Midtbanestjernen tror ventetiden snart kan være over.I våres vant Manchester City sitt annet ligagull på tre sesonger da Liverpool snublet mot slutten.En seier mot nettopp City hadde gitt Liverpool fordel i gullkampen, men da Gerrard skled og forærte Chelsea mål i tredje siste kamp klarte laget aldri å hente seg inn igjen.– Når du spiller på et så høyt nivå, er marginene veldig små. Når man kommer til kort etter å ha vært så nær gjør det vondt, og det tar tid å komme over det, sier Liverpools kaptein til klubbens.Gerrard har vært klubbens store stjerne i mer enn et tiår, men nå går karrieren mot slutten. Dersom han ikke vinner ligaen, vil han være tidens Premier League-spiller uten seriegull.– Jeg tror vi, for første gang på lenge, kan være sikre på at vi er tittelkandidater før én eneste ball er sparket, sier Gerrard.Laget var nær også i 2009, men da ble erkerival Manchester United for sterk. Etter noen svake år uten å utfordre topplagene, kom Liverpool kraftig tilbake i fjor. Manager Brendan Rodgers har utført mye siden han tok over klubben for to år siden, men denne sesongen må den også håndtere mesterligafotball ved siden av serien.– Jeg mener vi ligger mye bedre an enn på samme tid i fjor. Grunnen er at vi har fått smaken på suksess og mer erfaring når det gjelder å være med i gullkampen. Hvis vi kan dra fordel av smerten fra sist sesong, kan vi forhåpentligvis klare det, sier Gerrard.