Må kutte millioner neste sesong

Bakrusen kom raskt etter at Vålerenga hadde sikret seg klubbens 26. NM-gull i ishockey. Neste sesong må klubben kutte millioner.

Publisert 7. april 2009 kl. 08.58
Oppdatert 15. des. 2013 klokken 16.08
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 126 ord
Foto: Scanpix Scanpix / Scanpix
- Kostnadene må ned med 15 prosent over hele linjen. Vi får ikke råd til å undertegne nye kontrakter med flere av spillerne som har vært med denne sesongen, forteller Vålerenga-direktør Jan Tore Kjær til VG.Tapte sponsorinntekter fra bedrifter som har gått konkurs, og sponsorer som vil trekke seg ut på grunn av finanskrisen, er årsaken til at mesterlaget i hockey må barbere budsjettet med to millioner kroner - fra dagen omsetning på 15-16 millioner kroner.Jan Tore Kjær tror at flere av de beste klubbene må gjennom tilsvarende kutt neste sesong.- Lønningene i norsk hockey har skutt i været de siste årene. Det er noe vi må stoppe, sier han. Kjær varsler også kutt i betalt spillerutstyr til spillerne på klubbens B-lag i 1. divisjon. (©NTB)