<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Flystreiken fortsetter – Norwegian og Widerøe kansellerer flere flygninger

Totalt elleve flyginger i Norge er tirsdag morgen påvirket av streiken. Det gjelder fem rundturer hos Norwegian og én flygning hos Widerøe.

Publisert 21. juni 2022
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
Foto: Iván Kverme
Foto: Iván Kverme

NAS

– Vi har kansellert fem rundturer fra Gardermoen i dag som følge av flyteknikerstreiken, sier presseansvarlig i Norwegian, Andreas Hjørnholm, til Dagbladet/Børsen.

Flygningene som er kansellert skulle tur/retur til London, Alicante, København, Edinburgh og Murcia i Spania, altså til sammen ti flygninger.

Widerøe sier til samme avis at de har kansellert én flygning som skulle startet i Tromsø, fløyet til Alta, Kirkenes og Vadsø før det skulle tilbake til Tromsø igjen.

– Vi hadde forsinkelser og kanselleringer i går. I dag er det foreløpig én flyging som er kansellert. Den går fra Tromsø, via Alta til Kirkenes og videre til Vadsø, så tilbake til Tromsø, sier kommunikasjonssjef i Widerøe Catharina Solli til avisen.

SAS melder tirsdag morgen at de foreløpig ikke har måttet kansellere noen flygninger.

(NTB)

Nyheter
Luftfart

Informasjon om bruk av AI