KjøpLogg inn

Brann har fått skjenkebevilling

Brann fikk mandag skjenkebevilling og kan tilby sine VIP-gjester alkohol i forbindelse med arrangement på Brann stadion.

Publisert 16. april 2007 kl. 16.26
Oppdatert 15. des. 2013 klokken 06.15
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 192 ord

På et tidspunkt var det usikkert om det lot seg gjøre å servere alkoholholdige drikkevarer til klubbens VIP-gjester alt fra første seriekamp fordi klubben var for sent ute med å søke om bevilling. Brann er møtt med forståelse for dette hos de delene av publikum dette berører og som først og fremst kommer på stadion for å se fotball. På et tidspunkt var det usikkert om det lot seg gjøre å servere alkoholholdige drikkevarer til klubbens VIP-gjester alt fra første seriekamp fordi klubben var for sent ute med å søke om bevilling. Brann er møtt med forståelse for dette hos de delene av publikum dette berører og som først og fremst kommer på stadion for å se fotball. - Vi er glade for at dette er et tilbud vi kan gi våre VIP-gjester, selv om omsetningen i de arealene vi hittil har hatt løyve for, viser et svært nøkternt alkoholkonsum blant vårt publikum, sier Terje Reistad, daglig leder i Brann Stadion AS til klubbens hjemmeside.Bevilgningen til Brann ligger i det nystartede selskapet Stadion Event AS. Selskapet er etablert for å samle aktiviteter av ikke-sportslig karakter som det nye anlegget åpner for. (©NTB)