Wehrman kan få ny kontrakt

Kasey Wehrman fikk ikke tilbud om ny kontrakt med Fredrikstad. Men nå åpner klubbledelsen likevel for å forlenge med australieren.

Foto: Scanpix
Kultur

Wehrmans kontrakt går ut etter årets sesong. Nylig takket han nei til et tilbud fra Åge Hareides Örgryte fordi han ville spille i FFK ut sesongen. Midtbanespilleren er tilbake i startoppstillingen, og ifølge klubbdirektør Runar W. Henriksen holdes døren åpen for en ny kontrakt.- Det er helt åpent. Toget har fortsatt ikke gått. Jeg opplever samtidig at Kasey har stor forståelse for den avgjørelsen vi har tatt, sa Henriksen på FFKs ekstraordinære årsmøte ifølge Fredriksstad Blad.- Vi vurderer spillerstallen til enhver tid. Men på det tidspunktet vi gikk ut og sa at vi ikke ønsket å forlenge med Kasey var han ikke i vår startoppstilling og heller ikke blant de spillerne som vi ønsket å bygge laget vårt rundt i tiden som kommer, sa Henriksen.FFK forlenget kontraktene til to spillere onsdag. Shabani (21) og Martin Elvestad (19) forlenget sine avtaler med ett år.- De skrev under i dag (tirsdag), og jeg er glad for å ha med begge videre, sa Henriksen til klubbens nettsted. (©NTB)