Jack Ma forsøker desperat å redde børsnotering
– Dere kan ta en hvilken som helst del av plattformen, sier han.

Jack Ma, Kinas rikeste mann og konsernsjef i Ant Group og tidligere Alibaba, går til drastiske tiltak for å redde børsnotering av Ant Group i Hongkong og Shanghai.
I starten av november ble historiens største børsnotering stoppet da regelendringer gjorde at selskapet ikke lenger oppfylte kravene for å gå på børs.
Nå forsøker Ma å redde forholdet med Beijing og tilbyr kinesiske myndigheter å ta over deler av fintech-selskapet hans.
– Dere kan ta hvilken som helst av plattformene Ant har, så lenge landet trenger det, foreslo Ma i samtaler med myndighetene, ifølge WSJ.
Tilbudet virker som en erkjennelse av at Ma har gjort noe galt i forbindelse med børsnoteringen tidligere i år, skriver WSJ. Ma satt i helgen i møter med kinesiske myndigheter og tilsynsmenn.
Ma skjelte i oktober ut president Xi Jinpings kampanje om å ta kontroll over finansiell risiko, og mente den kveler innovasjon. Myndighetene så da Ant skulle noteres i november utfordringer med businessmodellen.
Kilder som er nære de kinesiske myndighetene sier at de ikke har tatt noen avgjørelse på om de vil akseptere Mas tilbud.