Sørloth-salg ga tidenes overskudd

Den danske fotballklubben FC Midtjylland presenterte fredag et historisk høyt overskudd på 66,7 millioner danske kroner for regnskapsåret 2017/18.

Det er klubbens beste regnskapstall noen gang.Overskuddet har i stor grad sammenheng med at Midtjylland gjorde flere innbringende spillersalg tidligere i år. Alexander Sørloths overgang til Crystal Palace ga et stort millionbeløp inn på klubbens konto.Salgene av Rasmus Nissen til Ajax og Filip Novak til tyrkiske Trabzonspor bidro også i positiv retning.– Spillersalg er en viktig del av forretningsmodellen, og derfor er det oppløftende å se hvordan vår satsing på å øke inntektene fra spillersalg har båret frukter, sier klubbformann Rasmus Ankersen.Overskuddet er allerede delvis brukt til å betale ned gjeld til klubbeier Matthew Benham. Jylland-klubben er nå gjeldfri.Alexander Sørloth skal ha kostet cirka 130 millioner kroner da han gikk til Crystal Palace.(©NTB)


CFO

NattoPharma ASA • Lysaker