudtzon RokkanKPMG Law940.2282.536.652359.108
1603Camilla Meland MadsenHarris940.0510410.302
1604Kristine JensenLynx937.6640373.050
1605Inger Roll-MatthiesenBerngaard937.0295.565.312377.465
1606Trond LarsenDalan936.808388.765355.388
1607Tom Erik LundeCodex935.8000356.397
1608Tor Hannibal FossumKCO935.49812.838.752394.167
1609Lise IlstadHald & Co935.2060457.258
1610Ingrid Maria HolmAngell933.9430368.001
1611Rolf AndreassenNova933.8712.643.111345.955
1612André Marthinussen LarsenBjerkan Stav933.6090374.313
1613Therese Lohne BoehlkeNess Lundin932.4862.725.613367.517
1614Per Vegard BergheimZacco931.445872.706381.245
1615Kristine Rønningen BlaauwHammervoll Pind929.9920389.160
1616Anders PindHammervoll Pind922.28501.017.616
1617Per Anders EngelsenPretor922.2600377.006
1618Laila T. KristjanssonMagnus Legal922.188360.944347.356
1619Pan FarmakisLangseth920.8500392.515
1620Gorm LyngPretor919.2802.293.926347.117
1621Guri Uvsløkk VagnildhaugBjerkan Stav916.5650333.738
1622Ida AndenæsElden915.443383.695260.246
1623Karoline Røvik ZeinerDalan913.4591.072.048353.136
1624Håkon LaugerudCampbell903.5580349.045
1625John Aksel StavBjerkan Stav902.6340366.928
1626Thor Arne ReitanBorgen898.223123.894336.331
1627Christine Lie UlrichsenBerngaard889.9660351.957
1628Henrik BliksrudElden888.9120447.086
1629Torgils BrynMagnus Legal886.6930399.820
1630Marianne Rytter HusebyLegalis882.0820365.572
1631Eivin JohnsrudTenden874.6730364.795
1632Jostein RøynesdalDSA872.9400378.496
1633Snorre Ottemo NordbyAngell872.8220334.374
1634Halvor FrihagenAndersen & Bache-Wiig871.471556.841332.077
1635Elisabeth VikenCampbell870.7395.545.360349.786
1636Benjamin NordhaugHalvorsen & Co870.3010358.432
1637Kristine LarnengLynx868.9070308.442
1638Øivind Henrik von MehrenMagnus Legal868.3480340.107
1639Lars-Henrik Winsnes BergBrækhus865.8460366.611
1640Ketil Krohn VenåsSGB Storløkken865.8350672.532
1641Holm GrimsrudWahl-Larsen864.8776.051.076332.572
1642Jens Christian SkallerudCampbell861.2090322.261
1643Tonje LiavaagDalan858.6960350.322
1644Henning Rosenlund WahlenHammervoll Pind843.4910341.181
1645Siv Aida RuiAdnor843.2352.651.159321.380
1646Pål GrønstadPacta842.3760303.717
1647Hilde Grytten GuldbakkeAngell834.403441.736316.337
1648Christine Braastad OrreTengs-Pedersen830.0820314.737
1649Karianne RettedalProjure828.0350322.632
1650John S. GulbrandsenBing Hodneland826.4610494.621
1651Torstein BaeLegalis818.3830315.203
1652Lars Stakston KvingeKyrre807.4410308.615
1653Anniken Ramse ArntzenSeland Orwall804.4720301.069
1654Klaus A. Munkeby LinaaeCampbell799.6310293.722
1655Kjell SteffnerVaar797.7760373.634
1656Bjørn Frederick SalvesenSGB Storløkken797.0913.368.426334.214
1657Sven Magnus RivertzDalan795.6372.557.852318.870
1658Per Arne TandbergLegalis794.223173.073307.577
1659Finn Linde EriksenCodex794.1161.838.114322.568
1660Camilla KylloCampbell791.268508.156291.408
1661Thor Tidemann BjønnesHBL790.7710297.794
1662Nina ReiersenBA2-Advokatene786.7092.469.762258.553
1663Synnøve SørdalMagnus Legal782.454880.117289.337
1664Alexander KrogstadHill & Co781.7450271.373
1665Merete BårdsenWahl-Larsen781.2323.394.040447.868
1666Espen EgsethNordia Law778.0211.228.734293.107
1667Harald SlettenRønning-Hansen770.5030277.867
1668Erik Faye ReeSalomon Johansen768.0420315.964
1669Marit Sæther AsphaugRiisa761.5930285.167
1670Mira Tengesdal TorstenbøArntzen de Besche758.2350302.922
1671Petter Sverstad EriksenHammervoll Pind757.7880342.120
1672Per BergstadProjure753.6230358.967
1673Hege SalomonSalomon Johansen750.5985.011.951295.677
1674Cato HelstrømAngell747.164967.105273.287
1675Erik WiderøeBjerkan Stav746.3270308.839
1676Einar LangsethLangseth745.9764.025.293239.780
1677Espen BakjordVaar745.7970281.343
1678Heidi GretteSverdrup743.6000362.515
1679Jørgen HeierCampbell742.7680282.199
1680Ninja RoedeCodex742.1890331.952
1681Ivar HillestadHill & Co740.2680297.438
1682Trond Eirik Samdal NielsenBorgen736.4020296.562
1683Andreas PoulssonCodex730.3452.856.561284.384
1684Andreas LangelandSGB Storløkken728.0950275.986
1685Ida Kollenborg PetterssonKCO725.4770304.590
1686Guri HaarrProjure721.3680381.747
1687Pål Gude GudesenDalan720.8340268.941
1688Morten OpstadRæder719.8950637.802
1689Roy Gunnar JohansenBjerkan Stav703.8740291.432
1690Hugo Rolf HansenElden699.7060213.409
1691Kristian Villersø RåumEY Tax & Law699.2770273.356
1692Per Steinar Dyb RingstadSGB Storløkken695.6773.321.584301.849
1693My Tuyet VuongAndersen & Bache-Wiig692.0300253.138
1694Lars Harald RylandsholmAlver686.8940257.602
1695Maria Theresia ThierAndersen & Bache-Wiig682.0970263.794
1696Magnus BøckmannYtterbøl & Co681.3960268.923
1697André Lillehovde van der EyndenCampbell680.8360260.582
1698Thomas RandbyElden680.6270465.696
1699Tone KaarbøRæder679.3420218.909
1700Vidar StorvikSalomon Johansen679.1817.262.675281.423
1701Markus WaterlooBjerkan Stav675.114770.240242.718
1702Bjørn OfstadDeloitte675.0160267.593
1703Even KomnæsHammervoll Pind674.8490368.395
1704Lars Kristian Wulff MyklebustHammervoll Pind674.5200395.661
1705Håvard Utstøl JakobsenRekve Pleym672.2710244.919
1706Jørgen Stang HeffermehlBA2-Advokatene671.59818.720.572347.600
1707Erik Vik MykingHammervoll Pind666.3970403.093
1708Heidi Kjær TrudvangLangseth663.4080275.643
1709Øyvind Carelius SvendsenNordia Law657.739932.920276.474
1710Linn Kristin EvjuFulford Pettersen654.7960232.353
1711Tore Jetmundsen RindedalMageli638.2770237.056
1712Maria Støen ThoresenSalomon Johansen637.5700226.478
1713Nina KibsgaardHammervoll Pind637.1610367.482
1714Hege MortensenNordia Law622.9360253.871
1715Anne GreteHBL621.0970233.433
1716Inge Asbjørn FredriksenNordia Law620.3723.531.294194.709
1717Svein Åge BergsetRiisa617.4773.107.695965.370
1718Anette Skjerven ArnkværnElden615.2970194.125
1719Tore KarlssonTax & Legal614.4630163.662
1720Peter B. GangnæsSGB Storløkken602.8810219.852
1721Mats Iversen StenmarkFend597.748291.684292.150
1722Andreas Haukland WestlyeTengs-Pedersen592.5660215.866
1723Rikard BergWahl-Larsen591.8640224.520
1724Hanne Wold JohansenElden583.534208.204172.492
1725Mette Ottesen BerghFulford Pettersen583.2070220.008
1726Stefan. S. AmlieCodex576.1330222.820
1727Andreas Jensen HofstadHBL574.8730206.733
1728Håkon M. Sterling DanielsenDanielsen & Co571.9270211.086
1729Charlotte Wickman KvammeFulford Pettersen571.7120207.158
1730Turid E. Oltedal LundeDalheim Rasmussen568.5110223.205
1731Fred-Arne GadeBA2-Advokatene563.66913.809.329401.571
1732Susanna AschehoughElden561.8560209.292
1733Øystein HellandHelland Ingebrigtsen556.284423.385641.058
1734Truls JohannesenSeland Orwall524.6350249.984
1735Claus R. FlinderLangseth524.2300286.546
1736Håkon E. PleymRekve Pleym521.0410193.743
1737Tor IngebrigtsenHelland Ingebrigtsen507.792472.396303.774
1738Inga KaasenTax & Legal488.36911.812.693268.795
1739Dag JohnsenTenden451.6083.852.823153.138
1740Kirsten GjermstadNordia Law432.0811.192.782140.864
1741Jens Arne MoslandKjær430.2580212.523
1742Morten BergNova425.295655.662148.279
1743Maria Hessen JacobsenElden417.844190.748128.551
1744Inger ZadigElden409.697919.787130.062
1745Tom A. TorkildsenBA2-Advokatene357.936087.731
1746Jørgen Sandaas JyngeSeland Orwall350.7770313.925
1747Bente HolmvangBull & Co321.8096.111.179214.239
1748Heidi Aas LarsenTenden262.133196.05882.955
1749Monica Thon NygaardElden258.1821.168.464156.814
1750Berit Reiss-AndersenDLA Piper43.2964.950.57340.110
1751Pål Sverre HernæsHjort04.693.778378.680
1752Susanne E. Munch ThoreArntzen de Besche00302.482
1753Marianne OlssønMageli00106.725
1754Yannis LitinasSimonsen Vogt Wiig0015.330
1755Solveig Charlotte AndersenElden008.260
1756Heddy Ludvigsen*Hjort000
1757John Christian Elden*Elden000
* Bor på hemmelig adresse. Ligningstall er unntatt offentlighet