Nedrykket er et faktum og nå strides det internt i Fredrikstad. Borgerkrigstendenser, mener klubbens analysesjef Lars Tjernås.- Dersom det er tilfelle at det finnes maur og termitter som gnager på det reisverket som klubben bygger opp, så sier det seg selv at det over tid er ødeleggende, sier Tjernås til NRK.Ekspertkommentatoren har vært ansatt i en 60 prosent stilling, og hatt som hovedoppgave å se på FFKs spill og motstandere. Han mener de interne problemene har gått sterkt utover det sportslige.- En borgerkrig, der det er strid internt, kommer du aldri styrket ut av. Vi har 15 ytre motstandere i eliteserien. Å krangle internt om hvem som har skylden, gir ingen positiv effekt, sier Tjernås.Tirsdag gikk to av FFKs mest profilerte supportere, Ulf Berg og hans sønn Jaran og sa at årsaken til FFKs problemer ville bli avslørt.Berg er representanter for en ukjent utbrytergruppe i FFK. Ifølge dem består den av folk fra klubbens administrasjon, styremedlemmer og sponsorer. I løpet av sesongen har de hatt flere hemmelige møter.- Vi har snakket om klubbens framtid. Vi har sett at måten klubben har blitt ledet på ikke fungerer lenger. Noe må skje. Det har vært mistillit til direktøren fra spillere og administrasjonen.Administrerende direktør i FFK, Runar Henriksen, sier han vet at det er personer i hans administrasjon som jobber for å få han fjernet fra stillingen.Tirsdag kom det også ut at allerede i sesongoppkjøringen var det problemet i spillergruppa. Det skal både ha vært utagerende festing og direkte slagsmål under treningsleirene på La Manga og i Portugal. (©NTB)