Oslo (Infront TDN Direkt): Philly Shipyard ASA (PHLY) har gjennomført salget av Philly Shipyard, Inc. (PSI) til Hanwha til den tidligere avtalte prisen på 100 millioner dollar.
Det fremgår av en melding torsdag.
-Mens styret vil fortsette sin vurdering av strategiske alternativer for selskapet, er styrets prioritet å sørge for en betydelig utdeling av provenyet til sine aksjonærer, samtidig som det sikres at PHLYs forpliktelser under salgs- og kjøpsavtalen (SPA) blir oppfylt, sier styreleder Kristian Røkke i PHLY.
Videre opplyses det at utdeling av proveny vil ta hensyn til selskapets behov for viss arbeidskapital, samt 10 millioner dollar av provenyet som selskapet er forpliktet til å holde på en depotkonto knyttet til mulig forpliktelser til selskapet under SPAen i en periode på opptil til fire år etter gjennomføring av transaksjonen.
Selskapet vil senere fatte en endelig beslutning med hensyn til den foreslåtte utdelingen og venter å kalle inn til ekstraordinær generalforsamling i løpet av første kvartal 2025.
"Styret vil parallelt fortsette arbeidet med å definere selskapets fremtidige strategi og struktur etter gjennomføring av transaksjonen, inkludert en potensiell avvikling av selskapet, med forbehold om tilfredsstillelse av relevante betingede forpliktelser under SPAen. Selskapet vil komme tilbake med en oppdatering når styret har konkludert med dette", heter det i meldingen.